
Люксембург висловив зацікавленість в реконструкції Криворізького району, - Шмигаль

Урядова команда на чолі з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем 19 березня побувала у Люксембургу. В рамках візиту проведено переговори з Прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом, підписано з Міністром закордонних справ Люксембургу Ксав'є Бетелем угоду про технічне та фінансове співробітництво, проведено зустріч із Великим Герцогом Люксембурзьким Анрі.
Про це Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі.
Розпочався візит до Люксембургу із зустрічі з Прем'єр-міністром Люком Фріденом, під час якого обговорили продовження підтримки нашої держави та зосередимось на питанні конфіскації російських активів.
Як зазначив очільник уряду, Люксембург висловив зацікавленість в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області — потужного індустріального центру нашої держави.
"Подякував Люксембургу за військове співробітництво, а також за адвокацію макрофінансової допомоги минулого року та за сприяння схваленню програми Ukraine Facility цьогоріч. Крім того, Люксембург готовий долучитися до втілення сьомого пункту Формули миру Президента України, де йдеться про покарання росії за вчинені злочини. Особливу увагу акцентували на санкційній політиці. Наше спільне завдання — перекрити росії усі шляхи фінансування агресивної війни.

Одне з ключових питань — це конфіскація заморожених російських активів. За попередніми даними, в Люксембурзі зберігається понад 6 млрд євро ресурсів рф. Наша принципова позиція — ці кошти повинні працювати на Україну вже зараз. Для нас важливо, аби всі російські заморожені суверенні активи пішли для стійкості та відновлення України", - зазначив Денис Шмигаль.
Також він додав, що під час візиту нашої урядової команди підписали з Міністром закордонних справ Люксембургу Ксав'є Бетелем угоду про технічне та фінансове співробітництво. Це спростить реалізацію програм і проєктів допомоги Україні.
Також провели зустріч із Великим Герцогом Люксембурзьким Анрі. Подякував за незмінну солідарність з Україною під час повномасштабної війни.
"Подальші кроки у спільній боротьбі проти агресора, європейську та євроатлантичну інтеграцію, конфіскацію заморожених російських активів у Люксембургу обговорили з Президентом Палати депутатів Клодом Віслером та парламентарями. Подякував за ухвалення заяв на підтримку України й визнання Голодомору геноцидом українського народу", - йдеться у повідомленні Прем'єр - міністра України.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.