• Головна
  • "Ми повернемось в Україну": родині легендарного маріупольця Кельта з Полку "Азов" вручили ключі від нового житла, - ФОТО, ВІДЕО
20:00, 21 червня 2022 р.

"Ми повернемось в Україну": родині легендарного маріупольця Кельта з Полку "Азов" вручили ключі від нового житла, - ФОТО, ВІДЕО

"Ми повернемось в Україну": родині легендарного маріупольця Кельта з Полку "Азов" вручили ключі від нового житла, - ФОТО, ВІДЕО

Родина Олега Катрича ("Кельта") з Полку "Азов" зможе невдовзі реалізувати свою мрію - повернутися в Україну. Дружина і діти загиблого Героя отримали у подарунок квартиру у вінницьій новобудові, тож тепер мають надію на те, що в рідній Україні у них знову буде своя домівка. 

Про це повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власного кореспондента.

Зустрітися з Ольгою Катрич - дружиною "Кельта" нам вдалося у рамках благодійного проєкту, який реалізує вінницький забудовник Володимир Хоменко. Зустріч з Ольгою відбулась в Ужгороді, куди вона приїхала з-за кордону. Цього дня ми говорили про історію їхнього знайомства і кохання, про Олега, про те, де застала їхню родину звістка про повномасштабне вторгнення і що, власне, було після цього.

Про "Кельта"

Олег Катрич - корінний маріуполець, колишній робітник металургійного комбінату "Ілліча". Влітку 2014 року він вступив до лав добровольчого батальйону "Азов", брав участь у звільненні від незаконних збройних формувань Донецької області, зокрема - міста Мар'їнка, населених пунктів поблизу Маріуполя, у Павлопільсько-Широкінській операції у 2015 році, де отримав бойове поранення.

"Кельт"

Майже до кінця 2019 року Олег ніс службу у лавах вже полку "Азов" на посаді командира мінометного взводу. Основну частину провів на передовій, в тому числі багато співпрацював з суміжниками сектору "Маріуполь" бригад морської піхоти та десантно-штурмових.

Звільнившись за станом здоров'я , присвятив час родині дружині та дітям. Олег любив подорожі, що вплинуло на рішення пожити деякий час з родиною у одній з країн Євросоюзу.

Історія кохання з перших слів

Ольга розповіла нам неймовірну власну історію "кохання з перших слів", кохання між мужнім маріупольцем "Кельтом" з полку "Азов" та тендітною дівчиною з Запорізького краю, яке народилося зі спільності поглядів та взаємної симпатії.

"Ми повернемось в Україну": родині легендарного маріупольця Кельта з Полку "Азов" вручили ключі від нового житла, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Олег і Ольга

Як багато з наших сучасників, місцем знайомства Ольги і Олега стали соціальні мережі. Олег залишив коментар, Ольга підтримала його "лайком", а вже згодом хлопець наважився попросити телефон для більш комфортного спілкування. Вперше приставши на таке прохання від малознайомої людини, Ольга з перших слів відчула, що на зв'язку з нею - рідна людина.

"Кажуть, що існує кохання з першого погляду, а я відчула кохання з перших слів. Його голос, слова, які підтримували, мотивували... Все це підказало, що це - моя людина", - каже Ольга.

Їхня перша зустріч відбулася у День народження Олега - 27 грудня 2014 року, його саме відпустили з військової служби на декілька днів. А результатом цієї історії кохання стали двоє чудових дітей - Тамара і Дмитро.

Війна... Повномасштабне вторгнення

Після звістки про початок 24 лютого 2022 року повномасштабного наступу, не вагаючись ні хвилини, Олег повернувся до України, аби разом з побратимами захистити її від російсько-фашистських загарбників.

Сьогодні Ольга пригадує, як перед від'їздом до України Олег давав настанови синові, обіцяв невдовзі повернутися доньці.

"Ми повернемось в Україну": родині легендарного маріупольця Кельта з Полку "Азов" вручили ключі від нового житла, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Ольга Катрич

У пам'яті - й довжелезна черга з автомобілів на кордоні, на виїзд з України, і слова іноземних прикордонників, що з їхньої країни до обіду поспішали повернутися додому лише двоє українців - Воїнів.

