"В нас є спільна мета": у Кривому Розі провели толоку на території, де буде створено Центр відновлення, - ФОТО, ВІДЕО
У Кривому Розі ГО «Об’єднання відповідальних громадян» провело толоку на місці, де буде створено Центр відновлення військових та цивільних. Десятки людей прийшли допомогти у цій добрій справі та дуже швидко навели лад як у самій будівлі, так і у дворі.
Про це журналістці 0564.ua стало відомо на місці події.
В минулу п’ятницю ОВГ провело першу з толок у Центрі відновлення. На цю подію прийшло близько 50 людей різного віку і всі працювали заради спільної мети.
Двоповерхова будівля вже з десяток років не експлуатувалась, тому знаходиться нині в занедбаному стані. Лиш кілька годин знадобилось волонтерам, які прийшли на толоку, щоб прибирати на другому поверсі – вимести мотлох та сміття з кабінетів та позривати старі шпалери зі стін.
Завдяки розподілу праці, вдалось розчистити ділянку перед центральним входом в будівлю, а також розчистити внутрішнє подвір’я. Волонтери прибирали сміття, вирубали хащі і вже за годину можна було побачити досить просторий двір.
Крім того, чоловіки вивозили будівельне сміття з цокольного поверху. Це приміщення може стати укриттям на час повітряної тривоги. Чоловіки організували роботу таким чином, щоб розчищати простір і одразу піднімати на поверхню весь мотлох, який накопичувався тут десятиліттями.
Серед тих, хто допомагав у наведенні ладу в майбутньому Центрі відновлення, був і Володимир. Чоловік ще в минулому році переїхав з сім’єю в Кривий Ріг із Соледару. Зараз він працює в Центрі підтримки ВПО 24 і допомагає людям так, як колись допомогли йому в «Шелтері»:
-Я сьогодні з «Шелтеру» сюди прийшов волонтерити на толоку.
На задньому дворі вирізала хащі Світлана. Вона – волонтерка та дружина бійця.
-Прийшла на толоку через те, що в нас є спільна мета – перемога. Тому ми робимо все длянашої скорішої перемоги, для наших бійців, для майбутнього нашого, для реабілітації всіх, хто цього потребуватиме.
Перед центральним входом в будівлю жінки наводили лад, розчищаючи газон від багаторічного засмічення. Оксана – одна з тих, хто відгукнувся на заклик ОВГ та прийшла на толоку:
- На жаль, я не маю фінансових ресурсів щоб збудувати Центр відновлення, але що можу, те і роблю щоб віддати шану. Треба віддати шану людям, які нас захищають. Коли вони повернуться, це буде дуже велика проблема для них повернутися в суспільство, повернутись до нормального життя.
Допомагала наводити лад і Катерина – її батько військовий і тому для неї важливо долучитись до створення Центру відновлення.
-Мій батько – військовий. Можливо, в майбутньому цей Центр йому якось допоможе. Нам треба зараз об'єднатися заради перемоги і робити все, що ми можемо.
Карина долучилась до толоки, адже розуміє важливість створення подібного Центру:
-Просто хочу бути корисною. Розумію, що це важливо, адже потрібно місце, де військові і цивільні зможуть пережити те, що вони відчули на собі.
Допомагатиме у відбудові Центру Віктор Бахов. 19 березня 2022 року чоловік приїхав з родиною в Кривий Ріг з Маріуполя.
-Я мав свій будівельний бізнес в Маріуполі, але прийшла війна, все розбомбили. Коли сюди приїхав, потрапив одразу в «Шелтер», пішов волонтерити у християнський футбольний клуб «Пенуел». Ми будували там стадіон.
Коли Віктор зі своєю бригадою закінчили будувати стадіон, його запросили курувати відбудову Центру відновлення.
-Я тут знайшов людей, які хоч якось допомогли мені відволікся, тому що дуже важко було.
Зараз над відбудовою Центру працюватимуть люди, які разом з Віктором будували стадіон. Серед будівельників є колега Віктора - Андрій, з яким вони знайомі ще з Маріуполя. Чоловік теж переїхав до Кривого Рогу і зараз працює на будівництві Центру.
За словами Віктора, він зі своєю бригадою працюють в Центрі з минулої середи і вже перед толокою зробили велику частину роботи.
- Спочатку треба все тут прибрати, а потім вже ремонт починати. Думаю, що на цьому тижні вже почнуться якісь процеси, щось трохи більше, ніж прибирання сміття.
Віктор зазначив, що коли планували викупити будівлю, Юлій Морозов консультувався з ним.
-Він мене привіз сюди, я оглянув будівлю на якість. Так, вона зруйнована, але вона ще довго простоїть. 10 років вона стояла без хазяїна, але за цей час не зруйнувалась так, щоб глобально. Ясна річ, треба ремонт зробити, стіни, дах, але хоч будівля і 31-го року, але добротна. Стіни не в тріщинах, це добре. Воно просто все занедбане, бо за ним ніхто не доглядав. Відремонтуємо і все буде гарно.
Сама ідея будівництва центру відновлення для військових та цивільних Віктору дуже подобається.
-Це дуже сильна ідея, тому я підв'язався під це. Такі речі потрібно буде, певно, на перший період в кожному місті створювати і не тільки військовим, але й цивільним. В нас багато людей з травмами. Особливо там, де були орки, а в них не було нічого святого. Я просто три тижні просидів у підвалі з родиною і я знаю, що таке бомбардування.
Віктор каже, що буде повністю супроводжувати відбудову Центру.
-Вже домовились, що я буду тут допомагати до кінця.
У Маріуполі у Віктора знищили його житло, лишився тільки батьківський будинок.
-Мій будинок повністю розбомблений, а батьківський залишився. Але я б не зміг там жити під окупацією. Тим паче, мої погляди проукраїнські знали багато хто, адже війна в нас почалась з 14-го року в Маріуполі, тому я би там не вижив.
Чоловік сподівається, що найближчим часом звільнять Маріуполь, але він буде в Кривому Розі до кінця допомагати з відбудовою Центру.
-Можливо, на якийсь час поїду до Маріуполя, але закінчимо тут і будемо Маріуполь відбудовувати.
Якщо ви теж хочете долучитись до відбудови Центру відновлення військових та цивільних, слідкуйте за анонсами «Об’єднання відповідальних громадян» в соцмережах та приходьте на толоки, які організовують в Центрі.
Журналістка - Тетяна Якушевська
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.