У теплу пору року риба вважається одним із найнебезпечніших продукті на харчовому ринку. Адже продавці не завжди викидають зіпсований товар, видаючи його за копчений. Рибка має привабливий вигляд, гарно пахне, проте може принести шкоду людському здоров’ю.
1. Холодне чи гаряче копчення?
Справжні поціновувачі копченостей вміють відрізнити рибку гарячого копчення від гарячого. Адже технології приготування суттєво відрізняються одна від одної, тому і готовий продукт має свої відмінності. Зверніть увагу на щільність тушки та її смакові якості. Якісна рибопродукція, копчена за допомогою гарячого диму, має високу жирність та соковитість, а м'ясо її можна легко відокремити від кісток.
Риба копчена холодним способом відрізняється підсушеним нежирним м’ясом, яке на смак більш солоне. По ДСТУ в такий делікатес кладуть багато солі, тому на поверхні його може бути легкий сольовий наліт білого кольору. Таке покриття дозволяє зберігатись продукту довгий час.
2. Довіряйте своєму нюху
Варто зазначити, що аромат копченостей може обманути покупця. Деякі виробники навчилися готувати даний делікатес з використанням спеціального рідкого ароматизатора, який називають «рідким димом». Зовнішній вид тушок нічим не відрізняється від справжньої копченої риби, але «рідкий дим» не консервує її, а лише прикрашає. Така технологія часто використовується в тому випадку, коли продукція уже зіпсована. Правильно приготовлена копчена риба не повинна пахнути різким димом чи хімією, а віддавати ніжним деревним димком. Відсутність запаху теж поганий показник, адже це означає, що термін придатності рибопродукції закінчився.
3. Зверніть увагу на поверхню
Необхідно обов’язково оглянути шкіру рибини. Вдавлення з зображенням клітини – ознака натуральності та справжньої якості. Рибку обробляли правильно, дотримуючись всіх правил. Нерівномірне забарвлення означає обробку хімічними речовинами. Ні в якому випадку на поверхні тушки не повинно бути темних плям, подряпин та надрізів.
4. Натуральний колір
Нормальне забарвлення копченої рибки – золотисте. Якщо на її боках є світлі смужки, краще відмовитись від такої їжі. Адже це означає, що рибу коптили великою партією, і вона просто не прокоптилась як слід. А це загрожує зараженням різними інфекційними захворюваннями, збудники яких знаходяться в м’ясі.
5. Копченості в вакуумі
Якщо ви обрали копчену рибку в вакуумі, то зверніть увагу на герметичність її упаковки. Під плівкою не повинна знаходитись вода, в іншому випадку – технологія приготування порушена.
Джерело – сайт www.r-b.in.ua