• Головна
  • Іллі Гайдука, Степана Повода та Анатолія Шершньова: на честь кого криворіжці хочуть назвати вулиці Покровського району, - ФОТО, ВІДЕО
17:18, 22 серпня 2022 р.

Іллі Гайдука, Степана Повода та Анатолія Шершньова: на честь кого криворіжці хочуть назвати вулиці Покровського району, - ФОТО, ВІДЕО

Іллі Гайдука, Степана Повода та Анатолія Шершньова: на честь кого криворіжці хочуть назвати вулиці Покровського району, - ФОТО, ВІДЕО

У Покровському районі пройшли громадські слухання щодо перейменування 5 вулиць району. 

Про це повідомляє 0564.ua.

Голова Покровської райради Андрій Соколовський на початку громадських слухань звернувся до мешканців району:

-Сьогодні на нашому зібранні ми будемо з вами обговорювати та голосувати за ті пропозиції, які були надіслані мешканцями нашого району та міста протягом місяця на наш виконком. Хочу наголосити на тому, що виконком не приймає ніяких рішень як буде називатись вулиця на ту чи іншу користь. Ми просто збираємо інформацію, проводимо з вами громадські слухання і далі всю цю інформаціюпередаємо на тимчасову робочу групу, яка була створена нашим містом на прохання наших мешканців. Тому я прошу вас провести ці збори швидко, з повагою один до одного і в конструктивному діалозі.

Далі громадські слухання вів заступник голови Покровської райради Юрій Красножон.Він озвучив, що на слуханнях будуть обговорюватись назви для перейменування вулиць Уфімська, Невська, Владивостоцька, Куликовська, Шостаковича.

На початку слухань було зареєстровано 103 мешканця району, які могли голосувати. Реєстрацію не зупинили, тому вже під час обговорень кількість голосуючих збільшилась до 114.

Першим обговорювали нові назви для вул.Уфімська. Було запропоновано кілька варіантів:

-вул.Іллі Гайдука (на честь військовослужбовця, десантника, солдата ЗСУ, який загинув 14.06.2014р. внаслідок атаки російських сепаратистських сил на літак ІЛ-76. Він навчався в 57 школі. Назвати на його честь вулицю 20 Партз’їзду хотіли ще у 2016 році і це було підтримано більшістю голосів на громадських слуханнях. Був козаком Інгульської паланки Війська Запорізького Низового. Під час Революції Гідності став командиром Криворізької самооборони Євромайдану. Завжди був яскравою особистістю. Активним громадським діячем, вірним другом та відданим сином свого часу. Проводив військовий вишкіл добровольців, готових стати на захист Батьківщини. Сповідував кредо Холодноярських повстанців «Воля України або смерть»)

-вул.Івана Піддубного (на честь видатного українського спортсмена)

-вул.Криворізьких волонтерів (обґрунтування відсутнє)

-вул.Військового тилу (у міцності тилу вважається сила економічного та морального потенціалу України, що забезпечує під час війни матеріальні потреби фронту та поповнення людськими резервами)

Після того, як були зачитані всі варіанти для перейменування, головуючий на слуханнях запропонував присутнім вшанувати пам’ять всіх загиблих в російсько-українській війні Героїв хвилиною мовчання.

Перед голосуванням слово надали мешканцю вул.Уфімська Олександру Лікаренко.

-Я буду вас просити проголосувати за варіант на честь Іллі Гайдука. Я знав Іллю. Ілля був хорошою людиною. В 21 рік піти на війну, героїчно загинути. Тим паче, що його мама і сестра давно добиваються назви вулиці на його честь. Це було б дуже гарним прикладом того, що ми вшановуємо пам’ять своїх Героїв, що ми – українці, що ми не боїмось називати іменами тих, завдяки кому ми тут стоїмо. І не тільки тих, хто віддасть Богу душу зараз, а тих, хто віддавав протягом 8 років. Давайте будемо людьми, українцями. Це ж не нам потрібно, а нашим дітям та онукам, які будуть бачити, як ми відносимось до наших Героїв.

Також виступила місцева мешканка Ольга Дідюліна:

-Я за перейменування, але чому саме на честь когось? А не краще назвати вулиці типу Радісна? Я не проти патріотизму, мій син, мій племінник зараз отам на передовій, вони захищають нашу державу. Але чому ми постійно повинні згадувати про війну? В один із днів вона все одно закінчиться і чому у нашому житті не повинно бути більше радості і більше щастя? Невже обов’язково повинні ми називати іменами загиблих людей? Пам’ять повинна вшановуватись. У нас є на 95-му меморіал . Ми зараз назвемо іменем цього чоловіка, перед цим були імена інших людей, які загинули у Другу світову. Ми всіх пам’ятаємо, але я все ж пропоную іншу назву. Чому не назвати цю вулицю Радісна? В нас не вистачає радості у житті.

Жінці сказали, що вона не може запропоновувати назви для перейменування, так як сплив термін подачі варіантів. На що жінка спитала, де вона мала побачити інформацію про те, що треба подавати свої варіанти і сказала, що на сайті виконкому цієї інформації не було.

Результати голосування за назву вулиці на честь Іллі Гайдука: за - 97, проти - 3, утримались – 10.

За назву на честь Івана Піддубного проголосували: за - 2, проти - 4, утримались – 103, не голосувала – 1.

За назву вулиці на честь Криворізьких волонтерів проголосували: за- 1, проти - 82, утримались - 29 .

