
Люди Південного ГЗК: Переможці конкурсу професійної майстерності – переможці по життю
Щорічно на Південному ГЗК проходить конкурс професійної майстерності «Кращій робітник за професією»
Сьогодні знайомимо з дванадцятьма переможцями конкурсу 2021 року. Кожний з них довів: він – справжній професіонал своєї справи, гідний представник Південного гірничо-збагачувального комбінату. Треба відзначити, що цьогоріч кількість учасників конкурсу збільшилася в рази. А це в свою чергу говорить про прагнення робітників комбінату до саморозвитку та професійного росту. Так хто вони, ті, що з легкістю подолали обидва етапи конкурсу, ті, хто з гідністю тепер може носити звання «Кращого робітника за професією-2021». Знайомтеся.
Олександр КІРІЧУК, машиніст екскаватора у кар’єрі РУ:
– Багато моїх колег вже не раз прийняли участь у цьому конкурсі, а дехто навіть і переміг. Ось і я нарешті вирішив це зробити, і як бачите не прогадав. Для мене обидва етапи були не важкими. Якщо серйозно підійти до питання підготовки, то й хвилюватися нема чого. Я задоволений своїм результатом. Можливо спробую свої сили і наступного разу, а поки поїду з сім’єю на море – святкувати перемогу.
Олексій ГАРКАВИЙ, машиніст бурової установки у кар’єрі РУ:
– Я знаю, що цей конкурс не з легких та багато з моїх колег вже перемагали у ньому… Я вирішив, що я не гірший за них та зможу пройти кожний з етапів конкурсу. Я був правий. Звісно я дуже переживав. А к як інакше, коли серед суперників справжні майстри своєї справи, є й ті, хто вже був у рядах переможців. Головне тут впевненість у собі, бо ми всі – професіонали, ми всі варті бути переможцями.
Сергій ЛЕШИН, машиніст бульдозера (Caterpallar) у кар’єрі РУ:
– Тим, хто ще жодного разу не прийняв участь у цьому конкурсі хочу сказати: не варто кожного разу відкладати це, спробуйте свої сили. Навіть якщо ви не переможете, то все одно отримаєте колосальний досвід. Був час коли і я не міг наважитися на цей крок, однак зараз розумію, що дарма хвилювався. Звісно найтяжчим етапом стала для мене теорія, однак все згадане піде мені тільки на користь.
Олександр ПОНОМАРЬОВ, водій автотранспортних засобів (БелАЗ 120-130 т) у кар’єрі РУ:
– Практичний етап майже нічим не відрізняється від нашої повсякденної роботи, а теоретична частина для відповідальних працівників не стане перешкодою. Це я до того, що участь у конкурсі «Кращий робітник за професією» має взяти кожний, хто вважає себе кваліфікованим спеціалістом. Все для того, щоб відчувати себе ще впевненіше, знати, що впораєшся з будь-якими виробничими завданнями. Коли я переміг, то зрозумів, що знаходжуся на своєму місці і колись зробив вірний вибір, обравши саме цю професію.
Павло ХАРЛАМОВ, машиніст електровоза у кар’єрі РУ:
– Мій стаж у цій професії 19 років, з яких десять – я машиніст. За стільки років у професії здається, що вже знаєш все, однак чи так це насправді. Саме конкурс став для мене випробуванням своїх сил, свого професіоналізму. У нашому структурному підрозділі усі спеціалісти – майстри своєї справи. Я впевнений, що будь-хто з них міг отримати перемогу у конкурсі, однак цього разу удача була на моєму боці. Хоча чесно зізнаюся: я був впевнений у своїй перемозі з самого початку.
Сергій ТРОФІМЧУК, дробильник УДТК:
– Професія дробильника – дуже важка фізично та не менш важка морально. Однак в мене гарний колектив, який посприяв тому, що саме ця професія стала мені до душі. До речі у моїй зміні працює вже двоє переможців конкурсу «Кращий робітник за професією». Саме вони підштовхнули мене до рішення спробувати і свої сили у ньому. Не дивлячись на те, що дві минулі спроби не стали успішними, але наполегливість та цілеспрямованість все ж таки привели мене до жаданої перемоги.
