Літо скоро закінчиться, тому передбачливі господині прагнуть запасти на зиму якомога більше смачних літніх здобутків городу. Для того, аби вони збереглись до наступного врожаю, винахідники свого часу вигадали процес консервації. Всім добре відома технологія, однак, має свої секрети, які були напрацьовані десятиліттями. Одним з головних компонентів я правильні та якісні кришки закаточні. Від них залежить герметичність та витривалість солінь до впливу зовнішніх умов. У цій статті ми розглянемо головні секрети вдалої консервації та деякі хитрощі процесу.

Як правильно підготувати тару

Не кожна банка підійде для того, аби закатувати продукти на зиму. Перш за все, вона повинна бути абсолютно цілою, без нерівностей, сколів, тріщин, щербин. Перед тим, як почати її обробляти, скляну ємність необхідно ретельно вимити з усіх сторін із харчовою содою, ззовні та зсередини, потім перевернути горлечком вниз, аби вода повністю стекла. Після цього банки ополіскують гарячою кип’яченою водою, обшпарити парою. Для цього банку ставлять на спеціальну кришку, хтось використовує сіточку для пароварки або просто носик чайника, що кипить.

Існують рекомендації щодо часу обробки:

  • 3л – 15 хв;
  • 2л – 10 хв;
  • 1 – 5;
  • 0,5 – 2-3 хвилини.

Цього буде достатньо для знищення бактерій, котрі можуть призвести до зривання кришок та бродіння вмісту. Металеві кришки миють у теплій воді (навіть повністю нові) протягом трьох-п’яти хвилин. До наповнення ошпарену банку накривають такою кришкою. Під час накладання її знімають та опускають на чисте блюдце поряд.

Серед інших лайфхаків відмічають наступне:

  • Зверніть увагу, що джеми, повидла, варення насипають у сухі банки, котрі попередньо можна підсушити у нагрітій духовці;
  • Для того, аби уникнути окислення, застосовуйте жовті кришки, вкриті лаком, а не білі, які підходять для герметизації консервації без додавання оцту. Магазин Season-hoztorg пропонує госптовари оптом, тому придбати у нас кришки однією партією не тільки зручно, але й вигідно. Ви можете бути впевнені у стабільності якості кожної одиниці.

Вимоги до овочів

Обирайте плоди з твердою, пружною шкіркою, яка не розтріскується під час термічної обробки. Поверхня має бути рівною, гладкою. Уникайте продуктів, на яких помітні сліди хвороб, плісняви (навіть якщо вони просто торкались зіпсованого врожаю. «Корозії», тріщини, проколи, дірочки, сліди від механічних пошкоджень також недопустимі. Перед початком консервування кожен овоч ретельно миють, відсортовують за виглядом, розміром, ступенем зрілості. Те ж стосується і крупних та середніх фруктів.

Головні секрети

  • Відстань між вмістом банки та кришкою повинна не перевищувати 1,5 см. Це допомагає зберегти вітаміни та уникнути окислення;
  • Вже закриті банки не ставте на протяг, від цього вони можуть лопнути;
  • Якщо використовувати самокрутні кришки з різьбою, можна не застосовувати закаточну машинку;
  • Якщо для приготування використовуєте морську сіль, будьте обережні. Наявність йоду у складі може стати причиною того, що соління розповзуться;
  • Аби томати довго зберігались, надавайте перевагу більш пізнім сортам;
  • Для того, щоб огірки не потрібно було додатково вимочувати, збирайте їх вранці, одразу мийте та консервуйте;
  • Хрусткого смаку огіркам додає листя дубу, вишні, винограду, смородини.

Для того, аби консервація зберігалась довго, необхідно дотримуватись всіх правил закатування. Оптимальна температура для банок про запас – від 0 до +10, за таких умов діяльність мікроорганізмів припиняється або максимально уповільнюється.