• Головна
  • "Тенденції в суспільстві майже не змінюються", - криворожанка Нуне Волкова - про сексизм у політиці та бізнесі, - ФОТО, ВІДЕО
21:00, 9 травня 2023 р.

"Тенденції в суспільстві майже не змінюються", - криворожанка Нуне Волкова - про сексизм у політиці та бізнесі, - ФОТО, ВІДЕО

"Тенденції в суспільстві майже не змінюються", - криворожанка Нуне Волкова - про сексизм у політиці та бізнесі, - ФОТО, ВІДЕО

Четверта зустріч у рамках “Феміністичного кварталу”, яка відбулася днями у Кривому Розі, була присвячена одразу двом важливим сферам - політиці та бізнесу, які мало доступні жінкам, насамперед, через суспільні стереотипи. Спікеркою четвертого дня "Фемкварталу" стала депутатка, блогерка, інфлюенсерка, власниця інтернет-бізнесу та виробництва одягу Нуне Волкова.

Як повідомляє сайт 0564.ua, Нуне розкрила перед слухачами тему сексизму в політиці та бізнесі. Її лекція базувалася на власному досвіді.

Про Нуне

Нуне - вірменка за походженням. Її ім'я походить від стародавнього імені Нунуфар - назва квітки.

Вже дев'ять років вона займається виробництвом, продажем (онлайн та офлайн) верхнього одягу для жінок. 

"Ми одні з перших в Україні почали працювати онлайн в такій ніші, тож за всі ці роки одягнули більш ніж 10 тисяч жінок", - каже Нуне у коментарі нашій кореспондентці.

"Тенденції в суспільстві майже не змінюються", - криворожанка Нуне Волкова - про сексизм у політиці та бізнесі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Про упередження та їхні наслідки

Наше суспільство продовжує жити стереотипами, а жінки все ще є дискримінованою групою. На прикладах доступу до виборних посад Нуне Волкова продемонструвала аудиторії стан справ в Україні. Попри те, що жінки обіймають у нас керуючі посади, працюють у політиці, служать у війську, досягають різних кар’єрних висот, наше суспільство ще дуже далеке від ґендерної рівності. Причому ґендерна дискримінація – це не просто упередження на основі статі, а, фактично, дисбаланс у доступі до влади і ресурсів, де одна група є привілейованою (чоловіки), а інша – дискримінованою (жінки).

На думку Нуне, тенденції в суспільстві майже не змінюються. Вона це відчувала особливо під час виборчої кампанії а також, коли робила перші кроки у бізнесі.

"Існує дуже багато упереджень. Ти починаєш працювати у бізнесі на себе, з нуля, але всі твої здобутки завжди  знецінюються чоловіками, адже на тобі стоїть хрест - ти молода дівчина, отже ти не можеш нічого зробити самостійно. Тобто, не ти сама, а у тебе є якісь родичі - батьки, чоловіки... Але це неправда.

Я хочу підтримати дівчат, які самовиражаються, хочуть показати собі та іншим, що все можливо: жінка може бути гарною політкинею, жінка може бути успішною бізнеследі. Ми все можемо і можемо не менше, ніж чоловіки", - зазначила спікерка, додавши, що буде рада, якщо її лекція допомогла дівчатам стати більш впевненішими у собі і менше звертати увагу на думку суспільства.

"Тенденції в суспільстві майже не змінюються", - криворожанка Нуне Волкова - про сексизм у політиці та бізнесі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Один з аспектів, пов'язаних з темою четвертого "Фемкварталу" - сексуальна об’єктивація. Як відомо, об'єктивація жінки — це сприйняття її як «предмету» для сексу та сексуального задоволення. Коли людські якості жінки виносяться «за дужки», її досягнення та життя знецінюються. Такий підхід притаманний патріархальним суспільствам, де панують застарілі стереотипи, відсутня повага до прав людини.

Під час зустрічі Нуне зауважила, що об'єктивація жінок, як прояв їх знецінення, нині простежується у рекламі деяких брендів. Вона зупинилась на окремих прикладах такої реклами.

Йшлося і про те. що сексизм може супроводжуватися іншими проявами дискримінації, наприклад, дискримінацією за віком, тобто ейджизмом ("ти ж дівчина, ще і така молода"), або за зовнішністю, тобто, лукізмом.

Нуне Волкова наголосила, що будь-які упередження та дискримінація не припустимі у суспільстві, де поважають права людини. 

"Тенденції в суспільстві майже не змінюються", - криворожанка Нуне Волкова - про сексизм у політиці та бізнесі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Традиційно завершальна частина зустрічі у "Фемкварталі" відбувалася у форматі обговорення, де слухачі могли задати запитання і почути на них відповіді, хтось міг поділитися власними думками тощо.

Як повідомила у коментарі нашій кореспондентці ініціаторка "Феміністичного кварталу" Ольга Костіна, проєкт продожує свою роботу у Кривому Розі. Незабаром вже відбудеться наступна, п'ята зустріч. 28 травня йтиметься про меморіалізацію жінок у назвах вулиць, а спікеркою буде кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Криворізького Державного педагогічного університету Наталія Малюга.

Нагадаємо, що співорганізаторами проєкту є: ГО "Центр сталого розвитку та регіональних ініціатив", ДУЕТ, ініціативна група "рівні у кривому".

Цей проєкт підготовлено за підтримки «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію». У межах програми співпраці з Urgent Action Fund for Women's Human Right (UAF WHR). Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку UAF WHR.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #феміністичнийКвартал #рівніУКривому
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Від атаки ворожого FPV - дрону загинув військовий з Кривого Рогу Володимир Самородов
Сутичка у Кривому Розі під час перевірки військовозобов’язаних: в ТЦК повідомили деталі інциденту
Відмовився проїхати до найближчого ТЦК та чинив опір поліцейським: у Кривому Розі патрульні затримали порушника мобілізаційного законодавства
У Кривому Розі жінка повідомила у поліцію про зґвалтування та вбивство сестри, що виявилося брехнею
Оголошення
live comments feed...