
Ю. Вілкул: «Вимоги трудового Кривбасу мають почути власники шахт і влада у Києві»
Уже понад 20 діб під землею залишаються шахтарі ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат». Страйкують працівники всіх шахт підприємства. Їх вимоги - дотримання колективного договору, підвищення заробітних плат, поліпшення умов праці і відповідності їх нормам безпеки, повернення пільгового стажу за Списками №1 і №2.
23 вересня, на сесію міськради зі своїми товаришами-шахтарями прийшов шахтар, прохідник, ветеран АТО Олександр Потапенко, який розповів про ситуацію.
«Я прохідник шахти «Родіна », пройшов Іловайськ і Дебальцеве. Хлопці 20-ту добу знаходяться під землею. Ви тільки уявіть, що таке 20 діб просидіти під землею! Ніхто на нас взагалі не звертає уваги. Ми зверталися в різні інстанції, ми знаходимося зараз під стінами КЗРК, ми знаходимося зараз в Києві під Верховною Радою, під Офісом президента. Але, знову ж таки, повний нуль. Ми не знаємо, куди нам ще звертатися, що нам ще робити. Ми не вимагаємо надприродного, ми вимагаємо тільки одного - поліпшення умов праці, забезпечення і підвищення заробітної плати, а також, щоб не зняли ці перші- другі списки, я маю на увазі пільговий стаж. На даний момент ніхто з вищого керівництва на нас взагалі не звернув уваги. І ми вдячні Юрію Григоровичу Вілкулу, який єдиний з великих посадових осіб проявив до нас людське ставлення. Допомагає з лікуванням, медикаментами та харчуванням.
Центральні ЗМІ в Києві, вони нам кажуть один в один: «Хлопці, знаємо, віримо, але нічим не можемо допомогти». Складається таке відчуття, що всі телеканали просто заблоковані і вони не хочуть робити розголосу. Канали єдині, які нас висвітлюють - це наші місцеві, криворізькі. Вони хоч якось намагаються донести до всіх, що відбувається насправді», - сказав шахтар.
Він розповів як зі своїми товаришами вони їздили до Києва під Верховну Раду, під офіс Президента, спали там на карематах під відкритим небом кілька днів. Але ніхто з влади до шахтарів Кривбасу не прийшов.
«Не надприродного ми вимагаємо, ми вимагаємо тільки те, що заробили. Вони нам хоча б виплачували ті гроші, які вони показують. Вони показують, що прохідник отримує 35 тисяч. Хлопці, насправді це маячня. Ніхто таких грошей не отримує. А жінки взагалі отримують 5,5 тисяч. Як їм прожити на ці гроші? », - підкреслив Олександр Потапенко.
На сесії депутати підтримали звернення міської ради Кривого Рогу до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Міністерства інфраструктури щодо ситуації на підприємствах Кривого Рогу
«Після попереднього нашого звернення, яке було прийнято на позачерговій сесії Криворізької міськради 8 вересня, в Кривий Ріг був направлений заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. Ми розуміємо, що це чиновник другого рівня і, як результат, - відсутність позитивних результатів переговорів. А тим часом до шахтарів готові приєднатися інші трудові колективи Кривбасу. Так, до виконкому Криворізької міськради надійшло звернення залізничників Криворізького локомотивного ДЕПО про наміри наміри трудового колективу залізничників приєднатися до акції протесту шахтарів з відстоювання трудових і соціально-економічних прав. Вимоги залізничників Кривого Рогу ми також вважаємо справедливими. А, враховуючи багатомільйонні зарплати керівництва Укрзалізниці, як і менеджменту інших підприємств, вважаємо, що вони повинні бути безумовно виконані.
Просимо всі органи державної влади виконати свої обов'язки щодо забезпечення прав людей на гідні умови праці, гідну заробітну плату, гідне пенсійне забезпечення. Про результат розгляду звернення просимо негайно проінформувати Криворізьку міську раду», - йдеться у зверненні.
Член виконкому міськради Костянтин Павлов сказав: «Те, що сьогодні відбувається, не вкладається в голові. Держава просто відвернулася від тих, кого зобов'язана захищати. Саме держава повинна гарантувати і забезпечити право своїх громадян на гідні умови праці та гідну заробітну плату. Я впевнений, і говорив про це в своєму відкритому зверненні до Президента, що всі справедливі вимоги шахтарів повинні бути виконані! У них є монобільшість в парламенті, є свій Кабмін. А вимога щодо повернення першого і другого списків відноситься саме до компетенції органів державної влади».
«Величезне спасибі всім, хто нас підтримує!», - підкреслив представник шахтарів Олександр Потапенко.
Матеріал розміщено на замовлення КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу".