Знести чи сховати? У Кривому Розі визначаються з пам’ятником російському класику, - ФОТО
Дерусифікація населених пунктів України триває. Нещодавно у Дніпрі пам’ятники відомим росіянам демонтували і звезли на зберігання до комунального підприємства «Зооконтроль». Майже одночасно з цим на постаменті пам’ятника пушкіну на однойменній вулиці у Кривому Розі з’явився напис «Знести».
Про це повідомляє сайт 0564.ua.
Враховуючи, що у Кривому Розі продовжується процес дерусифікації, в рамках якого частина об’єктів топоніміки вже перейменована, а іншу частину планують перейменувати, цілком вірогідно, що невдовзі з мапи нашого міста зникне і вулиця Пушкіна, на який поки ще є пам’ятник російському поетові.
Нещодавно криворіжці оформили пропозицію щодо того, як належить вчинити з пам’ятником, прямо на постаменті цього пам’ятника. «Знести», - такий напис синьою фарбою був залишений невідомим (невідомими).
Днями пам’ятник заховали під плівку.
Яка мета цього - захистити об’єкт від нанесення інших пропозицій, або ж вирішити питання про його демонтаж, нам поки що невідомо.
Нагадаємо, відомий український митець Сергій Жадан 15 листопада 2022 побував біля пам'ятника російському письменнику і поету Пушкіну у Кривому Розі, таким чином продовживши привертати увагу суспільства до засилля росіян в українському культурному просторі. В ході пресбрифінгу, який прходив після завершення літзаходу за участю Сергія Жадана, митець пояснив журналістам свою позицію щодо монументального увічнення в Україні російських культурних діячів.
"Я гість вашого міста - сьогодні приїхав, а завтра поїду. Я не маю вказувати мешканцям вашого міста, що робить. Але мені здається, що у наших містах, у містах України російського культурного контексту забагато.
Мова ж не про поезію Пушкіна і не про те, чи Пушкін хороший поет, чи поганий поет. Мова про те, що, так чи інакше, російська культура є важливою складовою концепту російського світу. А в концепті російського світу місця Україні немає. Росіяни прийшли нас знищувати, знищувати нас своєю культурою", - зазначив Жадан, додавши:
"Нам, звичайно, може це подобатись, може не подобатись, когось це травмує... Але, друзі, якщо ми далі хочемо бути колонією, нехай у нас залишаються російські вулиці, російські площі і російські пам'ятники. Якщо ж ми хочемо далі жити як незалежна Україна, все-таки потрібно будувати україноцентричний простір, зокрема, урбаністичний. Тому це питання до мешканців вашого міста".
Висловіть свою думку щодо долі об’єкту увічнення російського класика у опитуванні на нашому сайті.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.