
Юрій Корявченков: Ми об’єднали довкола себе небайдужих людей
В центрі «Дія.Бізнес.Кривий Ріг» відбулася зустріч із керівництвом міської організації партії «Слуга Народу», народними депутатами, Криворізькою РВА. Учасники заходу обговорили надскладний 2022-й та поділилися планами на відповідальний 2023-й.
2022-й змінив життя українців. Попри шок, викликаний лютневим ранком річної давнини, мільйони людей об’єдналися в намаганні дати відсіч ворогу. Кожен робив все від себе залежне для спільної перемоги. Міський осередок партії «Слуга Народу» - не виняток. Партійці не оминали увагою жодної важливої сфери, трансформуючи ідеї у реальні справи.
«Днями мені та колегам передали відзнаку від Головнокомандуючого ЗСУ, від Міноборони за сприяння нашому війську. Це оцінка роботи всього нашого колективу, команди. Відзнака – показник того, що внесок у перемогу захисникам і захисницям дуже важливий.
Ми мали великі плани на відбудову міста, але 24 лютого перевернуло життя. З самого початку визначили основні напрямки допомоги: військовим, внутрішньо переміщеним особам, лікарням і соціально вразливим верствам населення.
Близькість до фронту визначила ще одне важливе завдання – підтримку прифронтових громад і їхніх мешканців. Не лише Криворізького району. Представники нашої команди, які у мирному житті реалізовували себе в різних сферах, долучалися до проведення посівної кампанії в умовах обстрілів, організовували прихистки для переселенців, безкоштовно ремонтували автівки військовим, розвантажували 20-тонні фури, доставляли допомогу на Херсонщину, до Миколаєва, в найгарячіші точки. Таких історій – десятки», - розповів під час зустрічі народний депутат від партії «Слуга Народу», очільник міської партійної організації Юрій Корявченков.

Гідна відсіч ворожим військам – заслуга кожного українця. В цьому впевнений голова фракції «Слуги Народу» в Криворізькій міській раді Олександр Фастовець. Завдяки його зусиллям у перші місяці великого вторгнення вдалося налагодити важливі логістичні процеси на нашому напрямку фронту.
«Здійснювати свою щоденну роботу набагато легше, ніж про неї звітувати. Хочу подякувати кожному, хто залишився в Україні, в районі, в місті, кожному, хто залишився на своєму довоєнному місці. Це демонструє, що наше майбутнє – тут. Вдячний і тим, хто поїхав, але повернувся, розуміючи, що майбутнє пов’язане з Україною. Хотів би попросити кожного, хто має знайомих, котрі виїхали за кордон і вагаються, чи повертатися додому, зробити так, щоб життя стало таким, аби вони захотіли приїхати.
Коли Володимир Зеленський був у місті, то високо оцінив роботу, яку ми всі разом проводили. Наприклад, коли на волонтерських засадах організовували харчування 11 тисяч людей в перші місяці. Треба годувати своє військо, щоб не годувати чуже. Хочеться, щоб питання «Чим я можу бути корисним?», як і раніше, залишалося актуальним для кожного», - зазначив Олександр Фастовець.

Велику роль у повноцінному житті Криворіжжя відіграли представники абсолютно різних професій. Одними з багатьох непомітних героїв стали аграрії. Їм доводилося працювати в екстремальних умовах. Проте із небезпечною, але важливою місією вони впоралися на відмінно.
«Працювали під обстрілами – лише на нашому напрямку згоріло більше 2 тисяч гектарів. Постійно пошкоджувалися лінії електропередач. Разом із ДСНСниками їхали, супроводжували, ремонтували. На жаль, рятувальники підривалися на мінах. Жодна карета швидкої, жодна машина рятувальників не зупинилася, коли були проблеми з пальним. Щиро вдячний народним депутатам, волонтерам, сільгосппрацівникам, які допомагали всім, чим могли. Ми – непереможна нація. Попереду багато роботи, війна не закінчується, але з викликами впораємося. Кожен українець – справжній універсальний солдат», - підкреслив начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.
Свій фронт – у нардепів. Завдяки їхнім зусиллям Криворіжжя регулярно отримувало необхідну гуманітарну допомогу. А після візиту до Кривого Рогу польської делегації її представники підготували пропозицію про виділення Україні 5 мільйонів злотих. Згодом ця сума виросла до 23 мільйонів.
Плідною була і вузькоспеціалізована робота депутатів у Верховній Раді. Так, заступниця голови Комітету з питань екологічної політики Олена Криворучкіна робила все від себе залежне, щоб фіксувати шкоду, яку заподіяла українському довкіллю війна.
«Одразу стало зрозуміло, що ця війна спрямована на знищення всього живого. Руйнування інфраструктури, мостів, нафтосховищ. Страшні екологічні наслідки. Ми повинні підготувати доказову базу для того, щоб стягнути з росії всі екологічні збитки.
За супутниковими знімками відслідковуємо нафтову пляму в Чорному морі, яка збільшилася до 2 тисяч квадратних кілометрів. Це сталося внаслідок того, що 10 березня російська ракета влучила в цивільне судно, на борту якого було 600 тонн нафтових продуктів. Ситуація критична. Разом із Юрієм Корявченковим ми створили Оперативний штаб. До нього увійшли представники спеціалізованої екологічної прокуратури, РНБО, Міндовкілля. Був створений великий колектив, який запрацював. Мета – фіксація, розрахунок збитків, формування єдиного реєстру.
Проблема, з якою зіштовхнулися – відсутність у країні методик розрахунків. Завдяки зустрічі 73 провідних вітчизняних і зарубіжних експертів все вдалося. Оперативним штабом отримано більше 4 тисяч повідомлень про екологічні злочини. Вже розраховано збитків на 41 мільярд доларів. Але ця цифра замала. Вона колосально збільшиться, коли ми зайдемо на деокуповані території. Разом із Юрієм Корявченковим ми ініціювали звернення до Генасамблеї ООН, Єврокомісії, Європарламенту із закликом створити спеціальну екологічну моніторингову місію. Зараз працюємо саме над цим», - зазначила Олена Криворучкіна.
Складними були й виклики, які постали перед вітчизняною правоохоронною системою. Вирішував їх під час роботи у Верховній Раді нардеп, член Комітету з питань правоохоронної діяльності Володимир Захарченко.

«Ті виклики, що постали перед нами, змушували не просто своєчасно, а й надшвидко приймати Закони, які давали підстави для вирішення різноманітних питань. Ви пам’ятаєте події в Київській області та самій столиці. Але ми хотіли показати, що влада на місцях, всі інститути працюють. Президент довів це своїм прикладом. Ми як члени його команди, як члени команди «Слуги Народу» були зобов’язані вчиняти так само.
За період воєнного стану Комітетом було проведено 42 засідання. 2 – виїзних. Зокрема, в Бучі, коли ми побачили справжнє обличчя наволочі, з якою боремося. Обговорили 128 законопроектів. Основні теми – захист наших територій, посилення кримінальної відповідальності за зловживання гуманітарною допомогою, боротьба з колаборантами. Ми повинні жити по закону. З урахуванням міжнародного законодавства. Хочу сказати, що для всього світу Україна приклад того, як треба жити в надскладних умовах», - наголосив Володимир Захарченко.
Також учасники зустрічі обговорили обласні програми, передбачені на 2023-й рік, а також підсумували минулорічну діяльність місцевих організацій Зе!Жінки та Зе!Молодіжка.
