
Невидимі рани війни. ПТРС сьогодні потребує особливої уваги всього суспільства
Криворіжжя долучилося до інших регіонів, у яких відбуваються заходи, присвячені темі подолання посттравматичного синдрому. Масштабний форум, проведений Криворізькою міською організацією партії «Слуга Народу», зібрав десятки фахових гостей.
Війна завдає значної шкоди не лише в економічній, а й в соціально-побутовій сфері. Бойові дії руйнують житло, розлучають родини, відбирають дитинство, завдають ран. Тих, щоможнапобачити. І тих, якіреальнолишевідчути.
«Поранені тіла лікують медики. Для вирішення проблеми пошкоджених і зруйнованих осель ми створили програму «єВідновлення». Та душевні рани, хоч вони і невидимі, не менш болючі. Вони є проблемою суспільства, яку ми разом маємо здолати. Саме тому ми організували серію заходів, присвячених цій тематиці. Я дуже дякую Криворізькій міській організації партії «Слуга Народу» за те, що ви перейняли естафету та організували спеціальний захід у себе. Наша мета – відкритий діалог, де можна поділитися власним досвідом», - зазначила у відеозверненні до присутніх голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Назва форуму, який проходив на Криворіжжі, обрана недаремно, впевнений народний депутат України, голова Криворізької Міської організації «Слуги Народу» Юрій Корявченков.
«Всю глибинупроблеми, яка обговорюється на форумі, дуже точно визначено в назві заходу – «Невидимі рани війни». Експерти стверджують, що психологічної допомоги вже зараз потребують до сорока відсотків військовослужбовців. І до п’ятдесяти відсотків українців в цілому. Але візьму на себе сміливість стверджувати, що зранені всі. І рани ці набагато серйозніші, ніж може здаватися на перший погляд. З часом вони ставатимуть все глибшими. Вже зараз ми повинні працювати над одужанням нашого суспільства. Без ментального здоров’я буде складно відбудувати сильну державу», - підкреслив Юрій Корявченков.
Під час обговорення нагальних проблем на форумі звучали статистичні дані. На жаль, вони свідчать про колосальну шкоду, яку завдали і продовжують завдавати кожному з нас бойові дії.
«Велика війна ще глибше розділила наше життя на «до» та «після». Сумною ознакою цього «після» є посттравматичний стресовий розлад. Так званий ПТСР – це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. Статистика свідчить, що вісім відсотків чоловіків та двадцять відсотків жінок пережили травматичні події і мають ПТСР. Але статистичні дослідження не встигають за сьогоденням, адже травматичні події ми переживаємо щодня. Ми, наші воїни, їхні рідні, які чекають повернення близьких додому, наші діти, які здригаються від гучних звуків. І цей список нескінченний. Тому вкрай важливо виходити з цього стану та виводити з цього стану. І жити далі», - наголосив нардеп від «Слуги Народу» Володимир Захарченко.
Серед учасників заходу – представники різних професій. Кожен з них готовий допомогти тим, хто найбільше цього потребує.
«Війна змінила кожного з нас. Деякі зміни очевидні. Про деякі ми лише здогадуємося. Не можна пройти скрізь всі жахіття війни та залишитися таким, яким ти був до цього. Це стосується всіх. І військових, і цивільних, і малечі, і літніх людей. Але ми повинні прийняти ці зміни і навчитися жити з ними. Українське суспільство вже не буде таким, як колись, але у нас є всі можливості зробити його набагато кращим. Сьогодні разом зібрались психологи, психотерапевти, реабілітологи, студенти, котрі лише опановують ті чи інші спеціальності. Я хотіла б звернутися до кожного зі словами вдячності, хто дає пропонує руку допомоги тим, хто цього потребує», - зазначила народна депутатка від партії «Слуга Народу» голова Криворізької районної організації ПП «Слуга Народу» Олена Криворучкіна.
«Я кожного дня спілкуюся з різними людьми. Ветеранами, військовими, які втратили кінцівки. Їхній моральний стан дуже непростий, але коли вони відчувають, що є рівними з іншими, очі хлопців дивляться зовсім інакше», - додав начальник Криворізької РВА, депутат обласної ради від «Слуги Народу» Євген Ситниченко.
Під час форуму «Невидимі рани війни: ПТСР. Життя до і після» його учасники заслухали доповіді профільних спеціалістів, поспілкувалися у форматі «питання-відповідь». Серед головних підсумків зустрічі – рішення щодо подальшого проведення заходів, спрямованих на вирішення психологічних, медичних, соціальних та проблем людей, котрі постраждали від агресії рф.