
Що зміниться для криворіжців з 1 січня, - ОГЛЯД

Ось і прийшов у наші життя новий, 2023 рік, а разом з ним і деякі зміни.
Сайт 0564.ua підготував огляд змін, котрі торкнуться життя мешканців нашого міста.
Підвищено тарифи на пасажирські перевезення
Рішенням виконкому міської ради від 21.12.2022 №1126 "Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів та багажу автобусними маршрутами загального користування в м. Кривому Розі" установлено нові тарифи на послуги з перевезення пасажирів та багажу автобусними маршрутами загального користування в м. Кривому Розі.
Відповідне рішення оприлюднене на сайті виконкому Криворізької міської ради.
Таке рішення виконкому ухвалив, ураховуючи звернення автоперевізників і розрахунки тарифів на послуги з перевезення пасажирів та багажу автобусними маршрутами загального користування в м. Кривому Розі.
"1. Установити тарифи на послуги з перевезення пасажирів та багажу автобусними маршрутами загального користування в м. Кривому Розі, що здійснюють перевезення в режимах «звичайний», «експрес» та «маршрутне таксі»:
1.1 №№5, 20, 21, 50 та 71 у розмірі до 13 грн. за 1 поїздку;
1.2 №14 у розмірі до 17 грн. за 1 поїздку;
1.3 іншими маршрутами в розмірі до 15 грн. за 1 поїздку", - йдеться у рішенні.

Змінено адміністративний збір за реєстрацію місця проживання
Про це йдеться у повідомленні криворізького центру "Віза".
Там посилаються на ст.6 6 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», відповідно до якої за декларування місця проживання, реєстрацію місця проживання, зняття із задекларованого місця проживання, зареєстрованого місця проживання справляється адміністративний збір у розмірі:
- 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - за декларування/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого цим Законом строку, за зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання/зміну місця проживання;
- 2,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - за декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи з порушенням встановленого цим Законом строку.
З 01.01.2023 плата за дані послуги складає:
- 40,26 грн за декларування/реєстрацію місця проживання протягом встановленого строку та зняття з реєстрації місця проживання;
- 67,10 грн за декларування/реєстрацію місця проживання з порушенням встановленого строку.
Ознайомитись з реквізитами для сплати адміністративного збору за декларування місця проживання, реєстрацію місця проживання, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання можна на вебпорталі Центру «Віза» («Центр Дії») в розділі «Послуги» на сторінці «Оплата платних послуг».
Водночас криворіжців торкнуться ряд змін, які стосуються усіх громадян України. Зокрема, як ми писали раніше:
З 1 січня будуть автоматично продовжені соціальні виплати та допомоги:
на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
на дітей, хворих на тяжкі захворювання,
дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,
особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу;
особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Отримувачам соціальних допомог не потрібно знову подавати заяви для продовження виплат.
З метою забезпечення адресності соціальної допомоги та створення зручних процедур для людей під час воєнного стану, за ініціативи Мінсоцполітики Уряд 27 грудня прийняв постанову “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214”.
Як повідомляє прес-служба Кабміну, зазначене рішення дозволяє продовжити автоматичне здійснення соціальних виплат, дія яких спливла під час воєнного стану. Це стосується, зокрема, людей та дітей з інвалідністю, а також для дітей позбавлених батьківського піклування.
"Мінімалка" та прожитковий мінімум
Мінімальна зарплата залишатиметься на рівні грудня 2022 року – 6 700 грн на місяць
Розмір прожиткового мінімуму також не зміниться і становитиме 2 684 грн для працездатних, 2 272 грн для дітей віком до шести років, 2 833 грн. для дітей віком 6-18 років; 2 093 грн. для осіб, які втратили працездатність.
Податки для ФОПів
ФОПи першої групи сплачують єдиний податок у розмірі 10% від прожиткового мінімуму для працездатних, другої групи – 20% від мінімальної зарплати. Фактичні ставки встановлює місцева влада, але вони не можуть перевищувати максимальні в Україні.
Для ФОПів третьої групи ставки незмінні: 5% – для неплатників ПДВ, 3% – для платників ПДВ. На час дії воєнного стану діє пільгова ставка 2% (неплатники ПДВ).
Ставка ЄСВ становить 22%. Граничні розміри ЄСВ діятимуть весь 2023 рік: мінімальний за місяць – 1 474 грн, максимальний (15 мінімальних зарплат) – 22,11 тис грн на місяць.
На час воєнного стану діє добровільна сплата єдиного податку для першої та другої груп з 1 квітня 2022 року до кінця дії воєнного стану і ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до кінця воєнного стану та рік після його закінчення.
Пенсії
Мінімальна пенсія з 1 грудня зросла на 66 грн. - до 2 093 грн, максимальна – на 660 грн до 20 930 грн.
За словами міністра соціальної політики Оксана Жолнович, березнева індексація становитиме 5,4%.
У 2023 році оформити вихід на пенсію за віком у 60 років зможуть українці зі стажем 30 років, у 63 роки – зі стажем 20 років, у 65 років – 15 років.
Стартує програма заміни старих лампочок на нові LED-лампи
З нового року повнолітні українці зможуть безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп замість старих ламп розжарювання і в такий спосіб зробити свій внесок у балансування електросистеми України.
Про це повідомила прес-служба Мінреінтеграції.
Це суттєва економія. До прикладу, 50 млн LED-лампочок можуть розвантажити роботу цілого реактора атомної електростанції.
Людині, яка вирішить скористатися програмою, потрібно лише попередньо залишити заявку у «Дії», прийти у відділення Укрпошти й обміняти 5 ламп старого зразка на таку ж кількість світлодіодних.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.