• Головна
  • Консервація, збирання врожаю, сватання: як відзначити Першу Пречисту та чого робити не варто
09:45, 28 серпня 2019 р.

Консервація, збирання врожаю, сватання: як відзначити Першу Пречисту та чого робити не варто

Сьогодні, 28 серпня, відзначається Успіння Пресвятої Богородиці. Це одне із 12 найважливіших після Великодня свят церковного року. Цього дня завершується Успенський піст. В народі це свято ще називають Перша Пречиста.

З цієї нагоди на своїй сторінці у Facebook до вірян звернувся Митрополит Єпіфаній.

"Сьогодні Свята Церква святкує велике свято Успіння Божої Матері – день, коли ми прославляємо кінець земного життя Пречистої Діви Марії. Чому ми не сумуємо в день смерті Пресвятої Богородиці, а святкуємо цю подію? Тому що Її смерть була незвичайною, Вона не померла – Вона заснула, не відчуваючи смертних страждань, а Її тіло одразу з душею було взяте Господом до неба – звідси й слово «успіння». Саме тому на іконах Успіння Пресвятої Богородиці зображується Син Божий, котрий стоїть над Її гробом, тримаючи в руках душу Своєї Матері.

Успіння Божої Матері – це день, наповнений торжеством безсмертя та вічного життя. Для віруючої в Господа Ісуса Христа людини смерть не є закінченням життя, вона є таїнством народження вже в новому, вічному житті. Тому Церква вчить нас не боятися земної смерті; померлих називає спочилими, покійними, тобто тими, що заснули та знайшли вічний спокій і блаженне життя з Богом, Богородицею та усіма святими.

Пресвята Богородиця, як за земного життя, так і тепер є заступницею перед Богом. Саме до Неї ми звертаємось, просячи покрову і спасіння, бо через Матір Божу сталося спасіння усього людства: через Неї Ісус Христос прийшов на землю, за Її посередництва Спаситель приходить в наші серця.

На Першу Пречисту обов’язково слід піти до церкви. У народі прийнято святити насіння та колоски пшениці з нового врожаю, щоб "Успіння-матінка" благословила труд селян й уберегла зібраний урожай від пожежі та дощу. У храмі треба поставити свічку за всіх рідних і близьких. Також треба неодмінно помолитися за здоров’я найближчих людей, особливо – дітей. Предки вірили, що цього дня Матір Божа особливо чутливо дослухається до молитов за дітей. У Пресвятої варто попросити про захист, лікування й подякувати їй за заступництво", - говориться у зверненні настоятеля Православної церкви України.

Традиції та звичаї

За традицією, в цей день віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам'ять про Пресвяту Богородицю, й моляться біля ікони. До дня Успіння Богородиці наші предки влаштовували свято зібраного врожаю. У цей день відбувалися проводи літа — зустріч осені — перші "осенини".

Оскільки Успіння вважалося останнім літнім днем, то свято закінчувалося тим, що в цей вечір в хатах вперше "здувати вогонь" — запалювали лучину, лампу або свічку й сідали вечеряти при світлі.

Господині цей день присвячують консервації овочів і фруктів – квасять капусту, огірки, помідори та інші овочі, а також варять компоти й варення.

Крім того, на Успіння Пресвятої Богородиці збирають урожай.

Також це свято – гарний час для сватання.

Свято Успіння Богородиці збігається із закінченням Успенського посту, тобто в цей день можна починати харчуватися різноманітною їжею.

Що не можна робити на Успіння:

- лаятися і сваритися;

- братися за роботу, пов'язану з нарізкою – категорично не дозволяється користуватися ножем та іншими колючими й ріжучими предметами. Хліб, наприклад, потрібно ламати;

- ходити босоніж, бо роса символізує сльози через смерть Богородиці. При цьому взуття потрібно підбирати максимально зручне, оскільки мозолі можуть накликати невдачі на ваш життєвий шлях;

- молодим незаміжнім дівчатам не можна стригти волосся, щоб не зіпсувати долю;

- варити їжу, це нібито тягне за собою серйозні проблеми зі здоров'ям;

- розводити вогонь – так можна привернути біду;

- влаштовувати гучні гуляння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривойРог #новости #0564ua #першаПречиста
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...