Потенційною причиною почервоніння води в Інгульці є наявність "гематиту" у матеріалах, які використовують для відновлювальних робіт, - Держводагенство
Пошкодження 14 вересня 2022 ГТС Карачунівського водосховища призвело до різкого збільшення витрат та рівнів води із затопленням прилеглих територій. Наразі ситуація контрольована. Рівень води знижується. В той же час, у джерелах інформації шириться занепокоєння щодо зміни забарвлення річки Інгулець в м. Кривий Ріг до червоного та коричневого кольорів.
Як повідомляє у Facebook Державне агентство водних ресурсів України, 16 вересня фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області відібрали проби води для оперативного вимірювання у власній лабораторій. Ці проби направлено для широкого аналізу до лабораторії моніторингу вод Західного регіону.
Уточнюється, що проби відібрано у найбільш доступних місцях - 2, 5 та 30 км нижче ГТС Карачунівського водосховища по течії р. Інгулець. У місцях відбору проб наявність води червоного відтінку не спостерігалось.
Про результати вимірювань буде проінформовано додатково.
"В той же час, за інформацією місцевих ЗМІ, для відновлювальних робіт використовується бут, суглинок та щебінь. Потенційною причиною такого забарвлення річки Інгулець є наявність у вищезгаданих матеріалах, ґрунті та породах руд природного мінералу для даної території «гематиту» або іншими словами «кривавого каменю».
Про результати вимірювань буде проінформовано додатково.