Від початку війни в Україні запрацювали десятки організацій, які приймають волонтерів. Щоб приєднатися до їхнього числа, необхідно визначитися з галуззю, яка найбільш близька вам за духом і моральними прагненнями. Це може бути допомога на передовій, підтримка біженців, робота з дітьми, тваринами тощо.
Детально про те, як стати волонтером в Україні під час війни розказано на сайті міжнародного благодійного фонду Biloruska Foundation. У матеріалі не тільки дано інструкцію щодо вступу до лав «посланців добра», а й описано особливості такої роботи, вимоги щодо стресостійкості, фізичної та моральної витривалості. Крім того, ви знайдете аргументовані поради, коли варто долучитися до діючої волонтерської організації, а кому краще вести таку діяльність самотужки.
Як зайнятися волонтерством під час війни
Волонтерство — це процес добровільної та безоплатної участі у благодійній діяльності, доступний кожному. Однак, перед тим як стати волонтером під час війни в Україні, важливо зважити свої сили та оцінити готовність до психологічних навантажень у стресових ситуаціях. Також необхідно чітко розуміти, де ви можете бути корисними.
Анатолій Волошин, супервайзер Biloruska Foundation, є амбасадором добра і знає, як стати волонтером не з чуток. Благодійність була невід'ємною частиною його життя ще до перед початком роботи у фонді Паріматч. Він каже, що це пробуджує натхнення і додає сил рухатися вперед, створюючи емоції, що переповнюють не тільки для себе, а й для тих, кому допомагає. Він переконаний, що якщо хочеш трансформувати світ в кращу сторону, потрібно почати з себе. І волонтерство — це саме та сфера діяльності, де це може статися.
Як офіційно стати волонтером
Отже, щоб стати волонтером в Україні під час війни потрібно:
-
обрати організацію, яка займається благодійністю і потребує волонтерів;
-
зв'язатися з представниками об'єднання, щоб дізнатися, які «вакансії» у них відкриті;
-
заповніть заявку на волонтерство і надайте необхідні документи, якщо такі потрібні;
-
пройдіть навчання і підготовку для своєї майбутньої роботи;
-
беріть участь у заходах і допомагайте нужденним, наскільки це можливо і зручно для вас.
Волонтери України надихають і дивують своєю відвагою та відданістю справі. Вони щодня наближають нашу спільну перемогу, з наснагою долаючи будь-які випробування та труднощі.