• Головна
  • США та Великобританія вночі 12 січня завдали масованих авіаударів по об’єктах хуситів в Ємені
10:17, 12 січня 2024 р.

США та Великобританія вночі 12 січня завдали масованих авіаударів по об’єктах хуситів в Ємені

 США та Великобританія вночі 12 січня завдали масованих авіаударів по об’єктах хуситів в Ємені

Збройні сили США, разом зі Сполученим Королівством і за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади і Нідерландів завдали ударів по низці об'єктів в Ємені, які використовувалися повстанцями-хуситами. Силами союзників було атаковано численні об'єкти хуситів, у тому числі із застосуванням винищувачів та ракет Tomahawk.

Як пише "Інтерфакс Україна" з посиланням на Білий дім, президент США Джо Байден підтвердив атаку США по військовим базам хуситів у Ємені в п'ятницю вночі.

Водночас Сирія та Іран заявили про свою підтримку хуситів Ємену, а Іран привів свої ВМС у стан повної бойової готовності.

Після атаки, росія запросила термінове засідання Ради Безпеки ООН на 12 січня у зв'язку з ударами США і Британії по Ємену.

"Сьогодні за моєю вказівкою збройні сили США спільно зі Сполученим Королівством та за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів успішно завдали ударів по ряду об'єктів у Ємені, які повстанці-хусіти використали для того, щоб поставити під загрозу свободу судноплавства", - йдеться в заяві Байдена, оприлюдненої на сайті Білого дому.

Американський президент зазначив, що ці удари є прямою відповіддю на безпрецедентні напади хуситів на міжнародні морські судна у Червоному морі, включаючи використання протикорабельних балістичних ракет вперше в історії. 

За його словами, напади хуситів поставили під загрозу персонал США, цивільних моряків та американських партнерів, а також торгівлю та свободу судноплавства. "Внаслідок 27 нападів на міжнародне комерційне судноплавство постраждали понад 50 країн.

Зазначається, що 9 січня хусити здійснили найбільшу на сьогоднішній день атаку, спрямовану безпосередньо проти американських кораблів.

Байден назвав реакцію міжнародної спільноти на ці напади "єдиною та рішучою".

"Ці цілеспрямовані удари є чітким сигналом про те, що Сполучені Штати та наші партнери не зазнають нападів на наш персонал і не дозволять ворожим суб'єктам ставити під загрозу свободу судноплавства на одному з найважливіших торгових маршрутів у світі. Я без вагань вживу подальших заходів щодо захисту нашого народу та вільного потоку міжнародної торгівлі, якщо це необхідно”, - наголосив Байден.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #сша #великобританія #ємен
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...