• Головна
  • Тероборона: важливий дипломатичний аргумент для обороноздатності країни
PR
13:00, 15 лютого 2022 р.

Тероборона: важливий дипломатичний аргумент для обороноздатності країни

PR

На жаль, українці звикли жити в умовах війни. Це – реалії, які важко заперечувати.

Проте навіть у таких неспокійних умовах ситуація, що склалася на кордонах держави впродовж останніх тижнів, не може не турбувати. Постійне нагнітання ситуації з боку «північного сусіда», масові скопичення військ, бряцання зброєю, погрози, ультиматуми та так звані «гарантії безпеки» для себе при абсолютному нехтуванні правами інших держав – усе це більш ніж красномовно говорить про російські геополітичні амбіції.

Врегулювання ситуації – пріоритет для української влади та провідних світових лідерів. Найбільш бажаний і конструктивний шлях – політико-дипломатичний. Для його реалізації докладається маса зусиль. Головне тому свідчення - десятки перемовин, які відбуваються щодня. Саме спільні зусилля та, звісно, відсутність паніки в українців можуть стати тими інструментами, що згуртують країну.

«Зараз має бути повна взаємодія влади всіх рівнів і повне розуміння зони своєї відповідальності – з боку ОДА і РДА, обласних і районних рад та інших представників місцевого самоврядування для побудови дуже ефективної моделі територіальної оборони й національного спротиву. Це надійний тил для професійної й добре оснащеної армії, що разом становлять основу нашої держави, сильної держави», - заявив під час виїзного засідання Ради національної безпеки та оборони України Володимир Зеленський.

Силам територіальної оборони відведена ключова роль у нинішніх непростих умовах. В разі необхідності кількість її учасників має сягати двох мільйонів українців. Важливий нюанс: тероборона не є засобом агресії, це сила, яка має перетворити думку про широкомасштабну атаку на Україну на дурний жарт. Держава хоче миру, готова сісти за стіл переговорів і вести конструктивний діалог, проте не готова поступатися національними інтересами та суверенітетом.

«Сьогодні дуже багато заяв лунають, з Москви навіть озвучують й такі, що Україна планує напасти на Росію. Це абсурд. Ми не збираємося ні на кого нападати, але робимо все, щоб зміцнити оборону і виключити можливість ескалації. Ми плануємо йти політико-дипломатичним шляхом. Потужна армія, яку ми розбудовуємо цілодобово, Сили територіальної оборони – це наші важливі дипломатичні аргументи», - такий ключовий меседж спільної заяви Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та міністра оборони Олексія Резнікова.

Територіальна оборона – частина Збройних Сил України. Відповідно до Закону, на території усієї держави діятиме мережа з регулярних частин і добровольчі формування територіальних громад. Основні сили будуть повністю воєнізованими, матимуть стандартну віськову структуру та управління. Тероборону певної території очолюватиме голова облдержадміністрації або райдержадмінстрації. Простіше кажучи, це цивільна особа, яка керуватиме ресурсами території. Керівник же штабу зони - комбриг. Його парафія - безпосередньо військова складова. Штаб складатиметься з представників місцевих адміністрацій, сектора безпеки та оборони. Період роботи: як мирний час, так і особливий період. Ключова функція сил територіальної оборони – координація армії та громади.

Структурно сили ТрО включатимуть три компоненти. Перший – штат мирного часу. Йдеться про військових, які підпишуть контрактом. Другий – штат особливого періоду. Він складатиметься зі 130 тисяч людей, котрі пройдуть відбір і укладуть контракт про службу в резерві. Третій компонент – це добровольчі формування територіальних громад. Вони можуть бути створені у випадку ініціативи від командування Сил тероборони та ухвалення відповідного рішення Головнокомандувачем ЗСУ.

Важливий нюанс для тих, хто і досі вважає вступ до ТрО обов’язком, який нібито «нав’язують» в обов’язковому порядку. Підписання контракту та служба в резерві – добровільне рішення кожного громадянина. Резервісти - звичайні люди, контрактники військового резерву. Юридично це означає, що на час навчальних зборів чи виконання завдань за призначенням вони стають військовослужбовцями. Звісно, з повним комплектом усіх соціальних пільг та гарантій для людей у формі. В інший час вони ходять на свою роботу, опікуються родинами, живуть звичайним життям. Підсумовуємо. Служба в резерві дає можливість поєднувати цивільні реалії з набуттям навичок захисту рідної домівки від окупанта. Окрім цього резервісти матимуть відстрочку від призову на строкову службу. Контракт із закріпленням громадянина за певним підрозділом і посадою укладається на 3-5 років.

Планомірно нарощують м’язи і сили територіальної оборони і в Кривому Розі. Місцевий штаб обзаводиться всім необхідним для бесперебійної роботи. За планом відбувається і набір бажаючих записатися до лав захисників. За словами командира окремого батальйону тероборони Юрія Сіньковського, щовівторка до нього приходять до півсотні містян. З огляду на такі темпи, питання служби в резерві цілком реально закрити впродовж 2-3 місяців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривойРог #новости #0564ua #тероборона
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...