
Скоро зима. Як зимуватимуть переселенці на Криворіжжі, - ФОТО, ВІДЕО

У Криворізькому районі нині, серед іншого, переймаються тим, як зимуватимуть люди, котрі тимчасово переселилися на Криворіжжя через окупацію їхніх населених пунктів російськими агресорами. Керівництво району стверджує, що всі пов'язані з цим нагальні питання вирішуються.
Про це повідомляє сайт 0564.ua.
Днями наш кореспондент побував на одній з туристичних баз Криворіжжя, у Лозуватській ОТГ, де мешкають переселенці, та на власні очі побачив умови проживання людей. Також ми поспілкувались з керівництвомрайону, громади і мешканцями турбази.
За словами начальника Криворізької районної військової адміністрації Євгена Ситниченка, у теперішній час в Криворізькому районі проживають 7600 ВПО, 2140 з яких - діти. За минулий тиждень до громад Криворізького району прибуло 180 чоловік, серед яких 45 дітей. Люди постійно мають змогу звернутися за допомогою до психологів, лікарів та юристів, а також отримати будь-які види гуманітарної допомоги. Керівник РВА наголосив, що велику допомогу і підтримку переселенцям надають підприємці району.

На фото - Євген Ситниченко
Через наближення холодів в районі проводиться робота, аби всі, хто шукає тимчасового прихистку на Криворіжжі, були в теплі.
Загалом, як стверджує Євген Ситниченко, до холодів в районі підготувались. За оперативною інформацією, до подачі тепла у громадах району готові 330 багатоповерхових будинків, 53 садочки, 65 шкіл, 30 закладів охорони здоров'я, 107 котелень, майже 20 км теплових мереж, 1,5 км водопровідних мереж. До зимових ожеледиць заготували 951 т посипочного матеріалу та 39 одиниць спеціалізованої техніки. Крім того, у громадах району готують альтернативні варіанти опалення і відповідно матеріали для таких видів опалення.
Туристична база, куди завітали журналісти, має обмежені можливості щодо прийняття мешканців на зиму, бо літні будиночки не розраховані на зимівлю. Найбільша кількість людей, яку тут приймали цього літа, складала 168 чоловік. Зараз залишилося 33. Більшість переселенців змінила місце проживання, переїхавши до інших громад Криворіжжя.

На фото - Оксана Бобкова
Як пояснила керуюча турбазою Оксана Бобкова, тих, хто залишився, днями перевели з літніх будиночків у корпуси, які опалюються. В цих корпусах можна буде зимувати. Окрім корупсів, на території турбази є ще 7 будиночків, які мають прилади опалювання. До них зможуть заселити близько 60 чоловік.

Зараз персонал турбази займається заготовкою твердого палива (дрова, брикети) для обігріву приміщень, у яких зимуватимуть люди. Невеликі запаси палива вже є, надалі сподіваються на допомогу районної військової адміністрації, громад та волонтерів. Оксана Бобкова переконана, що необхідні запаси дрів та брикетів у них будуть.
73-річна Лідія Глушко, котра виїхала з Великоолександрівської громади Бериславського району на Херсонщині, мешкає на турбазі з дочкою та онуком. Кілька днів назад вони перебралися з літнього будиночка і вже облаштувались у теплій кімнаті корпусу. Її дочка допомагає в підтриманні порядку на турбазі, а онук саме приступив до дистанційного навчання. Щоправда, говорить жінка, через погану роботу інтернету з навчанням є проблеми.

На фото - Лідія Глушко
Наш кореспондент поспілкувався і з іншими мешканцями турбази. На умови життя вони не нарікають. Кажуть, що їм допомагають продуктами, одягом, іншими речами першої необхідності. Все необхідне для життя у них є.
Заступник Лозуватського сільського голови Сергій Подвалюк в коментарі журналістам повідомив, що всього на території Лозуватської ОТГ зараз живе 1035 ВПО, з яких 303 - діти.

На фото - Сергій Подвалюк
Задля створення нормальних умов життя переселенцям у громаді консолідували зусилля, спільно над цим працюють і влада, і бізнес, і жителі громади, за що він їм щро вдячний.
Детальніше дивіться і слухайте на відео:

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.