Екологічні збитки на Криворіжжі були завдані по усіх напрямках - вода, повітря, земля, - начальник РВА, - ФОТО
За час російського вторгнення Криворіжжю завдано значних екологічних збитків. Нафтобаза, яка зазначла ракетної атаки 7 вересня, це лише один із об'єктів, ураження якого спричинило погіршення екологічної ситуації.
Як повідомляє сайт 0564.ua, про це розповів начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко під час обстеження зруйнованої нафтобази 26 жовтня.
Він нагадав, що у червні та липні були масові пожежі на полях з дозрівшим врожаєм, степів, лісів. Співробітникам ДСНС доводилося щодня приборкувати вогонь на десятках гектарів палаючих площ.
Негативні наслідки впливу ворожих атак відобразились на якості води. У водоймах піднімався рівень води, водойми забруднювались...
Значних екологічних збитків особливо зазнала територія на межі з Херсонщиною та Миколаївщиною. У тому числі значні площі належить розчищати від вибухонебезпечних предметів.
Однак поки екологічні збитки не пораховані, зокрема, через наближеність лінії розмежування та обстріли території району, що тимчасово унеможливлює роботу спеціалістів, котрі розраховуватимуть збитки.
Загалом, екологічні збитки на Криворіжжі були завдані по усіх напрямках - вода, повітря, земля.
Нагадаємо, про екологічні загрози від тероризму росіян а також те, як Україна домагатиметься відшкодування збитків, заподіяних її екології, які заходи вживаються для цього, 26 жовтня 2022 року журналістам розповіли народні депутати України Олена Криворучкіна, Юрій Корявченков, керівники Державної екологічної інспекції Ігор Зубович і Держекоінспекції Придніпровського округу Сергій Сологуб та начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко, які побували на об’єктах критичної інфраструктури Криворізького району, котрі нещодавно зазнали масованих атак російських ракет.
Під час виїзду учасники оглянули нафтосховище у Кривому Розі, яке 7 вересня 2022 року обстріляли окупанти, у результаті у місті горіло понад 1700 тонн пального протягом 16 годин.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.