• Головна
  • "Щоб людей не ошукали": журналістам розповіли про надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин в Миргородській ОТГ, - ФОТО, ВІДЕО
12:00, 14 жовтня 2021 р.

"Щоб людей не ошукали": журналістам розповіли про надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин в Миргородській ОТГ, - ФОТО, ВІДЕО

"Щоб людей не ошукали": журналістам розповіли про надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин в Миргородській ОТГ, - ФОТО, ВІДЕО

Протягом двох днів на Полтавщині проходив престур «Надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин», організований  Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Учасники престуру, серед яких була і журналістка сайту 0564.ua, відвідали Миргородську ОТГ. Під час зустрічі у Миргородській міскраді, журналістиознайомились з діяльністю Миргородського бюро правової допомоги, дізнались про співпрацю БПД з органами місцевої влади, а також про результати унікального дослідження, проведеного БПД.

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий повідомив:

-Система безоплатної правової допомоги – це структура, яка створена для людей і про нашу роботу населення має бути поінформоване. Але краще, коли буде поглиблена співпраця нашої системи з органами місцевого самоврядування і, саме головне – з засобами масової інформації.

На прикладі Миргородскої ОТГ була продемонстрована співпраця БПД, виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Голова Миргородскої РДА Віктор Іваненко відмітив, що на сьогоднішній день він бачить позитивні результати роботи співробітників Бюро безоплатної правової допомоги.

- Населення потребує допомоги по вирішенню багатьох питань, які стосуються юридичного супроводу. Земельні питання завжди були актуальними, а зараз, після зняття мораторію з продажу земель сільськогосподарського  призначення, особливо важлива ця тема, так як ми маємо велику кількість високородючих земель, які переважно оцінюються як землі із високою оцінкою і великим потенціалом. Тому зараз стоїть питання, щоб наше населення використало свою можливість на продаж землі ефективно і вигідно для себе. А для цього якраз і потрібен юридичний супровід, тому що ми знаємо, що є багато тих компаній, які будуть намагатися занижувати ціну і ошукувати населення. Ми до цього маємо бути готові, бо де правди діти, ці факти будуть. В нас було багато питань, полеміки, чи відкривати ринок землі. На мою думку, це вкрай було необхідним. До цього, я вважаю, в нас була правова несправедливість, тому що наше населення не могло в повній мірі реалізувати своє право щодо землі. Зараз це право матиме. Важливо, щоб наше населення правильно розпорядилось цим правом, а для цього в нас є Бюро безоплатної правової допомоги. Співпраця в нас налагоджена плідна. Ограни місцевого самоврядування знають, де є найбільші проблеми, де є соціально незахищені верстви населення, з якими потрібно працювати. Тож, спільно будемо рухатись далі і робити все, щоб наше населення не було ошуканим і реалізовувало свої права найефективніше. 

Перший заступник Миргородського міського голови Олександр Острянин повідомив, що питання ринку землі зараз дуже актуальні і потребують великого контролю і допомоги.

-Люди не дуже обізнані в законодавчому полі, тому подібні спільні наради дуже важливі.

Начальниця відділу Миргородського бюро правової допомоги Юлія Барило розповіла, що починаючи з 2016 року до Миргородського бюро правової допомоги  надійшло  більше 7 тисяч  звернень за правовою допомогою, з них у 2021 році  - понад 1,2 тис.  Що стосується захисту прав землевласників, з початку 2021 року безоплатну первинну правову допомогу отримав 71 мешканець громади.  Крім того, надано 68  письмових консультацій громадянам.

Окрім цього, протягом поточного року фахівці Миргородського бюро правової допомоги провели 37 правопросвітницьких заходів, поширили понад 500 інформаційних матеріалів з земельних питань. На постійній основі розміщуються інформаційні матеріали з земельних питань у місцевих ЗМІ.

Заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин розповів про роботу системи безоплатної правової допомоги в контексті впровадження земельної реформи і консультації з земельних питань. Також, журналістам презентували унікальне дослідження по земельним питанням.

-В Конституції закріплено право кожного українця на правову допомогу і в окремих випадках захист інтересів в суді для певних категорій є безкоштовним.

Сергій Ющишин нагадав, що правова допомога буває первинна (консультації, надання правової інформації та надання правової допомоги в складанні заяв непроцесуального характеру ) і вторинна допомога (захист інтересів особи в суді). На перший вид допомоги мають всі без виключення громадяни, а на вторинну – мають окремі категорії громадян, які закріплені в законі «Про безоплатну правову допомогу». Найперше це стосується вразливих категорій населення, одна із таких категорій – власники земельних ділянок, які проживають в сільській місцевості.

-Ми реалізовуємо проєкт програми «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство» і по цьому проєкту є три компоненти. Найперше – це надання якісної безоплатної правової допомоги первинної та вторинної. Це стосується того, що ми почали надавати консультації з цих питань в письмовій формі. Другий компонент – це проведення правопросвітницьких заходів серед землевласників та землекористувачів. Третє – дослідження правових потреб громадян.

За фінансової підтримки Європейського Союзу та Світового банку, співробітники БПД провели соціальне дослідження, опитавши 1000 своїх клієнтів. Респондентам задавали кілька питань з приводу земельної реформи. Наприклад, побоювання і «страшилки» про те, що «всі одразу кинуться продавати землю», не відповідають дійсності. 68% опитаних не збираються продавати землю.

Опитані люди не вважають органи місцевого самоврядування такими компетентними в питаннях земельної реформи, як нотаріусів, яким вони довіряють.

Під час дослідження виявилось, що рівень знань щодо земельного законодавства можна оцінити як посередній. Серед респондентів, які обробляють землю, лише 29% знають, що уряд надає фінансову підтримку фермерам, щоб допомогти їм розширити своє виробництво, а 19% респондентів знають про Державний аграрний реєстр.

53% опитаних відповіли, що вони потребують інформацію про останні зміни у земельному законодавстві. Вищий запит у тих, хто зацікавлений продати чи купити землю, що свідчить про нагальну потребу в інформуванні саме цих груп.

Більше інформації про досвід надання правової допомоги громадянам з земельних питань, читайте в наступних публікаціях на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БезоплатнаПравоваДопомога #земельніПитання #земельнаРеформа #ПолтавськаОбласть #МиргородськеОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...