Як відомо, Маріуполь дуже швидко опинився у блокаді, і "Кельту" не вдалося вчасно дістатись до місця дислокації своїх побратимів. Тож упродовж місяця, разом з іншими "азовцями", що повернулись з "мирного життя", Олег Катрич захищав Київщину.

Водночас думки про те, що побратими у його  рідному місті знаходяться без підтримки, не давали Воїну спокою. Згодом спільно зі співробітниками ГУР України був розроблений план, за яким у заблокований росіянами завод "Азовсталь" на бойових гелікоптерах мали бути доставлені медикаменти, продукти, зброя та бійці. Саме "Кельт" зібрав групу бійців, які добровільно зголосились вилетіти на допомогу в Маріуполь, усвідомлюючи, що можуть просто не долетіти, адже і повітряний маршрут був майже повністю контрольований окупантами.  Про цю операцію неодноразово повідомляли у ЗМІ, про неї у інтерв'ю "Українькій правді" розповідав і засновник та перший командир Полку "Азов" Андрій Білецький. Зокрема, йшлося про те, що вона дала змогу захисникам Маріуполя протриматись ще півтора місяці та вивезти з "Азовсталі" важкопоранених бійців.

На жаль, вже наступного по прильоту до Маріуполя дня Олег Катрич загинув в бою. Звістку про героїчну загибель Ользі Катрич повідомив колишній командир Полку "Азов" - друг "Мосе" (Максим Жорін).

Олега було посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Повернення в Україну - мрія і перспективи

Подвиг "Кельта" спонукав забудовника Володимира Хоменка подарувати родині загиблого захисника Маріуполя квартиру  у місті Вінниця. Це стало несподіванкою для Ольги. Вона розповіла, що дуже хотіла би повернутись з Європи, але через окупацію Маріуполя та майже повне знищення рідного міста, це бажання здавалось нездійсненним, бо повертатись було просто нікуди.  Завдяки Володимиру Хоменку, її родина зможе повернутись не просто в Україну, а й у власний дім.

"Ми повернемось в Україну": родині легендарного маріупольця Кельта з Полку "Азов" вручили ключі від нового житла, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Зустріч в Ужгороді

Під час зустрічі з Ольгою в Ужгороді Володимир вручив їй відповідні документи і ключі від квартири у Вінниці, а вже після отримання дозволу на введення будинку в експлуатацію та підключення до газопостачання родина Катричів зможе оформити право власності. 

У квартирі встановлений котел індивідуального опалення, підключені радіатори і здійснено розведення електромережі. Решту ж ремонтних робіт, зазвичай, виконують власники квартир за своїми уподобаннями і ресурсами. Водночас Володимир Хоменко пообіцяв Ользі, не залишити їхню родину сам - на - сам у новому місті - пообіцяв допомогти і з оформленням документів, і з ремонтом, і з адаптацією в нових умовах. Спогади Ольги про її магазин вишиванок у Маріуполі не залишилися поза його увагою, Володимир запевнив, що допоможе їй з відкриттям такого ж бізнесу у Вінниці.

Нагадаємо, Володимир Хоменко вирішив подарувати 7 квартир у новобудові родинам Захисників України. Мета благодійника - своїм прикладом надихнути, закликати колег-забудовників подбати про родини військових. Чоловік вважає, що усвідомлення факту, що про їхні родини є кому подбати, підніме бойовий дух Захисників на фронті. 

"На жаль, держава сьогодні не в змозі подбати про них через війну, очевидно, що це завдання у повній мірі реалізовуватиметься вже після нашої Перемоги. Сьогодні ж для нас кожен, хто на передовій, кожен, хто знаходиться в окопах - Герой, і наш обов'язок - їм допомогти, подбати про їхні родини", - наголошує підприємець.

Ще історії про тих, хто оселиться у вінницькій новобудові, читайте невдовзі на нашому сайті. 

Читайте також: "Подбаймо про родини Героїв!", - вінничанин, що дарує житло сім'ям Захисників, звернувся до колег - забудовників.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #благодійництво #житлоДляЗахисників
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
На восьмом году российско-украинской войны Российская Федерация продолжает эскалацию военного конфликта, стянув к границам нашей страны многотысячную армию и военную технику. Украинское государство стремится разрешить конфликт дипломатическим путём. Сторону Украины в этом конфликте приняли все цивилизованные страны.
Оголошення
live comments feed...