Погана кредитна історія — це не вирок. Так, вона суттєво обмежує ваші можливості під час оформлення кредиту, але не позбавляє їх повністю. Багато українців стикаються з такою проблемою та успішно її вирішують. Давайте розберемося, які є варіанти та як збільшити шанси на схвалення.

Чому банки неохоче дають кредити з поганою історією?

Кредитна історія — це ваш фінансовий паспорт. Нею банки оцінюють вашу надійність як позичальника. Прострочення платежів, невиплачені кредити – все це сигналізує про потенційні ризики для кредитора. Тому банки вважають за краще працювати з клієнтами, які мають позитивну історію.

Як взяти кредит з поганою кредитною історією?

Отже, якщо у вас погана кредитна історія, у вас є кілька варіантів. Спробуємо розповісти про всі доступні варіанти.

Зверніться до банку

Деякі банки пропонують спеціальні кредитні програми для клієнтів із поганою кредитною історією. Зазвичай, умови таких кредитів більш жорсткі: підвищені відсоткові ставки, менші суми, необхідність залучення поручителів або надання застави.

Скористайтеся послугами кредитного брокера

Кредитний брокер – це фахівець, який допоможе підібрати найвигідніші умови кредитування та збільшить ваші шанси на схвалення. Брокер має великі знання ринку фінансових послуг і може запропонувати варіанти, які ви самостійно можете не знайти. Але за послуги такого фахівця однозначно доведеться доплатити.

Виправте кредитну історію

Найнадійніший спосіб покращити свої фінансові перспективи — це виправити кредитну історію. Для цього необхідно:

  • Закрити всі прострочені кредити.
  • Вчасно вносити платежі за чинними кредитами.
  • Брати невеликі кредити, наприклад такі та успішно їх погашати.
  • Використовувати кредитні картки акуратно.
  • Перевірити кредитну історію на наявність помилок.

Розгляньте альтернативні варіанти

Якщо банки відмовляють у кредиті, а ви не бажаєте звертатися до брокера, розгляньте альтернативні варіанти.

  • Мікрофінансові організації. МФО пропонують швидкі позички на невелику суму, але під високі відсотки. Причому терміни кредитування зазвичай мінімальні — від кількох днів до кількох місяців.
  • Кредитні товариства. Це некомерційні організації, які надають кредити своїм членам більш вигідних умовах, ніж банки. Але вам доведеться стати членом цього кредитного товариства.
  • Кредитні картки. Кредитна картка може стати зручним інструментом для невеликих покупок та дозволяє поступово відновлювати кредитну історію. Але новим користувачам банку важко розраховувати на великий ліміт. Для підвищення ліміту активно користуйтесь кредиткою, згодом ліміт збільшиться.

На що звернути увагу при виборі кредиту з поганою історією?

Щоб оформити кредит вигідно, зверніть увагу на такі параметри.

  • Відсоткова ставка. Зверніть увагу на процентну ставку. Також дивіться на комісії та штрафи за прострочення.
  • Сума кредиту. Оцініть свої фінансові можливості Максимальна сума кредиту на місяць не може перевищувати 50% доходу.
  • Термін кредитування. Чим коротший термін кредитування, тим менше ви переплатите за відсотками. Але зазвичай це не стосується МФО, де процентна ставка розраховується щодня, а не за рік.
  • Умови дострокового погашення. Дізнайтесь, чи є штрафи за дострокове погашення кредиту.

Погана кредитна історія — це не вирок. За допомогою грамотного підходу та терпіння ви зможете відновити свою фінансову репутацію та отримати бажаний кредит. Головне – не впадати у відчай і не поспішати.