• Головна
  • "Велике перевзування", - депутатка Криворізької міськради прокоментувала рішення про перейменування вулиць
14:33, 27 січня 2024 р.

"Велике перевзування", - депутатка Криворізької міськради прокоментувала рішення про перейменування вулиць

"Велике перевзування", - депутатка Криворізької міськради прокоментувала рішення про перейменування вулиць

26 січня Криворізька міська рада ухвалила рішення про перейменування 268 вулиць на виконання закону про засудження російської імперської політики та деколонізацію топонімії. Серез них є 20 вулиць, у назвах яких увічнено імена загиблих захисників України у нинішній російсько-українській війні, ряд назв увічнює пам’ять видатних постатей української історії, культури, науки, літератури, мистецтва. Є в новому переліку також назви, пов’язані з географією з різних регіонів України, великих та маленьких міст України.

Оскільки під час воєнного стану Криворізька міська рада позбавила представників медіа можливості бути присутніми на сесіях міськради, кореспондентка сайту 0564.ua дізнавалась про те, як відбувалось обговорення питання про перейменування у сесійній залі у депутатки міськради Наталії Шишки ("Сила людей"). Також ми поцікавились її думкою щодо процесу та результату перейменування у Кривому Розі.

Наталія Шишка нагадала, що раніше міською радою було ухвалено Положення про порядок присвоєння назв та перейменування у м. Кривий Ріг, згідно з яким (п. 2.3 та п. 2.4) імена загиблих захисників у нинішній російсько-українській війні можуть увічнюватись у назвах об'єктів топоніміки не раніше, ніж через 3 роки після  смерті та не раніше закінчення війни. За винятком тих, хто згідно з указом Президента удостоєний звання Героя України або є повним кавалером ордена "За мужність" чи  повним лицарем ордена "Богдана Хмельницького". 

Також рішенням міської ради було утворено міську топонімічну комісію та затверджено Положення про неї, згідно з яким топонімічна комісія має керуватись, зокрема,  Положенням про порядок присвоєння назв та перейменування у м. Кривий Ріг.

І Положення про порядок присвоєння назв, і Положення про топонімічну комісією є нормативними актами міської ради. Тобто, рішеннями, дія яких розповсюджується на невизначене коло осіб на  невизначений час. Ці рішення Криворізької міської ради є частиною українського законодавства. 

"Велике перевзування", - депутатка Криворізької міськради прокоментувала рішення про перейменування вулиць, фото-1

Фото з Facebook Наталії Шишки

Однак ухвалене 26 січня 2024 року рішення в частині увічнення пам'яті захисників є таким, що не відповідає чинному законодавству (невідповідність критеріям п. 2.3 та п. 2.4). 

"Добре, що імена захисників увічнено. Погано, що це зроблено в сумнівний з правової точки зору cпосіб, чим  створено прикрий прецедент", - зазначає депутатка.

За її словами, ситуацію можна було врегулювати, вилучивши п. 2.3 і 2.4 з Положення про порядок перейменування. З цією метою  нею було розроблено і внесено на розгляд ради відповідний проєкт рішення. Однак його розгляду радою не відбулося.

"У Криворізькій міській раді провілкулівська більшість ставить себе вище Закону України "Про статус депутатів  місцевих рад" і не голосує за включення до порядку денного проектів рішень, внесених неугодними їм депутатами. І байдуже, що цей  проєкт подано в інтересах рідних та близьких загиблих, які хотіли б не тільки увічнення пам' яті героїв, а й того, щоб це було зроблено бездоганно з правової точки зору.  

Отже, міська рада ухвалила рішення всупереч іншим своїм рішенням, повністю змінивши свою позицію щодо увічнення в назвах вулиць імен захисників...

Чому ж сталось це велике перевзування? Слугам-то, ясно, какая разніца, як вілкули, так і вони. А от чому перекрутили фуражку вілкули, своє бачення я викладу згодом", - зауважила Наталія Шишка. 

"Велике перевзування", - депутатка Криворізької міськради прокоментувала рішення про перейменування вулиць, фото-2

На фото з Facebook Наталії Шишки - активістки ініціативи "Місто Героїв"

Вона також нагадала,  що у Тернівськоу районі  пропозиції щодо увічнення імен захисників у назвах вулиць навіть не були винесені на громадське обговорення - ініціатори  отримали письмові відмови з посиланням на п. 2.3 Положення про порядок перейменування. Нікого не образили, нє?

"Як же членам територіальної громади тепер бути надалі: керуватись п. 2.3 Положення чи не зважати на нього, маючи на увазі створений вчора міською радою прецедент, коли  задля досягнення цілей на полі майбутніх електоральних битв провілкулівська більшість наступила на горло власній пісні? 

Адже перейменуванню ще не кінець. Відсьогодні повноваження по перейменуванню згідно з законом перейшли до міського голови (в нашому випадку до особи, на яку покладено повноваження міського голови). Все має бути, як і раніше: подача пропозицій, громадські слухання, тільки  остаточне рішення вже не за міською радою, а одноосібно за міським головою (особою, на яку покладено повноваження), який видасть відповідне розпорядження. Потім, через три місяці, повноваження перейдуть до голови обласної державної, нині - обласної військової адміністрації. 

А вулиці до перейменування у нас  ще є. Залишились не перейменованими  82 криворізькі вулиці (і це цифра не остаточна), які обласна робоча група по реалізації на території області закону про засудження російської імперської політики та деколонізацію топонімії визначила як такі, що підлягають перейменуванню.

Це не кажучи вже про те, що відповідно до закону підлягає перейменуванню та ж вулиця Караманіца, бо Ватутіна отримала нове ім'я до ухвалення закону, а потім закон сказав: забороняється увічнювати в назвах вулиць імена тих,  хто був членом  заборонених судом політичних партій", - зазначила депутатка міської ради.

Читайте також: Коновальця, Петлюри, Шухевича, Болбочана... У Кривому Розі перейменували 268 топонімів, - ПЕРЕЛІК.

Слідкуйте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #деколонізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В українських містах продовжується процес перейменування. Агресія російської федерації та втілювана нею політика рашизму підштовхнула терплячих і толерантних українців до якнайбільшого дистанціювання від північного сусіда. Позбутися назв російських міст, імен відомих росіян у топоніміці стало внутрішньою потребою і для криворіжців також.
Оголошення
live comments feed...