За назву вулиці Військового тилу проголосували: за - 0, проти - 106, утримались - 5.

Далі мешканці району почали обговорювати перейменування вулиці Невської. Були запропоновані наступні варіанти: Судова, Нового життя (на цій вулиці знаходиться пологовий будинок) та Варшавська (на честь столиці Польщі, яка є дружньою до України та надала значну фінансову, збройну та організаційну допомогу у ході російсько-української війни), Суха Балка, Марії Ростковської (на честь Марії Ростковської – дворянки, власниці земель та рудників, відомої меценатки. За свої кошти побудувала церкву, лікарню, бібліотеку), Захисників Азовсталі (дана назва вшановує подвиг українських військових з оборони «Азовсталі», що у свідомості українців став символом міці та стійкості Захисників).

З цього приводу виступив місцевий мешканець:

-У мене до вас буде дуже специфічна пропозиція. Всі ми в захваті від бійців, що воювали в Маріуполі. Це зараз дуже болюча тема. Але вийшла така ситуація, що пропозицій назвати вулиці на честь Воїнів з Маріуполя подані майже в усіх районах міста. Азовці – круті хлопці, сталеві хлопці, наші Герої і вони точно отримують в нашому місті вулицю, названу на їх честь. Але я прошу саме для Невської не голосувати за цей варіант і обрати якийсь інший. Ця чудова зелена вулиця заслуговує на те, щоб мати гарну та унікальну назву.

За пропозицію назвати вулицю Невська Судова проголосували: за - 0, проти - 110, утримались - 1.

За пропозицію назвати вулицю Нового життя проголосували: за - 5, проти - 100 , утримались - 6.

За пропозицію назвати вулицю Варшавська проголосували: за - 92, проти - 12 , утримались - 7.

За пропозицію назвати вулицю Суха Балка: за - 4, проти - 103, утримались - 4.

За пропозицію назвати вулицю на честь Марії Ростковської проголосували: за - 0, проти - 101, утримались - 10.

За пропозицію назвати вулицю на честь Захисників Азовсталі: за - 22, проти - 17, утримались - 75.

Вулицю Владивостоцька запропонували перейменувати на честь Степана Повода (народився в селі Божедарівка, Криворізького району. Засуджений 1932 року до найвищої міри покарання, в’язень камери смертників сталінської в’язниці. Страта була змінена. Під час Другої світової війни був в’язнем нацистської в’язниці, чотирьох концтаборів, після того – знову в’язень ГУЛАГу. Автор спогадів «Усі кола пекла», де засуджував сталінський та нацистський режими. Значну частину свого життя мешкав на Гданцівці. Ця назва – данина поколінню, яке пройшло пекло двох людожерських тоталітарних режимів – сталінського та гітлерівського, яке пронесло скрізь своє страшне життя і нелюдські випробування віру в людяність, любов, справедливість, благородство та торжество правди).

Більше пропозицій по даній вулиці не було. За – 26, проти – 6, утримались – 82.

Вулицю Куликовську пропонували перейменувати на Шевченківську (від історичної назви місцевості, де розташована вулиця – селище Шевченко), вулиця Героїв Крут (в Тернівському районі така вулиця вже є, тому цю назву зняли з голосування).

За пропозицію перейменувати вул.Куликовська на Шевченківську проголосували: за - 113, проти - 0, утримались - 1.

Вулицю Шостаковича пропонували перейменувати на вул. Айпетрінська (на честь найвідомішої гори АР Крим,), вул.Краєзнавців (на пошану до професії краєзнавців), імені Квітки Цісик (на пошану всесвітньо відомої американської співачки українського походження, однієї з найкращих виконавиць українських пісень), на честь Анатолія Шершньова (на честь видатного українського науковця в гірничій справі, доктора економічних наук, професора, автора 250 наукових праць, одна з ключових фігур в розробці надр Кривбасу, мешкав на цій вулиці).

За варіант перейменування на Айпетрінську проголосували: за - 1, проти - 102, утримались - 11.

Під час голосування виявилось, що одна людина голосувала за двох. Правозахисниця Валентина Кривда спитала в неї:

-Ви де знаходитесь? В совєцком созє чи в Європейській державі?

-Я в Кривбассе, - відповіла жінка.

За варіант перейменувати на вулицю Краєзнавців проголосували: за - 9, проти - 89, утримались - 16.

За перейменування вулиці на честь Квітки Цісик проголосували: за - 23, проти - 68, утримались - 23.

За перейменування вулиці на честь Анатолія Шершньова проголосували: за - 39, проти - 14, утримались - 61.

Під час голосування виникло питання про роки життя цього науковця і чи був він комуністом. Відповіді ніхто не надав.

Завершуючи громадські слухання, головуючий запропонував затвердити остаточний перелік назв, за які проголосували місцеві мешканці:

-Уфімська – вул.Іллі Гайдука,

-Невська – Варшавська,

-Владивостоцька – Степана Повода,

-Куликовська – Шевченківська,

- Шостаковича – Анатолія Шершньова.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #перейменуванняВулиць #ПокровськийРайон #громадськіОбговорення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В українських містах продовжується процес перейменування. Агресія російської федерації та втілювана нею політика рашизму підштовхнула терплячих і толерантних українців до якнайбільшого дистанціювання від північного сусіда. Позбутися назв російських міст, імен відомих росіян у топоніміці стало внутрішньою потребою і для криворіжців також.
Оголошення
live comments feed...