
Люди Південного ГЗК: "Найкраща наука - складні виробничі ситуації", - Андрій Приймак
Цьогорічний володар звання «Людина року Південного гірничо-збагачувального комбінату», електрослюсар черговий та з ремонту устаткування управління дробильно-транспортного комплексу Андрій Приймак розповідає:
«Пам’ятаєте, як у молодших класах нас навчали дорослі: «Ти маєш так вивчити табличку множення, що навіть, якщо серед ночі тебе, зможеш відповісти!» Так і справжній професіонал: за будь-яких обставин має відразу визначити причину позаштатної ситуації і зуміти моментально зреагувати і знайти вихід!» – розмірковує він.

Про всі переваги професії електрика Андрій чув із самого дитинства, адже його батько також все життя працював за цим фахом. Приймак-старший чимало розповідав синові про свою роботу, стверджуючи: це праця почесна, та й знайти роботу за такою спеціальністю проблеми не складе. Андрію ж з дитинства кортіло щось створювати власноруч, але щоб це обов’язково мало відношення до електрики.
По завершенню школи вступив до Криворізького технічного університету на спеціальність «Електропривід і система автоматизації», а вже на 3-4 курсах , вивчивши велику кількість спеціальної літератури, сам зібрав частотний перетворювач для лабораторії рідного вишу. У цей же час він вперше потрапив на Південний комбінат, де спочатку проходив практику на рудозбагачувальній фабриці, а потім в управлінні дробильно-транспортного комплексу.
Під час занять в університеті ми все вивчаємо, дивлячись на картинки в підручниках. Коли ж потрапляєш на виробництво і бачиш все обладнання на власні очі, то відчуваєш неабиякий захват, – розмірковує Андрій. – Так було і зі мною. До того ж, під час виробничої практики вирішив набути тут же на комбінаті спеціальність електрослюсаря, адже розумів: у майбутньому це обов’язково стане у нагоді.
Так і вийшло: по закінченню університету прийшов до відділу кадрів Південного ГЗК, де як раз була вакансія електрослюсаря в перший цех управління дробильно-транспортного комплексу.
Спочатку набирався досвіду, працюючи під керівництвом електрика дільниці крупного дроблення, – згадує наш співрозмовник. – Паралельно з тим вдруге вступив до вишу, де вирішив опанувати ще однією спеціальністю – «Управління проектами». Рости професійно допомагають позаштатні ситуації, де потрібно мислити нестандартно, реагувати швидко, при цьому розуміючи, що маєш справу з електрикою, а це завжди небезпечно.
Нині Андрій вже входить до Кадрового резерву підприємства, за необхідності заміщає свого керівника, а ще постійно бере участь у розробці цікавих ідей у складі команди безперервного виробництва.
Нині наша команда має постійний склад: вже не перший рік ми разом працюємо над новими проектами зазвичай під керівництвом енергетика нашого цеху Сергія Бойко, – розповідає Андрій. – Звичайно, тут мені у нагоді стає моя друга вища освіта, ну і досвід роботи.
От і минулого року Андрій разом із колегами запропонували низку пропозицій, які принесли суттєву економію підприємству. Наприклад, один із їхніх проектів допомагає знизити затрати на поточний ремонт напівмуфт приводів дробарок та конвеєрів цеху №1 УДТК. Інша пропозиція має на меті автоматизувати систему подачі рідкої змазки дробарок КМД-2200Т6-Д1. Крім того, команда Андрія запропонувала знизити затрати на монтаж електрообладнання дробарок КМД-2200Т6-Д1М, КСД-2200Т-ДМ, КРД-9000/100. Разом із тим наш герой працює на розробкою пропозицій щодо вдосконалення системи охорони праці. Наприклад, запропонував заходи по втіленню обладнання автостел цеху №1 УДТК сигналізацією в період їхнього переміщення.
Звання «Людина року» – вже не перша нагорода нашого співрозмовника. Минулоріч за сумлінну працю він був відзначений грамотою Криворізької міської ради, а також Подячним листом групи Метінвест.
Приємно було отримати таку високу відзнаку: завжди вважав, що є більш досвідчені і гідні цього високого звання, – зазначає Андрій. – Відтепер буду прагнути справами довести, що гідний його, а допоможе у цьому любов до своєї професії.