Все частіше в інтер’єрі приміщень замість штор використовують ролети. Це рулонні штори, які відкриваються та закриваються по принципу жалюзі. Вони випускаються в різноманітті моделей, тож можна підібрати рішення на будь який смак. Але, щоб добре орієнтуватися та створити стильний інтер’єр, треба знати, на які параметри звертати увагу при виборі.
Характерні особливості рольштор
Рулонні штори – це тканинні ролети, які працюють по типу жалюзі. Їх можна піднімати та опускати за допомогою механізму та ланцюжка. Складаються вони з ланцюжка та механізму з валом, на який намотується полотно.
Тканина, яка використовується для виготовлення рулонних штор досить цупка та оброблена спеціальним розчином, який відштовхує пил і вологу. Вона довговічна, проста в догляді. За необхідності можна її пилососити на мінімальній потужності та протирати м’якою вологою губкою.
Основні різновиди рольштор
Випускаються рулонні штори у різноманітності видів:
- звичайні рулонні з відкритою та закритою конструкцією валу;
- Римські;
- День-ніч;
- пліссе.
Всі ці моделі рольштор можна замовити на сайті Sunset, вибрати їх можна для вікон різної ширини. Між собою вони відрізняються відразу по кільком показникам: типу складання, особливостям конструкції полотна, світлопроникності. Розповімо детальніше.
Тип складання рольштор
Ця особливість залежить від виду штори. Рулонні скочуються в компактний валик і в піднятому вигляді майже непомітні в інтер’єрі. Причому вони є двох різновидів: з відкритою та закритою конструкцією валу. В першому випадку вал залишається видимим, в другому- схований в пластиковий короб, який йде в комплекті. Моделі з відкритим механізмом зазвичай дешевші, але певною мірою поступаються в практичності, особливо, якщо рулонна штора установлюється на кухні чи в приміщенні з високою прохідністю. Навіть в зібраному стані вони в більшій мірі забруднюються, можуть поглинати запахи. Проте в приміщення з низькою прохідністю і де немає сторонніх запахів та гарі, вони здатні слугувати роками без необхідності в заміні.
Римські у піднятому стані утворюють пишні складки. Така особливість зумовлена специфікою пошиття. Полотно в них прострочене посекційно і кожна секція збирається, коли штору піднімають. В інтер’єрі вони більш помітні, ніж рулонні.
День-ніч – це штори з подвійним полотном, яке складається з прозорих та непрозорих полос. За допомогою механізму можна міняти положення прозорих частин одна одної, регулюючи ступінь затінення.
Пліссе складаються по типу жалюзі. Вони збираються по принципу акордеона. У піднятому стані штори-плісе майже не помітні. А якщо їх опустити, то на вікні мають вигляд гофрованого полотна.
Ступінь світлопроникності
Найбільше затінення забезпечують штори типу блекаут. Вони є в конструкціях кожного типу. Їх рекомендується встановлювати у відпочивальнях, оскільки вони можуть забезпечити до 100% затінення.
Також можна підібрати моделі з показником світлопроникності від 50%, в залежності від типу та характеристик полотна.
Окрім ступеню затінення та типу полотна, при виборі рольштор варто також враховувати їх розмір. Особливої уваги заслуговує ширина полотна. Воно повинно бути на 4-5 см більшим, за ширину вікна. В іншому випадку можливе утворення щілин, через яке буде пробиватися світло. Проте, якщо в конструкції рольштори передбачені направляючі, то ширину треба підбирати з урахуванням відстані між ними при монтажі.