• Головна
  • У Кривому Розі розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків, - ФОТО, ВІДЕО
20:45, 11 березня

У Кривому Розі розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків, - ФОТО, ВІДЕО

У Кривому Розі розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків, - ФОТО, ВІДЕО

Віра Бабенко, Олексій Різниченко, Сергій Гладуш, Ольга Чистякова, Козак Шрам, Корній Речмедило, - ці імена пропонують увічнити у назвах об'єктів топоніміки Кривого Рогу. Відповідну ініціативу днями біля флагштоку у Парку Героїв презентували представники спільноти "Місто Героїв".

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.

Відкриваючи захід, Катерина Станкевич, розповіла про діяльність спільноти "Місто Героїв", спрямовану на вшанування та увічнення пам'яті криворіжців, які загинули, захищаючи Україну. Вона донесла інформацію про процес перейменування об'єктів топоніміки у нашому місті, зупинившись на проблемних аспектах цього процесу. Зокрема, Катерина пояснила, що пропозицію щодо увічнення імені її брата, Олексія Різниченка, вона надає вже втретє. Адже, попри числені звернення пацієнтів, колег, колективу  вишу, де навчався Олексій, та попрт підтримку криворіжцями відповідної петиції, цю пропозицію органи місцевого самоврядування Кривого Рогу не врахували.

У Кривому Розі розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Під час презентації була присутня мама Олексія - Тетяна Різниченко. Жінка розповіла про сина - його досягнення, усіпіхи, професійну діяльність, високу відповідальність.

Пані Тетяна наголосила на важливості увічнення пам'яті Олексія а також інших героїв.

"На жаль, коли запитуєш у криворіжців, що вирізняє наше місто, часто розповідають або про його довжину, найдовшу у Європі, або про його  червоних горобців. Але ми з вами розуміємо, що місто буде жити  доти, допоки ми пам'ятатимемо своїх героїв. Місто вирізняється саме людьми, а не горбцями. Тож  вулиці міста треба називати іменами визначних людей, розповідати про них, для того, щоб і діти, і дорослі, які житимуть тут, могли поцікавитись, віднайти у джерелах інформацію про них, дізнатися, яка нетривіальна людина жили у цьому місті і як багато вона могла би ще зробити, якби не ворог, який напав на Україну і забрав життя у нього і багатьох інших молодих людей, які могли би стати майбутнім нашої країни", - зауважила мама Олексія Різниченка.

У Кривому Розі розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Про розвідницю Степової (Олександрійської) дивізії, зв'язкову Катеринославського повставкому Віру Бабенко розповіла Тетяна Мельниченко. 7 вересня 1921 року Віра Бабенко була закатована чекістами. Цього ж дня в Жандармській балці Катеринослава (Дніпропетровськ) було розстріляно 51 повстанця, які входили до підпільної мережі отамана Степового-Блакитного (Костя Пестушка). 

У Кривому Розі розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Про Сергія Гладуша, який народився 25 грудня 1995 року у селі Високе Поле на Криворіжжі, розповіла присутнім його дружина Тетяна. З березня 2022 року  Сергій ніс службу у у 129-й окремій  бригаді ТРО, був кулеметником і стрільцем. Він загинув 7 квітня 2023 року поблизу Авдіївки на Донеччині. Посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня та нагрудним знаком "За заслуги перед містом" ІІІ ступеня.

Головна редакторка "Експерт КР - Експертне відео про Кривий Ріг" Ольга Гончар наголосила на доцільності увічнення імені телеведучої, головної редакторки авторських програм телеканалу "Рудана" Ольги Чистякової, яка створила цілу серію масштабних краєзнавчих та мистецтвознавчих проєктів: «Зоряні часи людства», «Криворізькі глави», «Сталева вісь», «Міський роман», «Криворізькі імена». 

У Кривому Розі розповіли про тих, чиї імена варті увічнення у назвах вулиць і парків, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Ольга Гончар повідомила, що пропозиції про увічнення імені Ольги Чистякової у назвах криворізьких вулиць надавались під час попередніх етапів перейменування, однак, попори  підтримку криворіжцями в ході громадських обговорень, ці пропозиції не були враховані міською владою. Тож цього разу пропонується на честь відомої журналістки назвати міський парк, який зараз носить ім'я Юрія Гагаріна.

Ще два імені, про які говорили учасники зустрічі в суботу, 9 березня, це імена Григорія Шрама - засновника Григорівських Тернів (Веселі Терни) та отамана Криворізького полку Вільного козацтва, представника Центральної Ради на Криворіжжі - голови Криворізької ради робітничих, селянських і солдатських депутатів Корнія Речмидила.

Ці пропозиції, разом з іншими, надані до відповідних виконкомів районних у місті рад. 

Нагадаємо, проголосувати можна за посиланнями, які є у нашій ПУБЛІКАЦІЇ.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #перейменування #деколонізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В українських містах продовжується процес перейменування. Агресія російської федерації та втілювана нею політика рашизму підштовхнула терплячих і толерантних українців до якнайбільшого дистанціювання від північного сусіда. Позбутися назв російських міст, імен відомих росіян у топоніміці стало внутрішньою потребою і для криворіжців також.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...