Сьогодні галузь логістики є однією з передових, адже через стрімкий розвиток електронної комерції попит на перевезення товарів теж стрімко зріс. На ринку працює багато логістичних операторів, різноманітних перевізників, інтернет-магазини, супермаркети, ресторани з власною службою доставки тощо. Підприємці, які мають у компанії власний логістичний відділ, або ж безпосередньо займаються перевезеннями, знають, як важко якісно організувати весь ланцюжок доставки, щоб в процесі транспортування не виникало ніяких надзвичайних ситуацій. Автоматизували логістику можна впровадивши в компанії спеціальне програмне забезпечення, наприклад, TMS. З цією системою бізнес може вийти на зовсім інший рівень діяльності, залучити більше клієнтів і потенційних партнерів. 

Що таке TMS система? 

TMS система — це програмне забезпечення, як тут https://uislab.com/uk/products/tms/, яке вузькопрофільна команда розробників створює за шаблоном, а потім вдосконалює шляхом додавання різноманітних опцій, які потрібні замовнику. Тобто це програма, яка встановлюється на робочі комп’ютери компанії, а також у вигляді додатку на телефони, чи планшети. В ній є різноманітні інструменти, за допомогою яких керівник відділу логістики може формувати маршрутні листи, слідкувати за пересуванням кур’єрів, формувати електронну звітність про пророблену роботу за певний період часу та багато іншого. 

Які функції виконує дане ПЗ? 

TMS система виконує цілу низку функцій й дозволяє пропонувати клієнтам унікальні послуги, які складно надавати виконуючи все вручну та залежачи від людського фактора. 

 

Ось, про що мова:

 

  1. Планування маршрутів. В системі можна автоматично сформувати найбільш зручний та швидкий маршрут доставки. Програма аналізує різні маршрути, наявність таких чинників, як затори або ремонти доріг й вибирає найкращий шлях. Також в процесі, якщо потрібно змінити напрямок, чи поїхати по іншому адресу, в системі можна швидко все перепланувати.
  2. Запам’ятовування постійних маршрутів. Якщо компанія має постійних клієнтів, то їхню адресу доставки можна зафіксувати в системі й не вводити кожного разу. Це дуже зручно, адже при отриманні замовлення від даного клієнта, всі дані про маршрут автоматично підтягуються.
  3. Доставка в межах конкретного часу. Це та унікальна послуга, яку складно пропонувати не автоматизовуючи доставку. Маючи TMS систему постачальник може запропонувати клієнту доставку в будь-який зручний для нього час, наприклад, в межах конкретних годин, певної половини дня тощо. Така послуга подобається клієнтам, адже дозволяє їм спланувати свій день й не витрачати час даремно на очікування кур’єра.
  4. Контроль за пересуванням кур’єрів у реальному часі. Теж неймовірно корисна послуга, яка дозволить керівнику в будь-який момент подивитися де знаходяться кур’єри, чи не простоюють вони, чи встигають виконувати ту кількість доставок, яку їм доручили. Також можна подивитися скільки посилок ще є у кур’єра. Завдяки цій послузі керівник можна приймати рішення щодо доцільності скорочення або збільшення штату й загалом забезпечувати ефективну діяльність компанії.
  5. Актуальна аналітика. Всі звіти та документація з паперових переходять в електронні й це не лише зручно, а й ефективно. В будь-який момент можна подивитися актуальні дані про виконані та заплановані доставки та загалом оцінити наскільки злагоджено все працює.

 

Ці та інші опції не лише дозволяють компанії якісніше надавати послуги з доставки, а й роблять умови праці комфортнішими як для працівників, так і для керівника. 

Де можна замовити розробку TMS системи?

Сьогодні такий продукт можна купити як в іноземних, так і у вітчизняних розробників. Обираючи команду для розробки варто проаналізувати її репутацію та наявність релевантних кейсів. Щодо вартості готового ПЗ, то кожна компанія озвучує її після консультації та визначення ключових потреб клієнта. Варто пам’ятати, що замовляючи продукт у вітчизняного розробника можна суттєво зекономити, адже, наприклад, TMS від компанії UIS коштуватиме вдесятеро менше ніж будь-який з її іноземних аналогів. 

 

Також, через те, що мова про програмне забезпечення, деякі компанії пропонують його продаж та оренду (SaaS). Перший варіант передбачає більші інвестиції при запуску, однак в перспективі це вигідніше ніж оренда. Зазвичай інвестиція окуповується вже протягом першого року експлуатації. Щодо SaaS, то замовник обходиться мінімальними капіталовкладеннями на старті й потім сплачує лише орендну плату. Всі потужності при цьому будуть розміщені на серверах розробника.