• Головна
  • АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ
Новини компаній
10:00, 26 жовтня 2021 р.

АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ

Новини компаній
АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ

Сьогодні, 26 жовтня 2021 року,  "АрселорМіттал Кривий Ріг" проводить громадські слухання щодо наміру підприємства отримати дозволи на викиди для стаціонарних джерел проммайданчиків №№ 1 і 2 металургійного виробництва.

Мета цих громадських слухань – внесення змін до існуючих дозволів на викиди та встановлення нових термінів досягнення нормативів викидів при виробництві чавуну, сталі та агломерату.

Кількість джерел викидів забруднюючих речовин у відповідності з діючими дозволами залишається незмінною, а розміри санітарно-захисної зони «АрселорМіттал Кривий Ріг» витримуються.

Слухання проходять з урахуванням тимчасових обмежень, які діють на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України COVID-19.

10:00 - В конференц-залі Park House розпочалися громадські слухання щодо наміру «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримати дозволи на викиди для стаціонарних джерел проммайданчиків №№ 1 і 2 металургійного виробництва (агломераційне, доменне виробництво, конвертерний, прокатні та інші цехи).

10:05 – Слухання відбуваються за участю громадських екологічних організацій, зацікавлених мешканців міста, а також фахівців «АрселорМіттал Кривий Ріг» і «Центру екології та розвитку нових технологій» (ЦЕРН).
«Центр екології та розвитку нових технологій» (ЦЕРН) - компанія-консультант з розробки природоохоронної документації, аудиту, а також пошуку рішень щодо зниження навантаження на навколишнє природне середовище.
Модератор громадських слухань – Владислав Антипов, представник ЦЕРН.

10:07 - Відкриває слухання заступник генерального директора "АрселорМіттал Кривий Ріг "з адміністративних питань Артем Філіп’єв.

10:10 - Артем Філіп’єв говорить про стратегію сталого розвитку "АрселорМіттал Кривий Ріг" . З моменту приватизації криворізького гірничо-металургійного підприємства інвестиції в екологію перевищили 8 млрд грн.

10:12 - Артем Філіп’єв: З 2006 року загальні викиди в атмосферу нам вдалось знизити на 48,1%, скид стічних вод – на 81,3%, розміщення відходів - на 30,7

10:14 - Перед громадськістю виступає Андрій Марінічєв, начальник управління стратегічного та інвестиційного контролю,  розповідає про ключові інвестиційні проекти «АрселорМіттал Кривий Ріг», які підприємство реалізує до 2025 року.

10:16 - Андрій Марінічєв: У найближчі роки компанія планує  виконати капітальний ремонт доменної печі №9, побудувати сучасну фабрику огрудкування.

10:17 - Андрій Марінічєв: Впровадження інвестиційних проектів направлене на дотримання державних стандартів і поетапне зниження навантаження на санітарно-захисну зону. Раніше «АрселорМіттал Кривий Ріг» достроково виконав реконструкцію газоочистки за обертовою піччю №2 обпалювально-вапняного цеху, будівництво газоочисних установок за конвертерами №№4, 5, 6 з допалюванням СО на факельній стійці конвертерного цеху.

10:20 – Слово має директор департаменту зі стратегічних проектів «АрселорМіттал Кривий Ріг» Ауреліо Мортоні.

10:25 - Ауреліо Мортоні: Усі наші зусилля спрямовані на покращення екологічної ситуації у місті. Зокрема, йдеться про будівництво сучасної фабрики огрудкування.

10:26 - Ауреліо Мортоні: Усі наші інвестиційні програми будуть виконані вчасно.

10:27 - Манодж Саксена, проектний менеджер департаменту з інвестиційних проектів, говорить про реалізацію інвестиційних проектів, які спрямовані на покращення навколишнього середовища.

10:30 - Манодж Саксена: Ми виконуємо свої обіцянки і дотримуємося термінів впровадження інвестпроектів, не зважаючи на складну ситуацію з COVID-19.

