
На Криворіжжі випускники Червоношахтарської школи зібралися на "Останній урок", - ФОТО, ВІДЕО

У ці червневі дні випускники загальноосвітніх закладів України позбавлені можливості традиційно попрощатися з рідними школами та урочисто розпочати черговий етап свого життя. В таких умовах вони більше радіють випадковим чи запланованим зустрічам, вчаться цінувати кожну хвилину спілкування з однолітнками і педагогами, з величезним задоволенням переступають шкільний поріг.
Як повідомляє кореспондент сайту 0564.ua, випускники Червоношахтарської школи, що у селі ВІльному на Киворіжжі, зустрілися 9 червня на "Останньому уроці". Вони прикрасили себе золотавими стрічками з написом "Випускник (-ця) 2022". Були стрічки і для класного керівника та першої вчительки.
За словами директорки школи Юлії Волошиної, цогоріч Червоношахтарська школа випускає 13 одинадцятикласників. Серед випускників - двоє медалістів (золота і срібна медалі). Двоє випускниць, котрі змушені були переїхати з Волновахи, долучилися до сьогоднішнього заходу онлайн, оскільки зараз дівчата перебувають поза межами України.
Таким чином одинадцятеро випускників зустрілися сьогодні у школі після тривалої перерви, бо ж у період війни навчалися дистанційно.
На останньому у стінах рідної школи уроці юнаки та дівчата вшанували пам'ять загиблих українців, у тому числі неповнолітніх, чиї життя були обірвані ворогом.
Також випускники та їхні вчителі говорили сьогодні про Україну. Вільна, незалежна, мирна... - такі асоціації озвучували старшокласники, говорячи про рідну країну. Згадували вони найцікавіше за період навчання у школі, слухали настанови і побажання педагогів, яким важко було стримувати сльози, звертаючись до сучасних дітей війни.
Додамо, що випускникам загальноосвітніх закладів 2022 року ніхто не позаздрить, адже вони змушені переживати біль і стрес через війну. З 14 000 шкіл в Україні внаслідок бомбардувань та обстрілів рашистами зазнали руйнувань 1938 закладів освіти, 182 з них зруйновані повністю. Тисячі школярів зараз перебувають у районах, де неможливо проводити навчання. В умовах воєнного стану українські діти змушені здобувати освіту дистанційно.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
