• Головна
  • Як здійснюється майнінг криптовалют та чому він важливий
Новини компаній
13:00, 24 березня 2023 р.

Як здійснюється майнінг криптовалют та чому він важливий

Новини компаній

Майнінг є найбільш популярним засобом заробітку на криптовалюті. Зміст цього процесу в більшості залежить від особливостей роботи блокчейна. Як слідство, методи видобутку різних цифрових валют мають свої відмінності. Перш ніж зрозуміти, що таке майнінг, треба розібратися, як працює криптовалюта. Майнери - це люди, які видобувають крипту. Їх завдання в тому, щоб додавати цифрові блоки до загального ланцюжку - блокчейну. 

Будь-які активи повинні чимось підкріплюватись. Раніше долари підкріплювали золотом, потім цінними бумагами. В світі криптовалюти все децентралізовано - немає центру та розподілу можливостей між учасниками мережі. Блокчейн - це децентралізований варіант банку і монетного двору. Майнінг потрібен, щоб створювати нові гроші, а блокчейн для їх зберігання та перевірки.

Технологія майнінгу

Блокчейн працює як інтернет - є провайдери, роутери, шлюзи. Також блокчейн можна порівняти з книгою обліку фінансових операцій. Сторінки якої називаються “Блоками”. Однак на відміну від книг, з блокчейну не вийде вирвати сторінку або щось стерти. Всі вони підписани Хеш-функціями. Блокчейн надійно захищений криптографією та публічністю.

У хеш-функцій є дуже важливі властивості, через які її використовують в криптографії:

  • унікальність - не існує двох різних повідомлень з однаковими хеш-значеннями;

  • детермінованість;

  • швидкість вирахування;

  • незворотність процесів.

Майнінг - це процес створення криптовалют взагалі і біткоїна в зокрема. Для спрощення терміну можна вказати, що це математичні підрахунки, які роблять на комп’ютерах, фермах або майнінг-центрах. Іноді це цілі ангари з технікою, з великою вираховувальною потужністю і великим споживанням електроенергії. Емісія криптовалюти триває за допомогою транзакцій. Майнери збирають їх у блоки, блоки об’єднують у ланцюжки. Ланцюжки створені з блоків транзакцій. 

Майнінг на ASIC майже не потребує особливих зусиль - достатньо обзавестися відповідним обладнанням і можна починати здобувати крипту. Інша ситуація з майнінгом на відеоадапторах. Щоб система приносила прибуток, потрібно враховувати всі нюанси під час налаштувань. В основі майнінгової ферми комп’ютери з гарною системою охолодження. Також потрібна відповідна материнська плата з місцем для декількох відеокарт. ASIC-майнери все це враховують. Що до операційної системи, майнери дуже часто віддають перевагу Виндовс 10 Про 64-бит. Деякі з них використовують системи, які заточені виключно під видобуток цифрової валюти. GPU-майнери майнять на відеокартах. Вони видобувають криптовалюту за допомогою графічних процесорів. Підходять навіть домашні комп’ютери з потужними відеокартами.

Важливість майнінгу

Створювати нові біткоїни - дорого і важко. Майнінг криптовалюти дуже важливий, тому що з його допомогою створюють нові криптовалюти та росте їх кількість в цілому. Майнінг біткоїнів є процесом, який дозволяє створювати нову криптовалюту і розподіляти єє між учасниками мережі. Майнінг - невід’ємна частина екосистеми біткоїнів, тому що завдяки йому криптовалюта функціонує як слід і впливає на безпечність всієї мережі. Економіка майнінгу - це його рентабельність.

Типи майнінгу

В криптографічних мережах є лише дві дії: транзакції і створення блоків. Proof of Work - це доказ роботи. Алгоритм PoW дуже схожий на підпис, який майнер використовує для кешування блок-ланцюжка. Кожен з таких блоків у блокчейні прив’язаний один до одного для забезпечення безпеки. Транзакції з криптою відправляються на комп’ютери майнерів и починається розрахунок хеша - ключа для блока, де вони записані. Потім він переходить на перевірку іншим учасникам мережі, які повинні підтвердити його. За підтверджене вирахування система нагороджує майнера. Це головний принцип роботи. Для майнерів в пріоритеті транзакції з більшою комісією. Винагорода за блок визначена заздалегіть. Наразі вона складає 6,25 ВТС.

Окрім майнінгу ще існує стейкінг. Це процес, коли користувачі зберігають крипту і забезпечують роботу блокчейну. Хтось здійснює транзакцію, кожна з яких в автоматичному режимі відправляється до пулів і розподіляються вони між валідаторами за допомогою смарт-контрактів. Валідатори стейкають крипту. Розмір монет у стейкінгу називають ставкою. 

Proof of Stake - що таке стекінг? Алгоритм Proof of Stake - це механізм досягнення угоди між користувачами з доказом частки володіння. Принцип його роботи схожий на голосування акціонерів компанії. Більше влади у того, у кого більше акцій.

Альтернативними алгоритмами консенсуса називають також Proof-of-Authority, Delegated Proof-of Stake, Proof of Importance. Взагалі їх дуже багато. Технології, на яких базуються блокчейн-системи, показують їх фундаментальну цінність. Якщо їх зрозуміти, получиться усвідомити, у що інвестувати і устрій того чи іншого активу.

Виклики майнінгу

Ті, хто здобуває біткоїни за допомогою майнінгу, скуповують дороговартісне обладнання, створюють потужні майнінг-ферми на своїй території. В останній час все частіше стали обговорювати екологічну проблему, пов’язану з майнінгом. Енергоефективність майнінгу сумнівна. Під час здобутку крипти комп’ютери шумлять, використовують дуже багато електроенергії. Враховуючи той факт, що на планеті намічається кліматична криза, уряд деяких країн почав забороняти роботу майнінгових ферм. 

Експерти дуже скептично відносяться до майнінгу і окупованості обладнання. В деяких країнах вже ввели обмеження на видобуток криптовалюти. Ростуть ризики для всієї індустрії, а ціни на крипту спадають. Прибутковість знижується через падіння курсу. Через здорощення електроенергії деякі майнери вимушені зупиняти ферми, великі компанії знижують обіг, хоча хешрейт інших блокчейнів росте.

Майнінг як різновид заробітка досі прибутковий. Він ще не скоро себе вичерпає, однак це стосується лише для інвесторів з великим бюджетом. Якщо грошей недостатньо, тоді краще обрати стейкінг або фармінг. Звичайно, майнінг дуже погано впливає на екосистему. Вся планета страждає від нього. Тому увесь процес знаходиться на совісті майнеров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#WhiteBIT
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Сутичка у Кривому Розі під час перевірки військовозобов’язаних: в ТЦК повідомили деталі інциденту
Відмовився проїхати до найближчого ТЦК та чинив опір поліцейським: у Кривому Розі патрульні затримали порушника мобілізаційного законодавства
На тілі загиблої журналістки Вікторії Рощиної з Кривого Рогу були виявлені численні ознаки катування, експертизи для встановлення причин її смерті тривають
Стало відомо, хто викупив комплекс споруд на Криворіжжі, які продавали за 50 копійок, - ФОТО
Оголошення
live comments feed...