
"В той момент ні про що не думав. Просто закрив очі, щоб уламками не засипало": тракторист розповів, як потрапив під обстріл в полі на Криворіжжі, - ФОТО, ВІДЕО

В Широківській громаді Криворізького району трактористи та комбайнери щоденно працюють, чуючи в полі гуркіт та вибухи. Кажуть, що коли чують вибухи, серце калатає, але страху вже нема. На роботу виходять, бо розуміють, наскільки їхня праця зараз важлива.
Про це журналістам розповів Олександр Топчій.
Чоловік з 2013-го працює на комбайні, а на тракторі - роки 4. Олександр продовжує справу батька та діда, які теж працювали на сільгосппідприємстві.
Олександр каже, що великої різниці між роботою в мирний час та військовий він не бачить:
-Працюємо, як в звичайний час – працюємо, та й працюємо. Сіємо ячмінь ранній, пшеницю вже відсіяли, зараз вже ячмінь.
Читайте також: В Криворізькому районі 98% всіх орних земель заплановані до посіву озимих культур, - ФОТО, ВІДЕО
Про близькість обстрілів і небезпеку роботи в полі, каже, що всі вже звикли з початку війни.
-Працювати ж потрібно, хліб потрібен всім. А а хто, як не ми?

В той же день, коли записувалась розмова з Олександром, вранці було чутно вибух. Чоловік каже, що він пролунав в кількох кілометрах від поля, де він працює, десь в стороні Запоріжжя:
-По нам близько не було.
За словами чоловіка, зараз постійно чути гуркотіння, обстріли. Але це не лякає його:
-Серце калата, звичайно, але страху, як такого, нема.
Олександр розповів, що якщо десь близько обстріли, то вони зупиняють роботу і встають десь за посадками, щоб перечекати.
- Якщо вже дуже десь близько, то шабашим. А якщо ні, то почекали час-два і далі.

За чотири дні до запису інтерв’ю, Олександр потрапив під обстріл:
-Метрах в 150-ти перша лягла, почав тікати, позаду ще одна впала. Пошабашив, та й поїхав на бригаду. В той момент ні про що не думав. Просто закрив очі, щоб уламками не засипало.
На наступний день Олександр, як зазвичай, вийшов на роботу:
-Робить-то комусь треба. Вижив, та й ладно.

В день Олександр обробляє близько 80 -90 га. За словами чоловіка, після посіву ячменю буде обробка ґрунту, тобто роботи в аграріїв ще багато, щоб забезпечувати продовольчу безпеку.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
