
У чому схожість та відмінності між квартирою та апартаментами
На відміну від звичайної квартири, апартаментами прийнято називати житлову нерухомість елітного класу з більш комфортними умовами для тимчасового проживання. Апартаменти є своєрідною дачею без земельної ділянки, яка розташована в одному з багатоквартирних житлових будинків або гуртожитком підвищеної комфортності, де передбачені додаткові види сервісу з обслуговування житлових приміщень. Однак, на відміну від квартир, які можна придбати за оголошенням на сайті obyava.ua/ua/nedvizhimost/prodazha-kvartir/dnepr, сучасні апартаменти належать до категорії нежитлових приміщень, призначених для проживання.
У чому відмінні характеристики апартаментів
З юридичної точки зору, апартаменти є відокремленими приміщеннями, призначеними для проживання мешканців, проте розташовані такі приміщення в нежитлових будинках. Апартаменти можна порівняти з готельними номерами, в яких можна проживати деякий час, проте самі готелі не належать до житлового фонду.
В апартаментах створені всі необхідні людині умови для комфортного проживання, крім того, проживаючи в апартаментах, вона може розраховувати на отримання додаткових сервісів, відсутніх у звичайних квартирах. У будинках, де розташовані апартаменти, також можуть розташовуватися:
- нежитлові приміщення, призначені для повноцінного відпочинку та розваг, доступних як для дорослих мешканців, так і для дітей;
- басейни, ресторани, спортивні, тренажерні зали та конференцзали;
- різні види офісних приміщень, де можна орендувати місця чи офіси для роботи.
Що спільного між квартирою та апартаментами
Внутрішня обстановка в апартаментах цілком відповідає добре обжитій квартирі, розташованій у багатоповерховому будинку з ліфтом, довгим коридором та дверима сусідніх приміщень для проживання. В апартаментах, як і в будь-якій квартирі, передбачено наявність санвузла, кухні, житлових кімнат, балкона або лоджії.
Законні власники апартаментів, що належать до категорії нерухомості, мають повне право розпоряджатися її на свій розсуд, включно з продажем, даруванням, заповітом, залишенням у заставу тощо. Єдиним обмеженням апартаментів є неможливість власника прописатися в них (тут передбачено лише тимчасову реєстрацію мешканців), а відсутність реєстрації (прописки) може надалі викликати певні складності у вигляді неможливості голосування за місцем проживання, неможливості отримання субсидії тощо.