Як знайти своє місце під час війни? - Поради психологів
Як знайти своє місце під час війни? У кожного воно своє, і це різноманіття - мудрість життя! Кожен діє у відповідності до своєї природи.
До порад Ollie Skordina привертає увагу земляків криворізька психологиня Світлана Клименко у Facebook.
У самому центрі- КОЛО ВОГНЮ.
Це наші Збройні Сили. Ті дужі чоловіки, які не пускають ворога по містах, відбивають атаки агресора. В них є зброя, сміливість, напористість.
Ці люди,якщо на своєму місці, спокійні, як озера, рвуться в бій,як ті тигри, і не знають страху. Вони за ради себе, своїх дітей, та своєї країни напряму, фізично, взаємодіють з агресією ворога. Захистити ціною життя.
Далі йде - КОЛО АКТИВНОГО ВПЛИВУ.
Це всі ті люди, які допомагають, живлять силу тих, хто в колі вогню.
Волонтери, що готують їжу, збирають кошти на армію, дістають броніки, каски, захисне приладдя. Лікарі, що оперують, лікують та підтримують здоров'я хлопців. Воєнні психологи, що працюють з птср. Тероборона, що забезпечує порядок у містах, доки коло вогню відбиває ворожі атаки.
Кібер армія. Креативна армія. Волонтерська армія. Психологічна армія.
Ці люди, коли на своєму місці, працюють без втоми, трохи відпочивають чи їх хтось інший примусово відпочиває, і продовжують, продовжують,продовжують, бо їх веде вищий сенс. Бо так треба. Бо це їх місія- активний супровід воїнів. Бо коло вогню без них наче голе.
Далі йде - КОЛО СТІЙКОСТІ.
Це всі ті люди, котрі залишаються на своїх місцях у своїх містах і тримають поле впевненості в перемогу: " Ми переможемо. Я в безпеці. Мене захищають збройні сили і вищі сили! Все добре!"
Вони впевнені,що мають бути під кулями. Вони впевнені в тому,що там де вони є, це і є найкраще, навіть якщо страшно і невідомо, що буде далі. Вони кажуть: " Це мій дім, моя земля, мої корені. Я тут народився і я тут залишуся. Чи виживу, чи захищуся, чи погляжу, але нікуди не зрушу. Воно моє.
Такі люди, коли на своєму місці, дуже спокійні і врівноважені. Вони не лякаються голоду, бомбосховища, пострілів. Тобто лякаються, але не настільки, щоб кинути своє місце. Їх місце тримає сильніше, аніж розхитують хвилі страху. Їх роль тримати поле своїм спокоєм та присутністю. При цьому вони можуть просто жити звичайним воєнним життям, так і активно підтримувати мирне населення творчо, психологічно, фізично, молитовно.
Якщо людина в колі стійкості постійно "падає", розклеюється, сумнівається, вона пускає хвилі по гладі і це не добре. Бо іншим доводиться теж трохи похитуватися, витрачати час і енергію,щоб "хитуна" заспокоїти. Таким людям краще перейти в інше коло.
Далі- КОЛО УМОВНОЇ БЕЗПЕКИ.
Це ті люди, які знаходяться у місцях, де не падають бомби, не літають ракети, не ранять кулі, але це може статися у будь який момент. Вони, типу, у тимчасовій безпеці. Ніби спокійно та треба пильнувати. У них трохи більше ресурсу, не такий сильний зв'язок з подіями, їм трохи меньше болить, вони більш розслаблені. З цього кола можна організовувати переїзди людей до місць, що вважаються більш "безпечними", ефективно підтримувати населення у колах умовної безпеки, стійкості, активного впливу і вогню.
З кола умовної безпеки так само можна працювати на кібер, творчому, інформаційному, психологічному, фінансовому, продовольчому, логістичному фронтах.
Такі люди, коли на своєму місці, врівноважені та енергійні, в них добре виходить балансувати між "в нас війна", але ще ж ж купа всього! Манікюр. Перукарня. Масаж. Білі кроси.Плани на майбутнє. Кава у кав'ярні. Іграшка у сувенірному магазині.
Далі - КОЛО БЕЗПЕКИ.
Це ті люди, що виїхали за кордон. Там не бабахає і бабахати не буде, не планується хоча б, за будь-яких обставин.
В інших країнах багато відволікаючих факторів-мирне небо, море, нові сім'ї, мови, люди, звірі. Все нове чи старе знайоме. Війна тут ледве відчувається. Майже не відчувається, бо ж купа іншого цікавого, нового, надихаючого, невоєнного, що хочеться і приємного відчувати.
Хоча з кола безпеки теж можна розвернути неабияку підтримку по перевезенню людей з гарячих зон, пошук для них корову та їжі. Організовувати психологічну, енергетичну, молитовну, творчу, кібер, фінансову, інформаційно- просвітницьку діяльність. Можна проста жити і працювати.
Головне мабуть у цьому колі купа ресурсу, яким вони енергетично можуть живити інші кола. Хоча можна і вимотатися, як в колі активного впливу.
Такі, люди, коли на своєму місці відчувають, що роблять своєю безпекою і ресурсом важливу справу. І головне, вони мають намір повернутися і відбудовувати свою державу. Бо мають для цього палке бажання,сили, психічне та фізичне здоров'я.
Далі- КОЛО РОЗШИРЕННЯ.
Ці люди, як насінини з кульбаби, порозліталися по інших країнах і не збираються повертатися. Вони зараз там і мають намір залишатися на чужині, як резервна копія. Як бек ап. На всяк випадок. На чорний день. Якщо нас усіх не стане.
Вони може забігли так далеко і сховалися так якісно, що вижили і будуть мати змогу пускати коріння в нових умовах, на інших землях, передаючи наш генофонд, пам'ять предків, мову, колискові, культуру, світобачення, ставлення до речей...
Ці люди, коли на своєму місці, мають місію від'їхати, як надалі, і не планувати повернутися, щоби зберегти і розширити, розповсюдити, продовжити Україну та українське в світі. На всяк випадок. Так треба.
Далі- КОЛО СЕНСУ.
В нЬому немає людей.
В ньому є те, що об'єднує всі інші кола єдиним сенсом.
Вистояти. Вижити. Не зламатися. Перемогти.
Коло сенсу дає зрозуміти, що кожне коло є важливим, бо без нього нічого не буде, система не буде працювати на виживання, збереження та розвиток.
Це як Земля.
Ядро, мантія, земна кора, атмосфера, озоновий шар...
Кожна частина має сенс і призначення.
Без цільного, гарячого, живого ядра не було би і Землі. А без озонового шару, тоненького і легкого, Земля би була зруйнована.
І тільки так, разом, від червоного до фіолетового, утворюється той самий білий спект, ТАК НАРОДЖУЄТЬСЯ СВІТЛО!
Кожне коло важливе для збереження України на карті, в серці, в світі.
Яке ваше коло? Як ви знаєте,що воно ваше? Яка ваша місія в ньому?
**
"Помічаю,що срачі, непорозуміння, звинувачення, найчастіше виникають між різними по цінностях і призначенні колами. Особливо між тими людьми, що знаходяться в певному колі, а мають знаходитись в іншому, але поки цього не зрозуміли", - зауважила психологиня.
Читайте також: Психологи радять: як сприймати реальність, як поводитись та чого очікувати від своєї психіки під час війни.