
У Кривому Розі продовжують реєструвати громадян, які постраждали від воєнних дій, на отримання грошової допомоги, - ФОТО, ВІДЕО
Від жовтня минулого року Кривий Ріг став одним із міст України, у якому офіс Благодійного фонду "Право на захист" у партнерстві з Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) реалізують програму надання багатоцільової грошової допомоги для населення, яке постраждало від воєнних дій. З 1 лютого 2023 року цю програму продовжено ще на два місяці.
Про це повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на координатора грошової програми БФ "Право на захист" Євгена Павлова.
За його словами, під час реалізації програми у Кривому Розі зареєстровано на грошову допомогу понад 5 тисяч осіб - переважно, це внутрішньо-переміщені особи з населених пунктів Херсонщини.
Відповідно до програми УВКБ ООН розмір виплати становить 2220 гривень на одну особу. Така допомога виплачується упродовж трьох місяців на кожного члена родини.
Як зазначив Євген Павлов, кандидати на отримання допомоги від УВКБ ООН проходять співбесіду зі співробітниками офісу «Право на Захист» з метою визначення, чи відповідають вони критеріям вразливості.

Критерії відповідності включають:
осіб чи сімей, які відносяться до однієї з категорій нижче:
- внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 р;
- населення, постраждале внаслідок воєнних дій від 24 лютого 2022 р. в таких областях, як Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запоріжська, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська;
- люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 р.
та які відповідають одному або декільком із наведених нижче критеріїв вразливості:
- родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
- родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.);
- прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені);
та які не були зареєстровані з УВКБ ООН раніше, а також не отримували грошову допомогу від інших організацій.
Ті ж, хто відповідає критеріям вразливості, повинні також відповідати соціально-економічним критеріям та мати місячний дохід менше 5400 гривень на одного члена родини.
Лише особи, які відповідають цим критеріям, включаються у програму багатоцільової грошової допомоги.
Якщо людина відповідає критеріям вразливості для отримання грошової допомоги, співробітниками команди "Право на захист" збираються дані про неї а також про кожного члена домогосподарства, які приїхали разом.
Для збирання даних повинні бути присутні всі члени домогосподарства. Виключення можуть бути для людей з інвалідністю, особи яких можуть попросити підтвердити відеозв'язком.

Кандидатам на отримання грошової допомоги з собою необхідно мати оригінали відповідних документів на кожного члена родини:
податковий номер;
національний паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
довідка ВПО (за наявності);
гривнева банківська картка головного заявника;
свідоцтво про народження дітей (за необхідністю);
документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за необхідністю);
посвідчення/медична довідка у разі інвалідності або хронічного захворювання (за необхідністю).

Водночас, як зазначив Євген Павлов, команда БФ "Право на захист" надає безкоштовну юридичну та психологічну допомогу ВПО. Тож у штаті криворізького офісу є відповідні фахівці для надання такої допомоги. Таким чином, навіть якщо деякі ВПО не відповідають критеріям для отримання грошової допомоги, усі вони можуть отримати безкоштовну юридичну та психосоціальну допомогу.
Aдреса офісу "Право на захист" у Кривому Розі: проспект Миру, 28.
Тут працюють з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 18:00 години.

ВПО можуть отримати інформаційну, консультаційну та юридичну допомогу щодо питань внутрішнього переміщення, соціальних виплат, компенсації за зруйноване житло, отримання довідки ВПО, питань мобілізації чи перетину кордону через юридичну лінію допомоги, яка працює з понеділка по п'ятницю з 08:00 до 21:00 за телефонами:
VODAFONE: +380995075090
KYIVSTAR: +380685075090
LIFECELL: +380935075090
Або в телеграмі: https://t.me/pravonazahyst
Також у будь-який час (24/7) можна отримати кваліфіковану та безоплатну юридичну допомогу, скориставшися чат-ботом Юридичний порадник для ВПО на зручній для вас платформі:
Viber: https://cutt.ly/zzeWP2q
Telegram: https://cutt.ly/qzeW2sX
Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid

Відео:

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.