
"Врятуйте від смороду!": у Кривому Розі мешканці будинку не можуть користуватися бомбосховищем через його підтоплення каналізаційними стоками, - ФОТО

Мешканці будинку №7 по вулиці Уфимській у Кривому Розі мають власне бомбосховище, під яке пристосований підвал їхнього будинку. Доклавши зусиль до наведення порядку в тимчасовому укритті, сьогодні вони не мають, куди подітися у випадку повітряної тривоги, адже умови перебування у ньому нестерпні через постійне підтоплення каналізаційними стоками.
Про це редакції нашого сайту повідомила мешканка будинку №7 О., яка звернулась до нас від свого імені та імені своїх сусідів. Люди вважають, що підтоплення стоками виникає через діяльність в їхньому будинку закладу харчування.
За словами читачки, діяльність в їхньому будинку об'єкту громадського харчування постійно отруює життя людей, зокрема, тих, які живуть у під'їздах №2, №3 та №4. Адже у кафе, що находиться у напівпідвальному приміщенні, на їхню думку, неналежним чином функціонують інженерні мережі - вентиляційна система та мережі водовідведення.
У мешканців будинку вже існує ціла історія звернень до органів місцевого самоврядування району та міста стосовно порушення їхнього права на спокійне життя. До закладу для перевірки фактів, викладених у зверненні, навіть навідувалась районна комісія з дільничним інспектором поліції.
У своїх відповідях посадовці розповідали про свої висновки та вжиті заходи і, у випадку чого, пропонували телефонувати на "102".
Таке життя під час воєнного стану додає нервового напруження, стверджує жінка. Вона пояснює, що через господарську діяльність закладу харчування в будинку виникли проблеми з водовідведенням - каналізаційна мережа постійно біля їхнього під'їзду забивається згущеними жировими масами. Це, мовляв, стає причиною підтоплення у бомбосховищі.
На фото - ті самі "жирові" утворення, якими забита мережа
Читачка надіслала нам фото, аби показати, як старанно вони упорядкували приміщення тимчасового укриття, поприбиравши у підвалі, передбачивши місця для сидіння, куточок для дітей, запаси води, аптечку. Люди навіть прикрасили приміщення килимами і малюнками.
Водночас користуватися цим укриттям криворіжці не можуть, адже перебувати у смороді і сирості небезпечно!
Адекватність реакції бізнесу на таку ситуацію наша читачка вбачає у тому, що у біді, котра нині торкнулася усіх, люди мають одне одному допомагати, а не створювати додаткові труднощі. Натомість в їхньому будинку такого розуміння у підприємців не відчувається. Тому й змушені мешканці частину свого життя під час війни присвячувати привертанням уваги посадових осіб до проблем, котрі, як вважають криворіжці, стали наслідком прийняття свого часу рішення про продаж приміщення під ведення "ресторанного господарства" без урахування думки людей.

Мешканці будинку сподіваються, що представники компетентних служб звернуть увагу на окреслену проблему і подбають про їхню безпеку, адже сморід і сирість можуть стати причиною загострення хронічних хвороб та поширення інфекційних.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.