
Як доцільно вітати колежанок 8 березня: у МВС закликали бути коректними і залишити у минулому стереотипи про весну, красу і жіночність, - ІНФОГРАФІКА

Залишити стереотипні побажання з нагоди 8 Березня у минулому закликали у МВС. У міністерстві розробили рекомендації, як доцільно вітати колежанок з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок та миру.
Рекомендації МВС зібрано в інфографіці та оприлюднено у Facebook.
Водночас Український інститут національної пам'яті нагадує, хоча 8 березня увійшло у своєрідний «канон свят радянської людини», до появи Міжнародного дня боротьби за права жінок та міжнародний мир СРСР не мав жодного стосунку. Тому первинно це не комуністичне і не радянське свято. Фундаментально воно повʼязане з боротьбою жінок за свої права – виборчі, трудові тощо. У Радянському Союзі день, повʼязаний із боротьбою за права жінок, поступово трансформувався у «свято весни й краси». Вихолощення суті цього дня в СРСР було цілком закономірним, адже в тоталітарній країні не йшлося про реальну і послідовну боротьбу за права людини. Вочевидь, навіть із погляду походження цієї дати, а також контексту, в якому вона відзначається у світі, нелогічно продовжувати 8 березня радянську і пострадянську традицію «свята весни й краси».
"Проте чи варто відмовлятися і від правозахисного аспекту цієї дати, який був основоположним?" - зауважують в УІНП, - 8 березня може повністю зникнути з українського календаря дат. Або стати індикатором, чи можемо ми як суспільство, долаючи радянську спадщину, використовувати інструменти переосмислення, відновлення первісних змістів того, що було вихолощено та спотворено в радянський час. І залишитися датою, яка щороку буде нагодою проаналізувати, якого поступу ми досягаємо в захисті прав людини".
Інфографіка від МВС:
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.