Учасникам ІІ Феміністичного кварталу розповіли про відомих жінок Криворіжжя, - ФОТО, ВІДЕО
В суботу, 28 жовтня, у Кривому Розі відбулась друга спеціальна лекція відомої криворізької краєзнавиці Людмили Похитун у рамках Другого Феміністичного кварталу.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.
Захід відбувався у міській бібліотеці №10 (у ПК "Мистецький"), співробітники якої принагідно оформили виставку літератури та публікацій про історію ріднокраю.
Перед початком лекції організаторки заходу - Ольга Костіна ("рівні у кривому") та Ольга Гончар ("Експерт КР - експертне відео про Кривий Ріг") завершили відзначення учасниць творчого конкурсу "Розкажи про неї",
а одній з героїнь - волонтерці Ілоні Петриченко передали подарунок від криворізької журналістки - колишньої головної редакторки "Червоного гірника" Ольги Калинюк.
Нагадаємо, нещодавно завершився конкурс текстів про діячок Криворіжжя сучасності та минулого "Розкажи про неї!". Серія публікацій була створена у партнерстві з ініціативною групою "рівні у кривому" в рамках конкурсу "Розкажи про неї" Другого феміністичного кварталу. Проєкт підготовлено за підтримки «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію» в межах програми співпраці з Urgent Action Fund for Women’s Human Right (UAF WHR). Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку UAF WHR.
Як ми писали раніше, організатори проєкту відзначили учасниць, чиї тексти було визнано кращими та подарували збірку есеїв «Бунтарки. Нові жінки і модерна нація».
Цієї ж суботи криворізька краєзнавиця Людмила Похитун продовжила знайомити слухачів з історією Криворіжжя та її відомими особистостями, зупинившись на ролі жіноцтва у розвитку нашого краю. Мова велась про російських поміщиць Софію Камбурлєй (у заміжжі Христофорова), Олену Вірабову (Вірабянц), Олену Деконську, Юлію Галковську та інших.
Водночас лекторка зупинилась на суспільних та соціальних аспектах, через які російське поміщицтво опинилося на південноукраїнських землях. Зокрема йшлося про те, що у 17 столітті на території Криворіжжя вже існували зимівники, хутори, інші поселення, мешканці яких постачали на Запорізьку Січ необхідні припаси та поповнювали козацькі загони добровольцями. У середині 17 століття при злитті річок Інгулець і Саксагань виникла частина зимівників, що поклала початок існуванню Кривого Рогу. Активна колонізація південноукраїнських земель розпочалась після знищення Запорізької Січі (1775 р.). Російська імперія роздавала землі російським поміщикам, військовим...
За словами Людмили Похитун, "в одні руки" тоді можна було отримати до 12 тисяч десятин землі. Однією з перших землю на Криворіжжі отримала 8-річна "дєвіца Софія Камбурлєй".
На прикладі Софії Камбурлєй та інших згаданих вище російських поміщиць лекторка розповіла про реалізацію ними поава на володіння землями, участь у реалізації промислових та соціальних проєктів, стиль життя та вплив на соціально-економічний та культурний розвиток Кривого Рогу.
Співорганізація заходу: ініціативна група рівні у кривому, бібліотека-філіал №10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР.
Медіапартнери: Експерт-КР - експертне відео про Кривий Ріг krivbass.city Новости Кривого Рога - 0564.ua
Проєкт підготовлено за підтримки «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію» у межах програми співпраці з Urgent Action Fund for Women’s Human Right (UAF WHR). Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку UAF WHR.
Слідкуйте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.