Жодна сучасна лікарня, котра має відділення реанімації, інтенсивної терапії, не обходиться без такого важливого пристрою, як монітор пацієнта. Це один з різновидів діагностичного медичного обладнання, який допомагає безперервно відстежувати важливі показники життєдіяльності хворого. Він використовується для дітей, новонароджених та дорослих. Коли підключається кожен новий пацієнт, необхідно вибрати відповідну вікову категорію. Це спричинено тим, що норма відрізняється для кожної з них і може значно відрізнятись.
Типи випуску
Існує дві головні групи, на які діляться такі пристрої для відстежування стану хворого:
- Моноблочні. Компактні завдяки тому, що дисплей та пристрій для накопичування даних знаходяться в одному корпусі. Збирають, відображають та можуть зберігати мінімальну кількість параметрів. Використання досить обмежене через неможливість встановлення нових додаткових датчиків, різноманітних удосконалень. Легкі, зручно користуватись за межами медичного закладу. Найчастіше обирають для карет «швидкої». Оснащені міцними ручками для зручності користування, корпуси виготовлені з міцних матеріалів, які легко витримують постійне навантаження;
- Модульні. Екрани йдуть окремо, приєднуються до накопичувачів дротами. Кожен елемент схеми можна підібрати за індивідуальними вимогами, їх можна підлаштувати для кожної конкретної людини особисто, враховуючи потреби. Можуть доповнюватись дисплеєм збільшеного розміру, аби підвищити наочність. Перелік датчиків та можливостей можна збільшувати за необхідністю.
Для кого використовують монітори
Така потреба постійного вимірювання, відстежування та фіксування параметрів життєдіяльності є в людей, які:
- Мають тяжкі захворювання;
- Знаходяться у несвідомому стані (запаморочення, кома, наркоз);
- Перенесли травми, операції.
Такою технікою оснащене кожне відділення хірургії, інтенсивної терапії та реанімаційні, машини швидкої допомоги. Деякі моделі можуть мати функції дефібрилятора завдяки додатковим електродам. Сфера використання – реанімобілі, кардіологічні відділення. Для застосування на новонароджених пристрій повинен мати спеціальні неонатологічні електроди. Харвінд пропонує високоякісне технічне оснащення для пологових будинків та дитячих лікарень. До спектру продукції входять інсуфляційні установки, педіатричні ліжка, лампи для фототерапії, інфрачервоні обігрівачі, дитячі інкубатори та інші життєво важливі апарати. Компанія не тільки гарантує якість продукції, займається її установкою, а й проводить навчання персоналу з користування технічним оснащенням.
Виробники також можуть запропонувати спеціальні монітори, які вимірюють внутрішньочерепний тиск, аби своєчасно помітити критичні коливання та якомога швидше призначити відповідне лікування. Це допомагає створити більш точний прогноз та знижує численні ризики після операцій на головному мозку. Робота з пристроєм досить складна, адже голка вводиться у канал спинного мозку або шлуночки. Обладнання використовують тільки в разі крайнього випадку:
- Черепно-мозкова травма;
- Операційних втручань з використанням трепанації черепу;
- Діагностованої внутрішньочерепної гематоми;
- Гідроцефалії.
Зазвичай кожен апарат розрахований на одну людину окрім тих, що одночасно можуть знімати дані матері та плоду. Вони називаються фетальними моніторами.
Важливо пам’ятати, що монітори пацієнта – високочутливе обладнання. На його показники може негативно впливати випромінювання. Головними застереженнями є достатня віддаленість апаратів від мікрохвильових печей. Також поряд неможна розмовляти по мобільному телефону.