У громадах Криворіжжя з'явилась можливість безкоштовно отримувати якісно очищену смачну воду. Хто допоміг, - ФОТО, ВІДЕО
Постмоніторинговий візит донорів та представників проєкту «Невідкладне реагування на війну в Україні та постраждалих районах Дніпропетровської та Херсонської областей», метою якого було відновлення водопостачання та доступу громад Криворіжжя до якісної питної води, відбувся 4 березня.
Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, у понеділок гості зібралися у "Рідній хаті" парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ у Кривому Розі, де обговорили маршрут та питання, котрі потребуватимуть уваги під час поїздки з настоятелем парафії - отцем Іваном Талайлом, який є директором локальної команди Caritas Kryvyi Rih. Після цього усі разом поїхали за визначеним програмою візиту маршрутом.
Цього дня вони побували у Глеюватській та Зеленодольській громадах Криворізького району. У цих громадах в рамках проєкту «Невідкладне реагування на війну в Україні та постраждалих районах Дніпропетровської та Херсонської областей» були реалізовані заходи, які дозволили значно поліпшити якість питної води та відновити водопостачання після пошкодження гідротехнічної споруди внаслідок ворожих обстрілів.
У Глеюватській громаді візитерів зустрів перший заступник сільського голови Дмитро Гуреєв і керівники місцевих закладів освіти.
За словами Дмитра Гуреєва, після вчинення росіянами теракту на Каховській ГЕС у Глеюватській громаді, як і у багатьох інших, виникла велика проблема з питною водою. Завдяки співпраці різних гілок влади проблема забезпечення питною водою населення була частково вирішена. Водночас у деяких населених пунктах відчувався дефіцит питної води. До того ж вода, котра постачалась централізованою системою, мала досить низьку якість. У цих умовах на допомогу громадам прийшли благодійний фонд Caritas Ukraine з партнерами - компанією Cordaid. Завдяки їм системи очищення води були встановлені у закладах освіти та центральних садибах старостатів. Як зазначив посадовець, зараз завершуються технологічні налаштування, тож незабаром усі жителі громади матимуть можливість безкоштовно набирати очищену воду.
Учасники проєкту побували у місцевих освітніх закладах, де переконалися у належному функціонуванні встановлених систем очищення та скуштували воду, яку вже споживають діти і яка викристовується для роботи харчоблоків.
Водночас директор медцентру Олександр Рак зауважив, що очищена вода використовується у медичних цілях. Зокрема, чутливим до якості води є медичне обладнання.
З Глеюватки представники проєкту поїхали до населених пунктів Зеленодольської громади. В одному з них в рамках зазначено вище проєкту довелося відновлювати (замінити) водонапірну башту, яка була пошкоджена внаслідок ворожих обстрілів 16 вересня 2022 року. Завдяки цьому сьогодні 10% мешканців населеного пункту мають стале водопостачання. Решта ж жителів мають змогу набирати воду у бюветі.
Цього ж дня гості навідались ще до одного пункту розливу очищеної питної води на території Зеленодольської громади. Щодня тут безкоштовно набирають воду до кількасот місцевих мешканців. Представники проєкту оглянули обладняння, переконалися у його належній роботі і поспілкувалися з людьми. Містяни схвально відгукувались про якість води і дякували представникам Caritas Ukraine та Cordaid за можливість споживати чисту воду.
Як пояснила у коментарі нашій кореспондентці Тетяна Яцюк, керівниця програми WASH, фінансування проєкту здійснюється коштами громадян Нідерландів, які донатили на потреби українських громад. Місію мобілізації гуманітарної допомоги громадян Нідерландів виконує Cordaid, представник якої - Пол Борсбум - у складі постмоніторингової делегації на Криворіжжі.
Поспілкувавшись з паном Полом Борсбумом, ми довідались, що це його четвертий візит в Україну. Вперше він побував у нашій країні після початку війни, однак переконався, що після повномасштабного вторгнення потреби громад зростають. Зокрема після підриву Каховської дамби та падіння рівня води у водосховищі постала велика проблема з доступу місцевого населення до води і якості води. Як представник Cordaid він продовжує закликати громадян Нідерландів до допомоги українцям. Так, минулого тижня його інтерв'ю транслювалось на національному телебаченні Нідерландів. У ньому він наголошував, що потреби українських громад не зменшуються, особливо у регіонах, котрі побували під окупацією росіян.
Насамкінець відбулась зустріч представників проєкту з Зеленодольським міським головою Дмитром Невеселим та секретаркою міської ради Ольгою Цицюрою. Посадовці детально розповіли про проблеми, з якими зіштовхнулись мешканці населених пунктів громади після повномасштабного вторгнення, підриву Каховської дамби. Міський голова зупинився на тому, як вирішуються нагальні питання життезабезпечення громади сьогодні та поділився планами, подякувавши за надану допомогу і висловивши сподівання на майбутню співпрацю.
"Ми зібралися у Зеленодольську, аби подивитися на результати роботи наших партнерів - локальної команди Caritas Kryvyi Rih - по встановленню башти, відновленню доступу місцевих громад до води. Бачили хороші результати. Бачили задоволених якістю води місцевих мешканців. Говорили з головою міста про подальші перспективи, про потреби громади, про переселенців з територій, де зараз неможливо перебування цивільного населення. Я думаю, що ми продовжуватимемо нашу співпрацю - як у секторі води, санітарії та гігієни, так і в секторі надання тимчасовго прихистку людям, які потребують зараз допомоги", - зазначив перед від'їздом з Зеленодольська Валентин Бебік, директор департаменту дистрибуції гуманітарної допомоги Caritas Ukraine.
Довідково:
Проєкт «Невідкладне реагування на війну в Україні та постраждалих районах Дніпропетровської та Херсонської областей» було реалізовано командою Caritas Kryvyi Rih Української Греко Католицької Церкви, Caritas Ukraine за підтримки Cordaid.
Постмоніторинговий візит здійснили: Paul Borsboom Global WASH Advisor компанія Cordaid та представники Caritas Ukraine: Валентин Бебік, директор департаменту дистрибуції гуманітарної допомоги, Тетяна Яцюк, керівник програми WASH, Ірина Нога, провідний експерт з координації і управління МТП, Уляна Крись, менеджер проєкту, Олексій Чередниченко, інженер, Олексій Лавров, провідний експерт-інженер WASH, Ольга Сидій, фахівець з управління проєктами, о.Іван Талайло, настоятель парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ у м. Кривий Ріг, директор Карітас Кривий Ріг УГКЦ.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News