Біткоін до долара – торгова пара, яку відстежують практично всі трейдери, інвестори та прості ентузіасти. Один із варіантів заробітку на криптовалюті – торгівля ф'ючерсами. Цей фінансовий продукт використовується як для торгових операцій на крипторинку, так і для хеджування ризиків. Вам потрібно лише знати, скільки стоїть Біткоін зараз, і передбачити, якою буде ціна у майбутньому. І якщо раніше спекуляція ф'ючерсами була доступною тільки для інституціональних інвесторів, то сьогодні цей інструмент активно використовують і роздрібні користувачі.

Що таке криптоф'ючерси?

Це контракт на купівлю/продаж активу у конкретний момент часу у майбутньому за певною вартістю. Якщо використовується крипта ціна її порівнюється після закінчення терміну ф'ючерсу. Від того, наскільки правильно були спрогнозовані котирування монети, залежить, чи залишитеся ви у виграші чи програші. Криптовалютні ф'ючерси – це можливість для гравців ринку спекулювати на майбутній ціні крипти. Курс продажу/купівлі активу відповідно до ф'ючерсу може відрізнятись від ринкової вартості.

Ф'ючерсний контракт відкриває доступ до кредитного плеча – позикових коштів, які біржа надає своїм клієнтам. Завдяки позиковим грошам ви можете розраховувати на більший обсяг активів, що купуються або продаються. Але водночас зростають і ризики значних грошових втрат.

Використовуючи ф'ючерс Біткоін або контракт на іншу крипту, враховуйте, що на курс активу можуть впливати додаткові параметри. Якщо продавець впевнений, що вартість монети збільшиться або він очікує на позитивні новини в найближчому майбутньому, то ціна ф'ючерсу буде вищою за котирування базового активу на момент укладення угоди. Подібна ситуація на крипторинці називається контанго. Також є поняття беквордації. В цьому разі ф'ючерс коштує менше, ніж у базової крипти курс. Приклад, коли таке може спостерігатися: в очікуванні глибокої корекції монети або на фоні негативних новин.

Де можна торгувати ф'ючерсами на криптовалюти?

Орієнтуючись на те, скільки зараз Bitcoin коштує на ринку, ви можете використати два варіанти для покупки ф'ючерсних договорів: фондові ринки та криптоплатформи.

  • Фондові ринки.

Протягом кількох років компанії намагалися отримати дозвіл на торгівлю криптоф'ючерсами у SEC. Але всі спроби залишалися безуспішними до жовтня 2021 року. Тоді було схвалено перший ф'ючерсний ETF на BTC від компанії ProShares. Важливо розуміти, що ф'ючерсний Біткоїн-ETF – це не пряма торгівля ф'ючерсами Біткоїна на фондовому ринку, а можливість торгувати акціями компаній, які володіють та торгують криптоф'ючерсами. Відповідно, ф'ючерсний ETF на Bitcoin – це повністю регульований інвестиційний фонд, який прив'язаний до ф'ючерсів та дозволяє опосередковано торгувати BTC.

  • Криптоплатформи.

Ф'ючерси криптовалюти на біржах не регулюються на державному рівні. При такому варіанті передбачено нижчий поріг входження і в питанні ідентифікації особистості, і в плані обсягу інвестицій. На багатьох криптовалютних майданчиках доступна торгівля ф'ючерсами на Біткоін. Користувачі можуть використовувати кредитне плече до х100 і більше. При виборі біржі для ф'ючерсної торгівлі зверніть увагу на особливості сервісу: безпеку, способи введення та виведення коштів. Не варто зберігати великі суми активів на біржі. Для цього найкраще підійдуть зовнішні гаманці.

Крім того, потрібно оцінити на криптовалюту в Україні курс, щоб знайти платформу із середніми ринковими цінами. Враховуйте й умови криптобіржі: розміри торгових комісій, функціонал, вид доступних монет, типи контрактів, ліквідність активів.