
Сучасна техніка, "пункти незламності" та реконструйована амбулаторія, - один день - у Глеюватській ОТГ Криворізького району, - ФОТО, ВІДЕО

У Глеюватській об'єднаній територіальній громаді придбали нову сучасну спеціальну техніку. 22 грудня 2022 року її передали представникам старостинських округів.
Для яких цілей придбано техніку та як сьогодні вирішуються інші нагальні питання життєзабезпечення Глеюватської ОТГ з'ясовував кореспондент 0564.ua.
Нова спецтехніка
У 19 населених пунктах Глеюватської сільської ради проживає понад 7 тисяч жителів. Окрім цього, зараз тут прийняли 247 внутрішньо - переміщених осіб, понад 80 з яких - діти. Під час війни у Глеюватській ОТГ вирішуються усі питання, пов'язані з її життєзабезпеченням та вживаються заходи з метою поліпшення якості надання послуг населенню. Серед таких заходів - і придбання за кошти місцевого бюджету нової сучасної спецтехніки, а саме - двох екскаваторів - навантажувачів та одного мінінавантажувача. Вся техніка з навісним обладнанням. Придбану техніку передали до Шевченківського та Недайводського старостинських округів.
За словами першого заступника Глеюватського сільського голови Дмитра Гурєєва, придбана техніка, вирішить питання ремонту водопровідних мереж, каналізаційних систем, ремонту та підсипки доріг, розчищення снігу, допомоги військовим (громада допомагає у облаштуванні блокпостів, розбудові фортифікаційних споруд).
Як зауважив начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко, попри реалії сьогодення, керівництво громади намагається поліпшити життя жителів громади. Придбана техніка сучасна, в експлуатації оперативна та економна, а її наявність дозволить оперативніше реагувати на пориви водомереж, та на вирішення інших нагальних питань.
Світлана Гришина, староста Шевченківського старостинського округу, зазначила, що раніше в громаді такої техніки не було. Та техніка, яку доводилося використовувати, дуже стара. Це трактори ЮМЗ та МТЗ, які ненадійні в експлуатації, працюють дуже погано. Таким чином нова спецтехніка дозволить ефективніше вирішувати питання благоустрою населених пунктів, що входять до старостинського округу.
Гуманітарна допомога населенню
Жителям населених пунктів Глеюватської ОТГ надається гуманітарна допомога.
Дмитро Гурєєв розповів, що, на початку організації роботи з забезпечення громадян гуманітарної допомогою така допомога розвозилась прямо по домівках, де мешкають ВПО, малозабезпечені громадяни. Це дозволило краще вивчити умови життя людей та зрозуміти, якої допомоги вони найбільше потребують. Згодом, коли охоплення населення гуманітарною допомогою зросло, люди отримують її у пункті видачі Глеюватської ОТГ та безпосередньо у старостатах.
Нещодавно було видано допомогу громадянам віком 60+.
Таким чином, приблизно 23% населення громади отримує гуманітарну допомогу.
У питанні забезпечення населення гуманітарною допомогою сільська рада співпрацює з "Червоним хрестом", БФ "Лелека", ГО "Криворізька фундація майбутнього", компанією "Метінвест". Відповідна програма підтримки населення ухвалена і самою сільською радою, тож, в разі необхідності, продукти харчування можуть бути придбані і за кошти сільської ради.
Завдання соціального захисту жителів ОТГ покладено на відділ соціального захисту Глеюватської сільської ради.

"Пункти незламності"
У Глеюватській ОТГ створено 4 пункти незламності. Три "пункти незламності" розташовані у старостинських округах, а у Глеюватці такий пункт розміщений у приміщенні, яке визначено найпростішим укриттям (у дитячому садку).
Всі "пункти незламності" забезпечені генераторами необхідної потужності.
Окрім цього, для потреб Глеюватського ДНЗ є потужний генератор (120 кВт), який може забезпечувати живленням увесь дитсадок, харчоблок, котельні. Також планується збудувати лінії живлення для школи, амбулаторії та станції поліцейського офіцера громади, адже потужності цього генератора вистачить на всі зазначені об'єкти.
Для живлення "пункту незламності", розміщеному в укритті (у дитсадку), за потреби, використовується генератор потужністю 8 кВт. Але в самому укритті обладнано також аварійну систему освітлення, котра живиться від акумуляторів.
Начальниця відділу освіти Глеюватської ОТГ Наталя Негарапоказала журналістам "пункт незламності", площа якого становить близько 1200 кв. м. Цей пункт - укриття розрахований приблизно на 250 чоловік, його площа структурована відповідно до вимог, які висуваються до таких об'єктів. Тут є і куточок медпункту, кімната для навчання, приміщення для дошкільнят, їдальня, у якій є і запаси води (питної та технічної), продуктів, контейнери для їжі, електрочайники. Закуплені усі необхідні меблі, необхідна кількість вогнегасників. Облаштовано 4 біотуалети, рукомийники, додатковий вихід. Все це можна побачити на нашому відео (див. нижче).
Під час блекауту люди у населених пунктах Глеюватської ОТГ мали змогу зарядити свої телефони, адже зв'язок, це найперше, чого вони потребували на той момент.
Сільська рада планує придбати Starlink для того, аби "Пункт незламності" у адмінцентрі громади був забезпечений доступом до мережі Інтернет.
Реконструкція амбулаторії у Шевченківському
Насамкінець візиту до Глеюватської ОТГ журналісти побували у селі Шевченківське - центрі старостинського округу. Тут наближається до завершення реконструкція амбулаторії. Її розпочали ще до повномасштабного вторгнення. Для того, аби жителі сільських населених пунктів мали змогу отримувати якісні медичні послуги, для реконструкції старої амбулаторії були виділені кошти з бюджетів різних рівнів. З 24 лютого роботи з реконструкції були призупинені, а два місяці тому відновлені. Тут виконано вже 95% робіт, тож є сподівання на успішне завершення реконструкції.
Вже придбані нові сучасні меблі, обладнання, облаштовані кабінети. У будівлі амбулаторії є також однокімнатна квартира для сімейного лікаря. А от самого лікаря поки що немає.
Тож, користуючись нагодою, перший заступник Глеюватського сільського голови Дмитро Гурєєв звернувся через ЗМІ до лікарів з закликом переїхати жити і працювати до Шевченківського.
Детальніше про один день у Глеюватській ОТГ дивіться на нашому відео.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.