
"Допомагаємо підліткам реалізувати свої мрії": у Кривому Розі відкрилась «Кінорезиденція для молоді», - ФОТО, ВІДЕО

В Культурно-громадському центрі «Шелтер+» проводять «Кінорезиденція для молоді», мета якої навчити підлітків створювати професійне документальне кіно на тему розвитку Кривого Рогу, під керівництвом досвідчених митців та менторів.
Про це повідомляє 0564.ua.
З 14 січня в КгЦ «Шелтер+» розпочалась «Кінорезиденція для молоді». Протягом 7 днів буде відбуватися інтенсивне навчання: зустрічі, воркшопи, практична фільмейкерська робота, майстер-класи від професійних кінооператорів, режисерів документалістів, репортерів, ведучих, тощо.

«Кривий Ріг – це друге місто, в якому ми проводимо цей проєкт. Окрім вашого міста ми реалізували проєкт і у Запоріжжі, який пройшов дуже вдало. Частина підлітків приїхала з нами до Кривого Рогу щоб продовжити реалізовувати свої ідеї», - говорить нам співзасновник дитячого кінофестивалю "Кідс муві фест" Олександр Кузьменко.

Він додає, що ідея проєкту, допомогти підліткам, реалізувати свої мрії і отримати навики, які їм допоможуть у виборі майбутньої професії.

«Мета проєкту показати, що знімати документальне кіно можна за наявності звичайного смартфону, який є майже у кожного підлітка. На тренінгам вони отримають необхідні ідеї та інструменти, які їм допоможуть знімати та монтувати кіно на мобільних пристроях, яке буде не гірше, за зняте на професійне обладнання», - розказав Олександр.

Він додав, що фільм, який створять учасники буде відправлено на міжнародні кінофестивалі.
«В нас вже є досвід реалізації подібних проєктів. Наприклад, коли ми привезли подібний фільм у Польщу, поляки не вірили нам, що фільм знятий «аматароми» вважаючи, що його знімали професіонали. Сподіваємось і цього разу нам вдасться здивувати», - розповів Олександр.

«У Кривому Розі нам вдалося зібрати 45 тінейджерів, яких ми навчимо знімати документальне кіно. Теми пов’язані із розвитком свого міста. Наша головна мета – щоб підлітки скомунікували з активною частиною міста, експертами та професіоналами в різних сферах суспільного життя, щоб після проєкту підлітки могли продовжувати комунікацію з експертами і розвивати придбані навички. Наприклад, в подальшому вони можуть прийти на якусь подію в місті, зняти на свій смартфон та виставити у свій блог», - зазначила президентка ГО "Міжнародний дитячий кінофестиваль" Світлана Погасій.

Серед запрошених експертів була головна редакторка "Експерт - КР" Ольга Гончар.
«Мене запросили для цього проєкту розповісти підліткам про важливі для Кривого Рогу проблеми, які пов’язані з історією та громадським життям нашого міста, які хотілось би побачити саме в їх молодіжному баченні», - розповіла нам Ольга Гончар.

Для документального фільму вона запропонувала декілька тем – перейменування вулиць та площ, культурного життя міста та модульні укриття, які з’явились на вулицях нашого міста.

«Це те, що буде безпосередньо буде впливати на життя молоді, бо модульні укриття не зникнуть швидко, а на перейменованих вулицях люди житимуть десятки років. Саме тому, на мою думку, важливо уже зараз формувати думку до цих реалій і придумувати, як зробити їх органічними», - додала Ольга.

Вже в цю суботу на учасників проєкту очікується урочиста Червона доріжка та відбудеться прем'єра знятого на проєкті фільму. Наприкінці кінорезиденції, учасники проекту отримають дипломи про проходження курсу фільмейкера-документаліста, а також знання та навички, для подальшої самостійної роботи в екранному мистецтві.
Слідкуйте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.