Напевно кожному хоч раз в житті доводилося виконувати якісь ремонтні роботи, для яких потрібно було розмішати водоемульсійну фарбу, розчинити у воді суху гіпсову суміш, приготувати цементний розчин. Якщо банка фарби літрова, то таку роботу можна виконати й вручну. Але для великого ремонту або будування краще купити будівельний міксер. Попри свою назву, що нібито передбачає професійне застосування, лінійка міксерів на ринку включає велику кількість моделей побутового рівня.

Відмінності будівельного міксера від дрилі

Зовні ці два інструменти не сплутати. Оскільки міксер будівельний розрахований на те, щоб утримувати його вертикально, він має два держака, розташованих по боках від корпусу. Завдяки такій конструкції його можна зручно переміщати по ємності, в який перемішується розчин. Потужність міксерів зазвичай вища, ніж у дрилів та шурупокрутів, тому вони швидше та якісніше перемішують будівельні суміші.

Існують і своєрідні «гібриди» — дрилі-міксери. Такий інструмент пристосований і для свердління, і для перемішування. Для домашнього використання, коли ремонтні роботи доводиться виконувати лише час від часу, дриль-міксер буде найраціональнішим варіантом.

Повну протилежність являє собою стаціонарний міксер, призначений для великих обсягів робіт на будмайданчиках. Він має значні габарити та вагу, навряд чи хтось стане навіть розглядати таке обладнання для домашніх потреб.

А якщо взяти перфоратор?

Таке запитання природним чином виникає у тих, хто вже має перфоратор — може він здатний замінити міксер, адже це доволі потужний інструмент? Річ у тім, що перфоратор має занадто високу швидкість обертання, якщо говорити про перемішування будівельних сумішей. Налаштувати ж оптимальну кількість обертів для таких задач буде доволі непросто. Водночас потужність і швидкість обертання будівельного міксера підібрані таким чином, щоб забезпечити плавну та рівномірну роботу. Тому краще використовувати кожен інструмент за його безпосереднім призначенням.