Аби успішно просуватися на відеохостингу, потрібно для початку вивчити типи реклами на youtube. Платформа пропонує дійсно багато варіантів цієї послуги за дуже демократичними цінами. Актуальні статистичні дані свідчать про те, що станом на 2024 рік в Україні налічується близько 15 млн користувачів ютуб, а у світі ця цифра перевищує 2,5 млрд! І перспектива зростання мережі тільки позитивна, тому вона є чудовим майданчиком для розкрутки практично будь-якого бізнесу та галузі. Пропонуємо розібратися у видах реклами на youtube та її особливостях, а також обговорити плюси та мінуси такого просування.

Основні типи реклами на Youtubе

Ефективна розкрутка завжди передбачає комплексний підхід, тому, крім реклами на Youtubе, варто замовити й низку інших маркетингових послуг, які діятимуть у синергії, забезпечуючи чудовий результат. Але повернемося до ютубу. Оскільки це відеохостинг, найбільша кількість варіантів реклами пропонується саме у форматі відео. Це може бути In-Stream оголошення з або без можливості пропуску. Такий формат автоматично запускає ваше відео перед показом вибраного ролика, в середині або в кінці відтворення. У першому випадку користувач може пропустити рекламу після 5 секунд, у другому — демонстрація триває 15 секунд без можливості пропуску.

Video Discovery — ще один варіант оголошення на ютубі, який бачить глядач на сторінці загального пошуку. Bumps Ads триває максимум 6 секунд і її не можна пропустити, з’являється перед / після / у середині відео.

Таргет реклама на ютуб може бути у вигляді різних банерів. Masthead відображається у верхівці сторінки, не містить заклику до дії або звуку. Non-Video Ads виникає у вигляді банера в нижній частині екрана на 15-ій секунді увімкненого ролика. За допомогою хрестика його можна закрити. Overlay Ads з’являється поверх ролика і містить заклик до дії. Тут можуть бути як відеоефекти, так і текст. Можна закрити після 15 секунд.

Товарна реклама з’являється між роликами на головній сторінці або під час пошуку над основним відео. Найчастіше таке промо бачить аудиторія, яка вводить у пошуку слова «огляд» або «відгуки».

І звісно, реклама продукту на youtube неможлива без залучення блогерів. Це може бути:

  • нативна реклама / інтеграція;

  • продакт-плейсмент;

  • амбасадорство;

  • рекламні вставки;

  • ексклюзивний ролик.

Переваги та недоліки реклами на Youtubе

Почнемо з мінусів, бо їх значно менше і з ними можна ефективно працювати. Найголовніший недолік активного просування на ютуб — це надмірність. Якщо ваші оголошення будуть занадто часто демонструватися глядачеві, у нього це викликатиме лише негативні емоції. Тому варто заздалегідь обміркувати оптимальний бюджет і кількість показів. І якщо вже ми згадали фінансову складову питання, то тут криється і другий мінус. Не всі компанії мають можливість для платного просування, а на відеохостингу практикується саме такий варіант.

Ефективність реклами на ютубі перевірена величезною кількістю брендів різної величини. Чому вони вибирають цю платформу? Перелічимо переваги:

  • величезна аудиторія, кількість якої постійно зростає;

  • доступна вартість контакту і можливість вибирати відповідний формат (оплата за показ, за перегляд, за клік);

  • взаємодія і відкритий контакт з вашою аудиторією із залученням декількох каналів сприйняття, що максимально привертає увагу;

  • зручне налаштування параметрів для вибору цільових груп;

  • продумана аналітична панель, в якій легко відстежувати результати та витрати;

  • можливість вибрати конкретний ролик, блогера або канал, де ви хочете показати свої послуги, товари.

Рекомендації зі створення реклами для Youtubе

Глядачі сприймають тільки якісний контент. Розмите відео з поганим звуком однозначно не принесе вам успіх. Тому на етапі підготовки варто подбати про якість візуального ряду, чіткість аудіодоріжки, прописаний сценарій, образи героїв та інше. Пам’ятайте, що у вас є 5 секунд, щоб зачепити глядача і не допустити пропуску вашого креативу. Початок вашого ролика має бути цікавим, незвичайним, нести найціннішу інформацію або показувати перспективу. 

Не бійтеся говорити або писати про те, що варто перейти на сайт, натиснути на кнопку «Підписатися», поставити вподобайку тощо. Заклик до дії дає поштовх потенційному клієнту. Не забувайте про ремаркетинг, щоб підвищити впізнаваність бренду. Тестуйте різні види реклами, детально вивчайте аналітику, робіть висновки та пробуйте далі. Так ви знайдете ідеальні комбінації, які даватимуть неймовірні показники!