Криворізькі студенти читали поезії, писали диктант і бавились у "МовиМО", - ФОТО, ВІДЕО
З нагоди Дня української писемності та мови у Криворізькому державному педагогічному університеті (КДПУ) відбулась низка заходів, об'єднаних ідеєю популяризації державної мови у молодіжному середовищі: "РимуєМО", "ПишеМО", "МовиМО". "МО" у назвах кожного з цих заходів означає "молодь".
Про це кореспондентці сайту 0564.ua розповіла керівниця студентського клубу КДПУ Олена Зайцева.
Літературна вечірка "РимуєМО" відбулась напередодні, 8 листопада у шаховому клубі університету, де нещодавно був створено арт - простір. Формат заходу передбачав розкриття поетичного таланту хлопців та дівчат. За словами Олени Зайцевої, учасники літвечірки зізнавалися, що раніше, до початку повномасштабного вторгнення писали поезії російською мовою. 24 лютого змінили це, тепер студенти пишуть українською, причому дуже емоційні рядки - до сліз, до мурах - були написані у перші дні цієї війни.
Студентська рада КДПУ ініціювала спільне написання Радіодиктанту національної єдності. Ця ідея була підтримана групою студентів котрі всі разом і писали сьогодні диктант.
Команди з 8 факультетів КДПУ взяли участь у заході під назвою "Студентський QUIZ "МовиМО". Захід відбувався у читальній залі бібліотеки головного корпусу університету та складався з 4-х турів:
У першому турі студентам запропонували серію фактів про українську мову. Їм належало визначити, які з цих фактів правдиві, а які ні.
У другому турі належало попрацювати з тестовими завданнями: учасникам належало визначити, кому з українських літераторів належали рядки, які демонструвались на екрані. Для цього слід було обрати правильний варіант з кількох запропонованих.
У третьому турі хлопці та дівчата складали слова з розміщених у хаотичному порядку літер, або ж відгадували, яке слово зашифроване у наборі цифр.
Під час четвертого туру студентам належало пригадати, які з відомих фрагментів поезій покладені на музику (пісні), а які ні (вірші).
Підсумки кожного туру відображалися у турнірних таблицях. А за результатами усіх чотирьох турів було обрано команди - переможниці турніру.
Найвищі результати показали дві команди - фізико-математичного факультету ("Лінгвоматики") та факультету географії туризму та історії ("Агора"). Обидві ці команди набрали однакову кількість балів і отримали І місце.
Друге місце вибороли "Однодумці" (факультет дошкільної і технологічної освіти), третє - "Палаючі серця (команда психолого - педагогічногофакультету).
Усі команди - учасниці отримали дипломи, переможцям вручили грошову премію від первинної організації профспілки (І місце - 1000 гривень, 2 місце - 750 гривень, 3 місце - 500 гривень).
Дипломи і премії студентам вручали Юлія Баруліна, проректорка з науково - педагогічної роботи, та Наталя Хараджян, в.о.голови первинної організації профспілки КДПУ. Обидві вони тепло вривітали учасників заходу, побажавши їм нових перемог і продовжувати вдосконалювати свої знання української мови.
Після завершення цього заходу на студентів очікував ще один сюрприз від профспілки - можливість почаювати чи покавоманити.
Завершився цикл заходів спільним переглядом фільма "Заборонений", у якому який на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідається про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.