
Напередодні 8 Березня криворожанки говорили про спільне між українським спротивом і фемінізмом, - ФОТО, ВІДЕО

У Кривому Розі розпочато серію зустрічей з феміністками. Перша зустріч відбулась 4 березня з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир.
Про це повідомляє сайт 0564.ua.
Учасники лекції-дискусії пригадали початок та деякі події сучасної російсько-української війни та говорили про те, як росія насаджувала нам поняття меншовартості та де воно ще лишилося.
Обговорювалось питання, чому виявом успішності перемовин є визнання, що нічого для нас не має вирішуватися без нас та за будь-яку ракету відповідальна тільки росія, навіть збиту нами над територією Польщі.
Йшлося і про те, як це пов’язано з темами зґвалтування жінок чи пошиття жіночої військової форми, правом займати бойові посади і довгою історією боротьби жінок за свою незалежність.
Всі разом учасниці дискусії розбиралися, чи 8 березня – радянське свято весни та краси і чому феміністки злі.
За словами організаторки заходу - Ольги Костіної, магістерки української філології та практичної психології, екофеміністки, її задачею було "зупинити трохи час і зібрати зацікавлених людей". "Адже життя надто стрімке, і зупинитися не так легко. Тому ми взяли на себе цю організаційну функцію разом з Державним університетом економіки і технологій", - каже Ольга, додаючи, що, врешті, на лекцію - дискусію забралась підготовлена і зацікавлена аудиторія.
"Відбувся своєрідний підсумок року, який ми прожили в українському спротиві. Відстежуючи всі події, водночас я для себе зчитувала аналогії з моїм попереднім досвідом як феміністки.
Чому так важливо бути суб'єктною? Чому словом року стало "суб'єктність"? Чому з вуст нашого Президента постійно звучить, що ми самі за себе вирішуємо? Чому відповідальність завжди лежить на агресорові?
Це все, як не парадоксально буде звучати, феміністичні теми й питання", - стверджує Ольга.
На її думку, сьогодні Україна доводить, що спротив - це важлива компонента досягнення прав.
"Тому напередодні 8 Березня мені б не хотілося, аби ми підмінили цей день боротьби за права жінок якоюсь декларативністю. Тому що це не про "весну-красу", а про дуже серйозні теми. Наскільки вони серйозні і важливі показала історія - історія сучасного нашого українського спротиву.
Ми сьогодні шукали і віднаходили паралелі між цим: як починається насаджування меншовартості; чому оці "жіночка", "хохлушка" насправді мають спинятися; чому зведення культури України до фольклору так само ненормально, як зведення жінки до хатньої роботи", - пояснює спікерка.
Захід відбувся за підтримки «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію» в межах програми співпраці з Urgent Action Fund for Women’s Human Right (UAF WHR).