10:31 - Манодж Саксена демонструє фотографії з будівельного майданчика нової фабрики огрудкування

10:32 - Манодж Саксена розповідає про освітній проект "Нова Фабрика", учасниками якого стали 300 студентів провідних вишів Кривого Рогу (КНУ і ДУЕТ). Це - нова генерація металургів.

10:33 - Манодж Саксена: Запуск нової фабрики дозволить поступово вивести з експлуатації два діючих агломераційних цехи підприємства. Разом із масштабною реконструкцією ще одного аглоцеху це дасть можливість суттєво покращити екологічну ситуацію у місті.

10:34 - Манодж Саксена: Загальний обсяг викидів зменшиться на 78 тис. тонн, а обсяг викидів СО2 знизиться на 800 тис. тонн на рік

10:35 - Манодж Саксена розповідає про проект реконструкції доменної печі №9 - найбільшої в Європі. У 2019 р. "АрселорМіттал Кривий Ріг" уклав договір з компанією CISDI на проектування та поставку обладнання.

10:36 - Розповідає про модернізацію аглоцеху №2. Загальний обсяг інвестицій у проект складає 170 млн. дол.

10:38 – Виступає екологічний омбудсмен "АрселорМіттал Кривий Ріг" Ольга Семків. На новій посаді в компанії Ольга Семків відповідає за реалізацію оновленої екологічної стратегії компанії, взаємодію з еко-спільнотою, план декарбонізації «АрселорМіттал Кривий Ріг» і увесь спектр завдань, які стосуються адаптації підприємства до європейських вимог зменшення промислового навантаження на навколишнє середовище.

АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ, фото-1
АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ, фото-2

На фото учасники громадських слухань -  громадські екологічні організації та зацікавлені мешканці міста

10:50 - Ольга Семків розповідає про систему екологічного моніторингу, яка діє на підприємстві

10:52 - Представники ЦЕРН знайомлять громадськість з обгрунтовуючими матеріалами, необхідними для процедури отримання дозволу на викиди.

10:55 – Розпочалася сесія «запитань-відповідей»

10:56 - Олена Шафранова, координаторка коаліції громадських організацій «Досить труїти Кривий Ріг» подякувала за проведення громадських слухань.
Олена Шафранова: Що загрожує бізнесу, якщо він постійно переносить свої зобов'язання у європейських країнах?
Олена Шафранова: Чому ви плануєте переносити терміни впровадження своїх проектів?

11:02 - Ауреліо Мортоні, директор департаменту зі стратегічних проектів «АрселорМіттал Кривий Ріг»: Коли я приєднався до компанії рік тому, ми мали графік впровадження інвестпроектів, який ми представили уряду країни. Наразі ми все ще слідуємо цьому графіку, а за деякими проектами навіть випереджаємо його, як, наприклад, з проектом будівництва нової фабрики огрудкування.

11:18 - Юлія Орєханова, представниця ДТКР: Питання про дозвільну документацію на будівництво фабрики огрудкування і терміни впровадження проекту.

11:25 - Манодж Саксена: Є графік реалізації проекту, якого ми дотримуємося. В процесі отримання усіх необхідних дозвільних документів, ми забезпечуємо поставку обладнання і готуємо будівельний майданчик. Це масштабний проект. Ми не втрачаємо часу і дійсно хочемо завершити цей проект вчасно.

11:30 - Учасники громадських слухань обговорюють проект реконструкції конвертерного цеху "АрселорМіттал Кривий Ріг" - один з ключових інвестпроектів підприємства (інвестиції перевищують 130 мільйонів доларів).

АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ, фото-3

На фото - Василина Нікульнікова, голова ГО "Міжрегіональне бюро екологічного захисту". Палка дискусія з фахівцями "АрселорМіттал Кривий Ріг" і ЦЕРН щодо розмірів санітарно-захисної зони, процедури оцінки впливу на довкілля та отримання дозвільної документації для гірничо-металургійних підприємств

12:15 - Юлія Орєханова, представниця «Досить труїти Кривий Ріг»: питає про компенсаційні заходи, які передбачає підприємство для зменшення впливу агломераційного виробництва для мешканців Кривого Рогу

12:20 - Андрей Сапунов, заступник директора аглодоменного департаменту з агломераційного виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг», розповів  про компенсаційні заходи.  Зокрема, йдеться про використання водяних гармат в аглоцеху для пилопридушення, а також покращення якісних показників агломерату за вмістом заліза, що у свою чергу знижує потребу у кількості виробленого агломерату.

12:38 - Тетяна Мельниченко, голова громадської організації «ЕкоТека»: «Хотілося би бачити на Facebook-сторінці "АрселорМіттал Кривий Ріг" інформацію про проведення громадських слухань» - пропозицію прийнято.

12:55 - Ганна Амбросова, експерт коаліції громадських організацій “Досить труїти Кривий Ріг»: питання з приводу роботи так званої "свічки" - газоскидного пристрою, на якому спалюється надлишок коксового газу. Як довго "свічка" буде палати?

13:00 - Ірина Ковтанюк, менеджер екологічних систем департаменту з охорони навколишнього середовища  «АрселорМіттал Кривой Рог»:  У дозволах на викиди не встановлено конкретних термінів роботи газоскидного пристрою. Його робота передбачена правилами експлуатації коксохімічних підприємств. Робота "свічки" не завдає додаткової шкоди навколишньому середовищу.

13:06 - Ганна Амбросова, експерт “Досить труїти Кривий Ріг»: Назвіть конкретні роки, коли підприємство виконає усі свої еко-обіцянки?

13:08 - Владислав Антипов, представник ЦЕРН: Я так розумію, у 2023-2024 рр. До того часу "АрселорМіттіл Кривий Ріг" завершить поточні інвестиційні проекти на суму 1,5 мільярда доларів, включаючи інвестиції в охорону довкілля у розмірі 700 мільйонів доларів. Це дозволить знизити вплив на навколишнє середовище та ефективніше використовувати ресурси, переробляти та утилізувати відходи. Додатково компанія інвестує один мільярд доларів у впровадження зелених технологій.

АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ, фото-4

13:20 - Ауреліо Мортоні, директор департаменту із стратегічних проектів «АрселорМіттал Кривий Ріг»: Я справді гордий, що працюю в компанії АрселорМіттал, яка робить цей світ кращим. В Україні, саме в "АрселорМіттал Кривий Ріг", ми плануємо впроваджувати технології зеленої металургії. Я розділяю занепокоєність місцевої спільноти стосовно екології, я зараз сам живу у Кривому Розі і теж хочу, щоб повітря тут стало більш чистим. Дякую усім за небайдужість!

13:40 - Після обговорення та відкритого діалогу з громадськістю «АрселорМіттал Кривий Ріг» готовий передати всю необхідну документацію у Міністерство екології і природних ресурсів України для отримання дозволів на викиди від метвиробництва.

АрселорМіттал Кривий Ріг знайомить громадськість з наміром отримати дозволи на викиди від металургійного виробництва - ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривойРог #новости #0564ua #арселорМиттал Кривой Рог #громадські слухання #дозвіл на викиди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Скоро Великдень: де знайти храми ПЦУ, УГКЦ та РКЦ у Кривому Розі та Криворізькому районі, - АДРЕСИ
Загибель військових у ДТП: у Кривому Розі до 12 років ув'язнення засудили офіцера НГУ, який під дією наркотиків спричинив смертельну аварію, - ФОТО 18+
Групи шахедів рухаються курсом на Кривий Ріг: Повітряні сили сповістили про ворожу атаку БпЛА
У Львові на пішохідному переході збили керівницю сайту 032.ua: жінка у важкому стані, родина просить про допомогу
Оголошення
live comments feed...