
Люди Південного ГЗК: Олександр Пономарьов розповів, коли "перший млинець не нанівець"
Цьогоріч водій БелАЗ рудоуправління Олександр Пономарьов вперше вирішив взяти участь у конкурсі «Кращий робітник за професією». Для нього цей ризик став недаремним. Що це, як не справжній професіоналізм?
На Південному гірничо-збагачувальному комбінаті Олександр Володимирович працює з 2003 року. Однак варто згадати той факт, що, незважаючи на досвід батька, який роки своєї трудової біографії присвятив нашому підприємству, сам чоловік не збирався спочатку йти по його стопах.
– По закінченню школи я вирішив отримати освіту педагога, а згодом сам став вчителем фізичної культури, – згадує герой нашого матеріалу. – У школі я проробив рік, та згодом зрозумів, що все ж таки на виробництві працювати перспективніше.
Так, Олександр Пономарьов поповнив трудову сім’ю теплосилового цеху, де, до речі, працювала його сестра. У цей структурний підрозділ він влаштувався слюсарем, однак вже тоді поставив перед собою мету – стати водієм БелАЗу – та почав рухатися у напрямку її досягнення.

– Майже одразу після працевлаштування я пішов на курси водіїв великовантажної техніки, – згадує наш співрозмовник. – І як тільки отримав посвідчення, то одразу перевівся до гірничотранспортного цеха водієм гідромонітору. Тоді став ще на крок ближче до мети та розумів, що це не зовсім те, про що я мріяв.
Робота чоловікові подобалася, однак він не покидав надію сісти за кермо великовантажного автосамосвалу. У 2013 році мрія Олександра збулася – він нарешті став водієм 120-тонника.
– Це зовсім інша техніка, інші відчуття, – зізнається герой нашого матеріалу. – Крім того, фінансова сторона теж інша. Звісно і працювати ще приємніше.
2021 рік для Олександра Пономарьова як професіонала своєї справи став переломним. Він вперше наважився випробувати свої сили у конкурсі «Кращий робітник за професією». Чоловік зізнається, що довго сумнівався у своєму успіху. Перша причина – у суперниках, бо усі вони вже не один раз приймали участь у конкурсі, а деякі ще й перемагали. Олександр Володимирович вважав, що обійти їх буде дуже нелегко. Ну а друга причина – у хвилюванні. Незважаючи на гарну підготовку до теоретичної частини, наш співрозмовник постійно боявся, що щось забуде сказати чи зробити. Та цього не сталося, бо професіонали знайдуть вихід з будь-якої ситуації.
Звісно, сьогодні чоловік щасливий, що все ж таки наважився на участь у конкурсі. Тепер радить спробувати свої сили у ньому іншим.
– Це дуже цікаво, – говорить кращий БелАЗист 2021 року. – Цікаво спостерігати за іншими, цікаво побачити чого вартий ти сам. Крім того, це й ще дуже корисно, бо підготовка дозволяє заповнити прогалини у знаннях, які з’явилися за роки рутинної роботи. Ну а перемога – не головне, то як карта ляже.