Богдан МЕЛІХОВ, машиніст млинів РОФ-1:
– Одного разу я вже отримав перемогу у цьому конкурсі. Тоді поставив собі за мету зробити це ще раз. Минулого року досягти цього не вдалося, тому я наполегливо працював над собою цьогоріч. Суперники як завжди не дали розслабитися: зізнаюся, що у цьому році було навіть складніше ніж раніше. Однак я розумію, що вимоги ростуть, а це означає, що і ми повинні не стояти на місці, якщо прагнемо бути кращими. Напевне розуміння цього і допомогло мені одержати перемогу.
Світлана ЛЕМЕЩУК, сепараторник РОФ-1:
– На Південному ГЗК я тільки три з половиною роки. Однак стаж за цією професію в мене набагато більший. На участь у цьому конкурсі я пішла для того, щоб довести усім, що я висококваліфікований спеціаліст та на мене можна покластися. У майбутньому мрію працювати за інженерною спеціальністю. Спочатку я не повірила у те, що стала кращим сепараторником. Напевне, в цьому є і заслуга моїх колег, які дуже допомагали мені і під час підготовки до конкурсу, і взагалі під час щоденної роботи. Виграні гроші планую витрати на навчання в університеті та звісно трохи відпочити.
Ірина ШЕВЧУК, фільтрувальник РОФ-2:
– На підприємстві я працюю вже більше двадцяти років, однак у якості фільтрувальника – тільки останні дев’ять років. За цей період вже втретє прийняла участь у цьому конкурсі, і пишаюся тим, що два рази з них стали переможними. Успіх у 2019-му році додав мені впевненості у собі, тому я зовсім не сумнівалася у своїх силах цього разу. Цей конкурс дозволяє нам постійно вдосконалюватися, не забувати про важливі моменти у роботі, відточувати свій професіоналізм.
Олексій ЛУК’ЯНОВ, електрогазозварник УРТУ:
– Мою увагу, як багатьох інших, до участі у конкурсі привернула матеріальна складова. Звісно всі хочуть виграти, щоб отримати цю премію. Та крім цього мені було дуже цікаво спробувати себе та свої сили, відчути дух суперництва. Основною складністю для мене стало хвилювання. Однак і воно було тільки під час теоретичної частини конкурсу, бо практична частина – це наша щоденна робота. Новому поколінню комбінатівців хочу побажати терпіння. Професіоналізм у нашій професії приходить з досвідом.
Павло КАЛЮЖНИЙ, слюсар черговий та з ремонту устаткування УДТК:
– Про конкурс «Кращий робітник за професією» мені розповів майстер зміни. Тоді я вирішив спробувати себе у ньому. Під час підготовки до теоретичної частини треба було підняти багато літератури, дістати старі конспекти. Практична частина особливих складнощів не викликала та все одно я не міг повністю позбавитися сумнівів, на сто відсотків не був впевнений, що впораюся краще за інших. Це й не дивно, бо багато з моїх суперників приймали участь у конкурсі вже не вперше. Я був здивований своїй перемозі і навіть не повірив у неї. Я дуже радий, що це так.
Андрій ДОРОЩУК, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування ТСЦ:
– На комбінаті я вже дванадцять років. Можу впевнено сказати, що саме тут отримав багато знань, яких не мав можливості отримати на минулій роботі. Раніше я не приймав участі у конкурсі «Кращий робітник за професією» та в цьому році керівництво цеху мене все ж таки переконало подати заявку на участь. Під час етапів конкурсу я був приємно здивований, бо не очікував, що буде так цікаво. Вважаю, що усім робітникам підприємства треба звернути увагу на цей конкурс: саморозвиток, а, тим паче матеріальний приз цього варті.