Сьогодні втомилися навіть ті українці, що не знаходяться на полі бою. Війна зруйнувала плани та мрії багатьох людей. Комусь вона зруйнувала ціле життя. Спочатку на нас напали жах, шок та стрес. Сьогодні ж ми більше можемо помітити втомленість. Однак, слід відмітити, що впоратися з таким станом легше ніж нам здається. Від стану “усе погано” до “я впораюся” можна перейти всього за кілька днів. Головне правильно обраний шлях. Також варто зазначити, що причиною такого пригніченого стану може бути те, що війна “не виправдала наших очікувань”. Іншими словами —  коли вона тільки почалася, ми очікували на її найшвидше закінчення. Але це змагання виявилося не спринтом, а цілим марафоном.

Методи боротьби зі стресом

Змінюється емоційний стан людей, з'являються різкі перепади настрою і все це через пережиття серйозного стресу. Навіть гра в улюблені igrovye avtomati вже не приносить стільки задоволення, як раніше. Всього існує 3 типи реакції на пережитий стрес:

  • “бий”;

  • “біжи” ;

  • “замри” .

Організм кожної людини сам обирає тип реакції. Нормальним у цьому разі є абсолютно усе, як тривога чи страхи, так і почуття невизначеності, дратівливість. У крайньому разі краще за все звернутися за допомогою до спеціаліста, але якщо все не зовсім погано і це ще не крайня точка, то пацієнт може побороти такий стан самостійно. 

Чому б не відправитися у відпочинок? Війна не час відкладати на собі чи не отримувати задоволення від якихось речей. Якщо бажання та можливість з'явилися — треба робити. Наше тіло, як і смартфон, потребує певної “зарядки”. Наші внутрішні сили та ресурси не є не вичерпними. При постійній роботі без відпустки у стресовому стані людина може довести себе до вигорання та втоми, появи хвороб та підвищеної дратівливості. втрати мотивації робити/мріяти. Якщо можливості кудись їхати нема, можна просто відпочити вдома.

Лайфхаки — як зберегти своє ментальне здоров'я

Перш за все треба навчитися планувати та не втрачати час. Багато людей втратило те саме відчуття часу ще 24 лютого 2022 року. Дні стали схожими один на одного. Щоденне планування може допомогти у боротьбі зі стресом. 

Другий лайфхак по боротьбі зі стресом - “граудінг”. Ця техніка допомагає відволіктися від усіх внутрішніх переживань. Треба знаходити коло себе конкретні предмети та описувати їх. 

 

Ще один варіант — заземлення. Людині слід стати рівно та зосередити свою увагу на відчутті в ногах. Спочатку треба відчути пальці та поворухнути їми. Потім треба “порухати” ікрами.