Відкриття компанії – важливий крок для підприємця на шляху до побудови прибуткового бізнесу. На відміну від ФОП, оформлення ТОВ дає значно більше переваг і перспектив для реалізації масштабних ідей, амбітних планів. Проте і процес реєстрації передбачає більш складний, до реалізації якого зазвичай залучають досвідчених юристів.

А після успішного відкриття компанії потрібно потурбуватися про організацію ведення бухгалтерського обліку ТОВ, що зазвичай включає реалізацію досить великого переліку завдань – від документального супроводу кожної операції та обліку кадрів до подання фінансової, статистичної звітності, сплати податків, дотримання інших вимог. Але про все по порядку.

Основні складові підготовки до реєстрації ТОВ

До оформлення ТОВ потрібно готуватися. Якщо для реєстрації ФОП, наприклад, достатньо мати паспорт, ідентифікаційний код та уявлення про основні параметри майбутнього бізнесу, то в разі відкриття компанії все складніше. Рішення про реєстрацію ТОВ потрібно ухвалити на зборах учасників, зафіксувати в протоколі. Також важливо визначитись з:

  1. Назвою фірми – повинна бути унікальна, може бути лише українською або також і англійською.
  2. Юридичною адресою ТОВ, контактними даними для зв’язку – можна орендувати офіс або придбати власне приміщення. Але це не може бути житловий фонд.
  3. Системою оподаткування – це може бути загальна або 3 група спрощеного режиму, яка є більш вигідною, проте встановлює низку обмежень.
  4. КВЕДами – кодами діяльності, яку буде вести компанія. Вказують максимально повний список, щоб потім не треба було перереєстровувати все за бажання змінити сферу чи напрямок роботи.
  5. Статутним капіталом – його сумою та алгоритмом розподілу між учасниками. Може бути від 1 грн., кількість учасників не обмежена, від 1 особи.

Для ТОВ створюється статут, куди вносяться всі основі відомості. Він може бути типовим (модельним) або індивідуальним, який дає змогу прописати всі необхідні пункти та зафіксувати правила роботи компанії.

Подання заяви на реєстрацію компанії

Оформлення ТОВ відбувається за місцем адреси фірми. Наприклад, для відкриття компанії в столиці потрібна реєстрація ТОВ в Києві, а не в будь-якому іншому місці. Потрібно подати заяву виконавчим органам міської, сільської ради або державному реєстратору, нотаріусу, який має право проводити такі дії.

До заяви додається пакет документів з відомостями про учасників ТОВ, рішенням зборів щодо відкриття компанії та ін. Термін розгляду заяви становить в середньому 3-5 днів, після чого дані про ТОВ вносяться в ЄДР чи надходить відмова. Якщо компанію зареєстровано, треба отримати виписку з ЄДР, яка є офіційним документом. Далі можна відкрити в банку рахунок, створити печатку (за бажання) та можна починати вести діяльність.

Організація ведення бухобліку ТОВ

Ведення бухгалтерії є важливою складовою діяльності компанії. Адже з першого дня її роботи потрібно фіксувати кожну операцію, формувати звіти, регулярно їх подавати до ДПС, інших органів. Функціонування ТОВ передбачає обов’язкове ведення кадрового обліку та створення великих обсягів документів для коректного супроводу трудових відносин з працівниками.

Також до списку завдань входять:

  • Розробка первинної документації та супровід фіноперацій.
  • Формування звітів, подання їх до ДПС у відповідності до встановлених термінів.
  • Нарахування й сплата податків – з доходу, з зарплати співробітників.
  • Створення статистичної звітності.
  • Облік РРО/ПРРО, зовнішньоекономічної діяльності, інші складові.

Виконання всіх цих обов’язків чітко регламентується ПКУ і будь-яке порушення веде до штрафів і санкцій. Тому до ведення бухгалтерії варто залучати досвідчених фахівців. Ефективним може стати бухгалтерський аутсорсинг, що обходиться значно дешевше за залучення штатного співробітника, а якість надання послуг та реалізації всіх завдань гарантує високу.