• Головна
  • Сучасне обладнання для порятунку життів криворіжців: Юрій Вілкул й Костянтин Павлов ввели в роботу нове сучасне ангіографічне відділення
Официально
18:00, 18 вересня 2020 р.

Сучасне обладнання для порятунку життів криворіжців: Юрій Вілкул й Костянтин Павлов ввели в роботу нове сучасне ангіографічне відділення

Официально

Попри те, що з 1 квітня у другому етапі медреформи лікарні зобов'язана фінансувати Національна служба здоров'я України, керівництво міста продовжує спрямовувати кошти на системний розвиток медицини. Навіть у складний час пандемії коронавірусу у місті не припиняються закупівлі медичного обладнання, проводяться ремонти в лікарнях та будуються нові амбулаторії.

Сьогодні мер Юрій Вілкул та член виконкому міськради Костянтин Павлов відкрили на базі 9-ї міськлікарні нове сучасне відділення з ангіографічною системою Allura Xper FD 10. Апарат багатофункціональний - на ньому можна робити до  15  різних операцій на серці та судинах.

Костянтин Павлов підкреслив: «Одна із вагомих соціально-медичних проблем сучасного світу – це інфаркти та інсульти. За аналітикою, з початку року від цих хвороб померло у 150 разів більше  криворіжців,  ніж  від коронавірусу. Тому, один з головних акцентів у нас - на якісне лікування серцево-судинних захворювань. Майже 4 роки тому  разом з Київським інститутом серця Борисом Тодуровим на базі 9-ї лікарні  ми  впровадили унікальну для України програму «Стоп-інфаркт». За час дії програми в місті виконано більше 1220 ангіографій та проведено майже 800 стентувань судин серця, що дозволило на третину зменшити у нашому місті смертність від гострого інфаркту міокарду, що врятувало життя 435 криворіжцям. Сьогодні ми вводимо у дію передове високотехнологічне обладнання – ангіограф. Це – детальна діагностика не лише серця, а й усіх судин, визначення ризику тромбозів. У цьому році буде встановлено 2 ангіографи: перший –  у 9-й міськлікарні, він вже почав роботу, та у 2-й міськлікарні».

До теперішнього часу Програма «Стоп-інфаркт» в місті виконувалася завдяки оренді ангіографічного апарату. Завдяки Костянтину Павлову прагнення криворізьких медиків щодо придбання власного ангіографічного обладнання не залишилися поза увагою. 

«Це - співфінансування державного та міського бюджету, проте у 2019 році отримання обладнання ледь не зірвалося, його хотіли перерозподілити в інше місто. Тоді Костянтин Юрійович мобілізував всі зусилля, як народний депутат він порушував це питання на рівні МОЗ і домігся того, що обладнання до Кривого Рогу таки надійшло!», - зазначила головний лікар  міської лікарні №9 Олена Климович.  

Загальна вартість робіт, обладнання, устаткування, витратних матеріалів, медикаментів складає понад 37, 2 млн грн, з них 24,2 млн грн – це кошти з міського бюджету. У відділенні цілодобово, 7 днів на тиждень, працюватиме  6 фахівців. Вони пройшли навчання у Київському інституті серця. Завдяки сучасному обладнанню, медики тепер будуть не лише боротися з наслідками та ускладненнями, а лікуватимуть причину хвороби. 

Наразі, у рамках міської  програми «Стоп-інфаркт», триває встановлення ще одного ангіографа в 2 міській лікарні, що дозволить підвищити якість надання медичної допомоги не тільки при інфаркті серця, а  й при інфаркті головного мозку.

Матеріал розміщено на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривойРог #новости #0564ua #горисполком #официально
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...